0 oy
115 göst.
Diğer kategorisinde (376 puan) tarafından
Kızlar dinleyerek hatim olur mu ,Kuran'dan takip etmeden ,

Yada internetten açıp takip mi etmek gerekir ,bilen biri anlatırsa sevinirim 

6 Cevaplar

+1 oy
(2,524 puan) tarafından
Dinlemekle de, takip etmekle de hatim olmaz. İçinizden, dudaklarınızı kıpırdatmazsanız olmaz. Eğer dudaklarınızı kıpırdatarak siz de takip ederken okursanız, ayet atlamadan tabi ki, o zaman olur.

Kuranı kerim YALNIZCA okunarak hatmedilir.
(376 puan) tarafından
Sağol canım
(2,524 puan) tarafından
Rica ederim ne demek
-Reklam-
0 oy
(8,854 puan) tarafından
Nasıl yani dinleyerek okumadan sadece dinlemek mi hayatımda ilk defa böyle bir şey duydum 
(376 puan) tarafından
Bazen hani Kur'an'ı dinliyoruz ya internetten öyle oluyor mu acaba
(8,854 puan) tarafından
Kız daha nelrr olmaz tabiki
0 oy
(2,416 puan) tarafından
Dinleyerek hatim olmaz canım seninde takip etmen gerekir ama okumayı bilmiyorsan bu şekilde de sevap kazanilir tabiki 
(376 puan) tarafından
Takip etmekle olurmu hatim
0 oy
(93 puan) tarafından
Dinleme hatmi oluyor Ramazanda ama onun dışında nasıl oluyor bilmiyorum 
0 oy
tarafından
Kur'an hatmi ancak bir kişinin baştan başlayıp sonuna kadar okumasıyla hatim olur dinlemesi ile mukabele olur. Eğer ki kur'an'dan hatim dağıtıyoruz derler ise 1. cüz sana 2 cüz başkasına 3. cüz bir başkasına şeklinde hatim olmaz bu şekilde sadece bir cüz okunmuş olunur yani hatim yaptım denilmez. Kur'an'ın yine böyle cüz dağıtılarak hatim olmuş olması için 30 kişinin de veyahut 15 kişinin bir halka içerisinde veyahutta 2 kişinin diz dize yada yanyana sesli bir şekilde o Kûran-ı Kerim'i telaffuz etmeleriyle hatim olunur. Lâkin kaç kişi olunursa olursun hatim sevabı alınmaz alınacak olan tek şey okuduğunuz cüz kadardır. 
(243 puan) tarafından
Merhaba canım yorumunu gördüm soru sormak istedim ben Kuran okumaya başlamıştım ama bitiremedim tekrar okumak istiyorum mesela kaldığım yerden mi devam etmem gerekiyor bastan mi başlamalıyım
(243 puan) tarafından
Ben Arapça bilmiyorum Türkçe okuyorum kabul olmaz dediler gerçeklik payı var mı
tarafından
Kaldığın yerden devam edebilirsin. Türkçe okuyunca da olur diyanetin aciklamali  meâl hatmini yaparsın. Veyahut tefsir okursun. Arapça olarak da YouTube de 1 saatlik Kur'an öğren videosu var onu 5-6 kez izlesen çok mükemmel şekilde öğrenebilirsin.
tarafından
Ama Kur'ân Türkçe den de okunur
(243 puan) tarafından
Cevabın için teşekkür ediyorum canım
0 oy
(664 puan) tarafından
Yani okumasan da takip etmen gerekiyor diye biliyorum canim 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 91 göst.
16 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy