0 oy
179 göst.
Diğer kategorisinde (1,334 puan) tarafından
Kızlar diğer ay elimde 10 bin tl para olucak eğer parayı kartımda bırakırsam ondan sonraki aya 20 gramlık bilezik yapabilirim. eşimde bana fikir verdi bırakalım  bilezik yapalım izine çıkıcaz kolunda olsun iyi olur dedi bende kararsız kaldım 1 aya neler olacağıda belli değil ama bilezikte beni çekmiyor değil sizce köşeye koymakmı yoksa gram almakmı kızlar.

4 Cevaplar

+1 oy
tarafından
10 bin TL 'ye gram al. Bir sonraki ay o altını ve nakit paranın götürerek bilezik al. 
(1,334 puan) tarafından
Canım satış parası almıyorlar mi bilezik alınca hiç denemedim ya bilmiyorum
tarafından
Hayır canım. Normal bozdurur gibi hesap etmiyorlar. Değişim olarak hesap ediyorlar. O kadar fark olmuyor.
-Reklam-
0 oy
(41 puan) tarafından
Git iki tane çeyrek al bidaku aya yükselir biraz teledense altın daha iyi yani 
(1,334 puan) tarafından
Peki altın alıp sonra bileziğe çevirince zararı olurmu canım
(41 puan) tarafından
Çeyrekte zarar olmuyorki niye zarar olsun çeyrek bozuyorsun parasını alıyorsun sonra bilezik alıyorsun
0 oy
(5,345 puan) tarafından
Beklenem gider direk altın yaparım onumuzdeki ay üstüne ekler bı tık fazlasını yaparım türk lirasının kıymeti yok ki yerinde altın gün gün yükselir 
(1,334 puan) tarafından
Değilmi bende öyle yapayım o zaman canım çok teşekkür ederim çok sağol
(5,345 puan) tarafından
Rica ederim canım Rabbim bereketini versin
0 oy
(2,558 puan) tarafından
Bu 10bine altın alır da diğer ay üstüne katarak bilezik almak isterseniz dikkat etmeniz gereken bir husus var. Öncelikle altını satıp parasını elinize almanız lazım, aksi türlü altını ve parayı bir verip yerine bilezik alırsanız bu faize giriyor. İnce mesele ama dikkat edersek sıkıntı olmaz. :)
(1,334 puan) tarafından
Hm anladım canım da faizlik ne durum oluyor onu anlayamadım
(2,558 puan) tarafından
Altını altınla değiştirmek faiz. Yoksa altını ilk satsan, parasını eline aldıktan sonra alacağın bileziği alsan faiz olmuyor. Ben de öğrenince şaşırmıştım hak veriyorum sana.
Altın artıcı bir mal olduğu ve ne zaman artacağı belli olmadığı için sen altını altınla değiştirirken 1 lira da oynasa bu faize giriyor malesef ki :)
(1,334 puan) tarafından
Yaa bilmiyordum canım yani satıp nakit para olunca satış parası alıyorlar ama bileziğe çevirince almıyorlarmı canım yani satışla arasında farkmı oluyor
(2,558 puan) tarafından
Orasını bilemem. Ben satmadan altını altınla değiş tokuş yapılmasının faiz olduğunu ifade etmiştim. Çünkü altın kur olarak dk dk değişiyor. Önce satıp parasını ele almak, sonra da bilezik almak faiz olmaz.

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 616 göst.
24 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 229 göst.
0 oy
36 cevap 751 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 179 göst.
23 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu