0 oy
117 göst.
önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (145 puan) tarafından
Oğlum 2.5 yaşında ekimde 3 yaşına girecek dünden beri başladık bugün ikinci günümüz ama mahvoldum kızlar dün bu şekilde zorlanmadım. Hep altına yaptı tuvalete yaptırdım çişini arkamı döndüm iki dakika geçmeden bir daha yaptı çok güzel de konuşuyor kendini ifade ediyor çok akıllı ama şu tuvalet işini kavrayamadi kızlar nolur yardım edin yaşayan var mı şu durumu 19 20 aylıktan beri çişini klozete tutsam yap diyince yapıyordu bu ikinci denememiz kaka olayı zaten ayrı bi muamma halilardan kaka temizliyorum psikolojim bozuldu sanki hazır mı değil acaba ama bugün değilse ne zaman hazır olacak bu çocuk sizler neler yaptınız 

10 Cevaplar

0 oy
önce (589 puan) tarafından
Bizimde bugun 5 gunumuz hala altina yapiyor citcitli atleti oldu icin haliya vs yapmiyo atletinde kaliyo ama ben gotursem yapiyor tuvalete goturmessem yapmiyor
önce (145 puan) tarafından
Benimki de öyle ya sormasam goturmesem demiyor çişim geldi diye hadi kakayi da geçtim o zaten ayrı bi problem daha tuvalete yaptıramadim kakayi da
Benimkide 5 gundur 3 defa yapti hep altina ilk oglumda hemen alismistik bu biraz zorlayacak gibi
Allah yardımcımız olsun bacım:)
Amin hem yardimcimiz olsun hem bol bool sabir versin
-Reklam-
0 oy
önce (2,956 puan) tarafından
Bizimki 3.gün çişinin geldiğini söylemeye başlamıştı ama kaçırmalar birden durmadı ki. Bi süre daha sağa sola yapıyorlar yetişemiyorlar vs. Siz daha 2.gündesiniz biraz daha bekleyin. 
Ay maşallah darısı başıma artık bir an önce
0 oy
önce (266 puan) tarafından
Canım daha çok erken kendine en az 10 gün ver ve sabret bol bol anlat çiş kaka kuvalete yapılır artık bez yok büyüdün vs göster gerekirse kendinde bak benim de geldi şimdi buraya yapicam sende kendi tuvaletine yap diye :) ciş kaka hakkında kitap okuyun oyun oynayın ama kızma sinirlenme bol bol sabret alışır benim oğlum 26 aylıkken başladık 1 ayda alıştı sayılır 
Beklentimi yüksek tutmuşum düşürmem lazım ve bol bol dua :))
0 oy
önce (842 puan) tarafından
Burdan tuvalet egitimi veren annelere sesleniyorum 

