0 oy
441 göst.
Diğer kategorisinde (61 puan) tarafından
Kızlar kaynanam annemi bayramlarda aramıyor yani bayram dışında da aramıyor sadece su iki bayramdır benim söylememlr  aradı ama bu bayramda aramış gercekten kiriliyorum erkek tarafı olarak onun araması gerek diye düşünüyorum kizinin dunurleri evlerine kadar geldi bayramlaşmak için bu aramaktan aciz annemde arıyordu baktim hep o arıyor brde aramasini istemedim anneme farklı davranıyor halbuki annem ona çok cana yakın ve arkadaş canlısı yaklaşıyor 

18 Cevaplar

+4 oy
(9,489 puan) tarafından
canım illa dünürler diye zırt pırt aramalarına gerek yok. belli ki çok sevmiyorlar, hısımlıktan dolayı görüşüyorlar. kavga edeceklerine böyle olsunlar
-Reklam-
+1 oy
(610 puan) tarafından
Kimse mecbur değil aramaya sırf dünürler diye beklentiye girmek saçma 
0 oy
tarafından
Boşver aramasın  benimkide kızının dünürlerine daha yakın 
0 oy
(819 puan) tarafından
Haklısın canım araması lazım. Benim kaynanada öyle aramaz annemden beklerdi bayramda. (Bu arada 5 yıl olacak ben evleneli) Bende ilk başta takardım kafama, annem arardı ve ben anneme kızardım, sen kız tarafısın ağır dur diye. Neyse annemde takılmaz pek böyle şeylere ama artık annemde aramıyor:)))
0 oy
(1,994 puan) tarafından
Kaynanam da benim annemi asla aramaz geçen gün annemin bi yakini öldü beni arıyor baş sağlığı icin
0 oy
(1,573 puan) tarafından
Benim kaynanamda aramaz ne bayram ne bayram dışı genelde bayramlarda annem arar
0 oy
(455 puan) tarafından
Bizimkilerde pek aramaz mnce annem arardı kandillerde falan büyük diye ama karşılık almayınca o da bıraktı aramayı haklı olarak

Çokta önemli değil aman ilk zamanlar bende hep isterdiö büyük aile olalım bağlı olalım diye şimdi umrumda değil sadece kurduğum aileye bakıyorum
0 oy
(4,515 puan) tarafından
Benımki de aramaz aman cok da lazım sanki. Bosver. 
0 oy
(3,056 puan) tarafından
Ay canım buna mı taktın salla gitsin. O arasa nolcak bırak.
0 oy
tarafından
Çokta lazım deil bence...
0 oy
(205 puan) tarafından
Benim kayınlar da aramaz. Annem senin kayinvalide kayinpeder bayram bilmiyor mu hic arayıp bayramımızı kutlamıyorlar diyor. Annem arada arar hal hatir sorar sohbet eder, ara ara ziyaretlerine de gidiyorlar ama kaynanamlar gelmezler aramazlar. aralarında bir sorun da yok ama maalesef eş ailesinin böyle bir görgüleri kültürleri yok odunlar desem yeridir. Oysa köyde yaşayan gelenekçi bir aile yani böyle şeylere daha çok değer vermeleri gerekir.Annemlerin diğer 3 dünür arar gelir hal hatir bilirler. Annemin yeğeni vefat etti onda bile bas sagligi dilemediler. ben de hep sicak davraniyordum sık sık gidip evlatlari gibi hürmet hizmet ediyordum artik hic aramiyorum nadir gidiyorum cok mesafeliyim anneme de aratmiyorum artık.
0 oy
(2,528 puan) tarafından
Ya niye sorun ariyosunuz kendinize biz 8 senelik evliyiyiz toplasan 4 kez falan bayramlasmislardir birak aramassa aramasin herkez arayacak soracak die bisey mi var
0 oy
(100 puan) tarafından
Valla canım şu 1 yıldır  benim kaynana da aramaz aramızda sorunlar oldu. Yani umrumda mi değil muhattap değil annem böyle insanlarla ne güzel annemde sorun etmez aman yaşlı der geçer kardeşim ameliyat oldu cenazemiz oldu hiç aramadı. Bide tutmuş kardeşimi aramış annemi değil de kardeşim de açmamış. Yani hasta çocuğu ne arıyorsun annemi aramak yerine dengesiz. Doğuma yanına gelecek annem hangi yüzle yüzüne bakacaklar merak ediyorum. Yüzleri de yok amma annemde öğrendi. 
0 oy
(15,256 puan) tarafından
Kimse kimseyi aramak zorunda değil. Benim fikrim düğünde cenazede hayırlı olsuna geçmiş olsuna araması yeterli size düşen o aramıyor ise sizinde aramamanız 
0 oy
(2,707 puan) tarafından

Bence aramasın boşver sürekli sürekli arayınca kabak tadı vermeye başlıyor ardından bazı bilinmeyen problemler zuhur ediyor azıcık aşın kaygısız başın bence sonra dönüp dolaşıp konuyu sana anlatacaklar senin başın ağrıyacak ne gerek var kafanı dinle 

0 oy
(6,530 puan) tarafından
Benimkilerde aramaz umrumda da değil aramak zorunda değiller birbirlerini sevmek zorunda değiller saygı duysunlar yeter 
0 oy
(28,404 puan) tarafından

Yani çokta şart değil akışına bırak öncelik olma aramak isteyen arar sorar sen niye dert ediyon ki

0 oy
(2,679 puan) tarafından
Kız kayananm beni arayamiyir konusamiyoruz annemi hiç aramaz yani dunurler diye de sürekli aramaları gerekmez kimseyi zorlayamayiz aramiyorsa aramıyordur kavga etmelerinden iyidir 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 184 göst.
6 Haziran 2024 Diğer kategorisinde 2801 (520 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 291 göst.
19 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Acelyaalparslan (394 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 753 göst.
26 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Rozelin9 (258 puan) tarafından soruldu
+2 oy
16 cevap 336 göst.