0 oy
111 göst.
önce Diğer kategorisinde (127 puan) tarafından
Bu sabah test yaptım. Elektrikler kesikti, ışık yoktu diye pek bi şey görmedim testte. Sonra 1-1 buçuk saat sonra telefonumun flaşıyla baktım. Hafif bi çizgi var gibi gelmişti bana ama göz yanılmasıdır herhalde dedim boşverdim. Bi kaç saat sonrasında da regl oldum. Misafirğe gittim, akşam eve gelince lavabodaki test kitini gördüm. Çöpe atmak için alınca şok oldum. Belirgin bi şekilde silik çizgi vardı. Regl olmasam hamileyim derdim. Hamileysem de bu kan ne kanı? Bi an aklımda çocuğu mu düşürüyorum diye geçirdim. Ama şiddetli karın ağrım yok. Hatta normalde regl zamanımın ilk günü çok ağrım olurdu. Bugün azdı ağrım. Yerleşme kanaması desem, sanmıyorum. Yerleşme kanamasına göre fazla kan geliyor. Sizin veya bi tanıdığınızın başına böyle bi şey geldi mi? Sizce nedir bu, neden oluyor? (Sağlık ocağına randevu aldım yarın için. Doktoruma bu durumu anlatıcam. Ama sizinle de konuşup, fikrinizi almak istedim :) ). 

3 Cevaplar

0 oy
önce (1,809 puan) tarafından
Test bozuk olabilir bide benim gibi kimyasal gebelik olabilir kimyasal gebelik yaşadım yeni hamilelik testleri pozitifti sonra adet olur gibi kanamam oldu 
Ne demek canım bu kimyasal gebelik her kadının başına geliyormuş bazilari farkına varmıyormuş adet gibi olduğu için
önce (127 puan) tarafından
Evet ben de şimdi onu araştırıyordum. Benim şuanki durumumu anlatıyor.
Evet canım bende yeni gecirdim bitti bende acile gitmiştim orda açıklamıştı doktor her kadının başına geliyor diye
Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.
Amin canım inşallah nasip
-Reklam-
0 oy
önce (1,036 puan) tarafından
5 dk içinde cikmadiysa kuruma cizgisi olabilir o silik cizgi, ya da kimyasal gebeliktir
2. silik çizginin kenarları net bir çizgiydi. Kuruma çizgisi olduğunu sanmıyorum ama kimyasal gebelik olabilir. Ben de şimdi onu araştırıyordum.
önce (1,036 puan) tarafından
Evet canım test yapmasan muhtemelen fark etmeyecektin bile, test yaptığın için farkettin. Bir çok kadın kimyasal gebelik geçirir planlı bir gebelik degilse erkenden test yapilmadiysa bunu fark bile etmez
Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için :)
0 oy
önce (889 puan) tarafından
Bende de oldu testin pozitif verdiği gün adet olmuştum doktorum bana birden fazla yumurta icinden sadece birinin catladigini catlamayan yumurtalarin kist olabilecegini onunda adetle atilabilecegini söylemişti o kistler testle pozitif veriyormuş 
Bahsettiğiniz durum Polikistik Over sendromu mu?
Evet canım bende hafif düzeyde çıktı ama dönem dönem herkeste yasanabiliyormus
Bende de yıllar önce Polikistik Over sendromu vardı. Son aylarda adetim iyice düzensizleşti yine. Bu konuyu da doktoruma söylesem iyi olur. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için :)
Rica ederim canım inşallah hersey normal çıkar rabbim gönlüne göre nasip etsin inşallah

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 324 göst.
20 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Aylin su (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 954 göst.
26 Haziran 2021 Aile kategorisinde Soni (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 312 göst.

386,178 soru

11,546,219 cevap

35,221 kullanıcı