Sakin bezi gunduz cikarip gece takmayin alez alin

Cocuga tuvalet egitimi verirken bir ay evden cikmayin 

Disarida asla bezlemeyin 

Sık sık tuvalete goturun 

Bagirmayin ama kurallar net olsun 
Geceyi de kaldırdım dün gece çok güzel geçti bu geceye Allah Kerim:))
0 oy
önce (15,980 puan) tarafından
Tuvalete oturmamak için aglamiyorsa öğrenir.  Böyle böyle ogreniyolar. Bir iki haftaya halledersiniz. Yarım saatte 5 kez altını islattigini bilirim. Halıları kaldır komple. 
Halıları zaten şu eğitim bitsin yıkamaya vericem oraları komple geçtim artık ama ağlamıyor dediğiniz gibi hadi annecim gidelim diyorum gidiyor mesela ama demiyor anne cisim geldi veya kakam tuvalete götür diye çok erken daha sanırım beklentimi düşürmem gerek
önce (15,980 puan) tarafından
Evet daha çok erken bunu demesi için bir iki hafta içinde der
0 oy
önce (1,806 puan) tarafından
Ya canım ebenin dediğini söyleyeyim sana demekki çocuğun hazır değil ebe dediki senin hazır olman önemli değil çocuk hazır olması önemli bezden rahatsız olması kendi çıkar demesi onmeli herkes bana niye tuvalete alıştırmadin diyordu kızım 3 buçuk yaşında 2 günde alıştı ben büyüdüm çıkar dedi demekki şuan hazırmış yani 
0 oy
önce (20 puan) tarafından
Benimde kızım uc haftadır alıştı 3 yaşında denemelerim oldu gerçekten hazır hissetgnde oluyor rahat olmaya çalış canım benim her cocuk farklı oluyor gördüğüm kadarıyla ama 3 yaşına kadar benimkide bir türlü alınamamsti ablamin ki şimdi bir buçuk iki yaşında öğrenecek gibi kesinlikle rahatça zamana birakmak galiba
Rahatladım biraz yorumlar sayesinde vallahi
0 oy
önce (12 puan) tarafından
Kızımın 9. Ayından 17. Ayına kadar bi pişik geçmişimiz vardı çok uzun bir süreçte ve çok kötüydü 4 çocuk doktoru 3 cildiye doktoruna götürdük her defasında pişik diyip farklı farklı kremler yazıp gönderdiler en son ki o kadar kötüydü ki halası görümcem ağladı eğitim araştırmaya götürün diye tutturdu fakt randevular dolu hep bana dedi acilden giriş yapın öle de yaptık çocuk cildiye de bu bildiğin mantar dediler tedavisi sonuç verdi bu sefer çocuk sürekli kabız kala yapmıyor bu sefer bunun için koşturdık doktorlara doktor dedi ki psikolojik korkmuş o yüzden yapmıyor ve ayrıca şunu söyledim doktora hocam 26 aylık ama küçük klozet şeklinde lazımlık aldık çişini ona yapıyor dediğim de SAKIN ÇOCUĞU ZORLAMAYIN 3 YAŞINDAN ÖNCE travma yaratmayın dedi ama kızım kendiliğinden  3 yaşına 2 ay vardı büyük tuvalete gitmek istemeye başladı (ama her wcye gittiğimde götürüyordum) bezlemek istediğimde mızmızlanıyordı gündüzleri bezi bıraktık tamemen 3 yaşını 1 ay geçince de tamamen bıraktık şimdi 3.5 yaşında kendi tabur eşini alıp klozete oturuyor bitince de anne diye sesleniyor yaparken yanında istemiyor ayıp anne gelme diyor:))) 
Ay maşallah kuzuma ne güzel bozulmasın düzeni hiç inşallah
önce (12 puan) tarafından
Amin inşallah darısı size biraz sabır düzene oturacaktır zamanla inşallah canım
Aminn aminnn canım
0 oy
önce (736 puan) tarafından
Yazdiklarindan anladığım çiş eğitimine yavrunun degil senin hazir olmadigin 2 gunde bıkmışsın 2.5 yil altına yapmış cocuk 2 gunde bi anda pat diye nasil alışsın 1 2 ay anca surer tamamen alışması 
Sabırlı olmam lazım ilk anneliğim ve bilmiyorum çabuk olacak sandım sanırım
0 oy
önce (1,251 puan) tarafından
Çocuk gece altını ıslatmıyorsa eyer kuru uyanmaya başladıysa bez bırakılması gerekiyormuş psikiyatriye gittik ordaki doktor söyledi bana da ben de yaklaşık bir buçuk aydır yerlerden çiş siliyorum en az iki kere kaçırıyor ayrıca bırakınca tam bırakmak şazımmış gece ya da dışarıda bez bağlanmaması gerekiyormuş eyer her gece çarşaf değiştireceksen bıraktır demişti psikiyatrist 
Geceleri uyandiriyorum iki akşamdır çise ve hiç ağlamadan yapıyor biraz zaman alacak sanırım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 222 göst.
20 Ekim 2021 Aile kategorisinde Yargıç. (2,634 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 434 göst.
16 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 299 göst.
26 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Eylülünannesi (699 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.