0 oy
260 göst.
Aile kategorisinde (117 puan) tarafından
Kızlar görümcemin düğününe geldik 10 gündür burdayız. Düğünden sonra kendi memleketimi gidicem. Eşimin geçen sene den beri yıllık izni var hiç bir şekilde benimle o yıllık izninden bizimkilerin yanında kullanmıyor. Geçen gece gelmiş diyor ki yıllık izninde yine bizimkilere gidelim diyor. Ben itiraz ettim bu kez. Zaten 10 gündür buradayız neden yıllık izninde buradayız dedim ben gelmem sen kendin gel dedim. Benimle tartıştı. En sonunda seneye zaten tayinimi buraya aldıracam yapamıyorum gurbette dedi. Allah için ben böyle bencil bir insana ne denir. Ailesiyle hiç bir şekilde anlaşamıyorum ve bunu biliyor bile bile buraya gelmek istiyor. Ne yapacağımı şaşırdım iyice 

7 Cevaplar

0 oy
(2,144 puan) tarafından
Tavrını koy asla kabul etme anlasamiyorsaniz. Eşimle evlendik benim şehre taşındım. Ki ailesi de iyidir ama köy ortamı iş cok sabahtan akşama kadar iş var ben alışkın değilim dedim. Şimdi de yurt dışına taşındık eşimin hayali o köyde yaşamak asla diyorum çok gitmek istersen güle güle ben asla tasinmam diye söylerim. Zaten buraya tasinmasaydik eşimin aklında köy vardı benim kaldığım şehre alışamıyordu bir türlü senin mutsuz olacağını bile bile de zorla oraya götüremem diyip yurt dışına karar verdik en son 
(162 puan) tarafından
Merhaba, yurtdisinda hangi ülkede yaşıyorsunuz? Benim de seninki gibi bir planım var ama eşim ailesinden ayrilamiyor:(
(2,144 puan) tarafından
Abd canım ben de gayriresmi geldim ama şartlar çok zorlaştı biz 3 günde buradaydik arkadaşımız ailesini getiriyor 21 gündür yoldalar:(
-Reklam-
0 oy
(9,489 puan) tarafından
bu memleket aşkı ne hiç anlamıyorum ya babam da böyle. ne var memleketinde b. k var sanki

nerde mutluysan memleketin orası olmuştur artık. istemiyorsan kesinlikle tavrını koy bugün memleket der yarın anasının evinin dibinden ev tutar sana
(741 puan) tarafından
Evet gerçekten b*k var. Eşimde evlendikten sonra lafını edip beni darlıyordu. Evlenmeden önce hiç lafı geçmezdi
0 oy
(4,259 puan) tarafından
Kendi adına karar veremez aile iseniz  sana da danışarak haraket edecek öyle ben buraya aldiriyorum tayinimi demek çok bencilce insanın ailesi önemli evet ama evlenince öncelik kendi kurduğun aile bunu bilmiyorsa eşin evlenip sizi de huzursuz mutsuz etmeyecekti
0 oy
(7,163 puan) tarafından
Sana sormadan tanışmadan fikrini almadan böyle bir karar vermesi seni yok sayması doğru değil. Siz bir ailesiniz ve birlikte karar vermelisiniz. Taviz verme kiminle bu kararı aldın ben bu evliliğin neresindeyim diye bir sor bakalım.
0 oy
(15,256 puan) tarafından
Bende kendi aileme giderim o zaman derdim ben gitmek isteyeni zorla tutamam bizde eşimle konuştuk bunu bir ara ben dedim biz gitsek senesi çekmez boşanırız o yüzden boşanalım öyle git. 
0 oy
(741 puan) tarafından
Benim eşimde mesleğini bırakıp memleketine gidip bağlarına bakmak istiyordu. En son tartıştığımız zaman benden boşanır öyle gidersin köyüne deyince daha da lafını açmadı. Boşanma lafını asla ağzıma almak istemedim ama psikolojime oynuyordu dayanamamistim bende 
0 oy
(405 puan) tarafından
Benimkide 10 seneye kadar kendi memleketine gidicekmis babası hayvancılıkla uğraşıyor çiftlik kurucakmis . Başkasının işinde Azar yemekten bıkmış .ben nolucam dedim ailenle birlik mi oturcaz dedim kem kum geçiştirdi ama . Çok meraklilar memleketlere 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 1,483 göst.
10 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 384 göst.
6 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde muhendisbirana (236 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 133 göst.
0 oy
5 cevap 185 göst.
14 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 2516 (741 puan) tarafından soruldu