+1 oy
381 göst.
önce Aile kategorisinde (210 puan) tarafından
annem babam yok veaat etti 

evin 1992 diyeyim yillarindan beridir borcu varmiş 200 milyar felan 4 kardeşiz evi satacaklar alan kisi borcu üstlenecek birde ayretten örneğin 2000 milyar para verecek 2 kiz 2 erkeğiz ..... biz ilklerde dedik tamam veririz imza diyee ama .... 

2 büyük ağabeylerime gelince babam belki 4 ay 5 ay hastanede yatti ben ve kuçuķ kiz kardesim baktik altina kadar biz actik kuçk abim ceza evindeydi buyük abim gelip bakmadi hep kaçti 

kiz kardesimle düsündükki gördük ki bizi duşnen yok ben kiradayim kardesim 1 tane odada kaliyor ikimizde evliyiz 

eski günlerimiz aklimiza geldi abim karisi icin bize dediki kardeşim olmasaniz yüzünüze bakmam dedi bizi istemedi evde karisi

ikinciye gelince adam olsaydi da girmeseydi hapise de baksaydi bizi babamizi ben o zmanlar 18 yasindaydim kardesim 15 yasindaydi siz olsaniz hakkinizi birakirmisiniz alirmisiniz bu durumda ....

ciddi ciddi cevap bekliyorum

16 Cevaplar

+1 oy
önce (2,937 puan) tarafından
Bırakmam hakkımı öyle mağdur eden kimseye. Ama devlet otomatik bölüyor her şeyi öyle kimsenin gönlüne bırakmıyor diye biliyorum. Çok üzücü de bir durum aslında kardeşler arasında böyle olması. Allah anne babanıza rahmet eylesin inşaAllah. 
önce (210 puan) tarafından
aminnn kiz kardeşim de diyor ki abla dedi biz neyiz hatirlamiyormusun 1 tane yumurta yiyecektik de yüzümüze vurdu fazla yemeyin diye dedi şimdi ben 24 yasindayim kardesim 18 imza atarsak ağabeyim komple parayi istiyor dusunduk de sizce de bizi düşünmedikleri zatan ortada ne eksik yazdim ne fazla
önce (2,937 puan) tarafından
Bırakmayın hakkınızı kimseye. Onlara hak da size değil mi? Asla imza vermem hakkım senin olsun diye öyle abilere, yengelere.. herkes işine baksın kusura bakmasın.
-Reklam-
+1 oy
önce (1,461 puan) tarafından
İzâle şuyu davası açın ev satılsın herkes kendine düşen payı alsın 
bakalim aslinda korkuyorum 1 lira için bile kavga eden birbirine girenler var ama biz kardesim ile hakliyiz dedigim gibi adam olsaydi girmeseydi hapise digerine gelince 30 yasinda adamdi gelip baksaydi babamizi
önce (1,461 puan) tarafından
Valla ben evi böyle bir adama kaptıracak olsam böyle bir dava açarım kendi payımı alırım hiç olmazsa evler de az değil artık sonuçta değerli
0 oy
önce (638 puan) tarafından
Bende hakkımı bırakmaz alırdım 
oyle yapicaz bakalim sonumuz nereye cikacak korkmuyir degilim aslinda kavgadan cok korkarim
önce (638 puan) tarafından
Allah büyüktür sizin hakkınızı gasp etmelerine izin vermeyin Allah'a güven tamamdır
0 oy
önce (1,520 puan) tarafından
Net alırım .....
biz gercekten hic öyle duşümemistik ilklerde dedik hani bi ev tutarlar felan diye baktim 2.ci kuçük abim buldugu parayi içkiye veriyor ... dedim bu gün kardeşme ben içkiciye imza vermem dedim hklsin vermeyelim hkkimizi alalim dedi
0 oy
önce (14,190 puan) tarafından
Hakkımı son kuruşuna kadar alırdım ben olsam. Heleki hak etmeyen birilerine günahimi bile vermem. 
valah öyle aklim basimangeldi diyebilirim
önce (14,190 puan) tarafından
Ama size düşman olacaklar bundan sonra hazır olun.  Sırf hakkınızı onlara hediye etmediniz diye en büyük düşmaniniz olacaklar.
evet o yüzden korkuyorummm allah korusun ne olur ne olmaz
0 oy
önce (945 puan) tarafından
Hakkımı alırdım ihtiyacım olmasa bile alıp annemle babamın hayrına birşeyler yapardım yada yardım verirdim millete ama asla bırakmadım payıma düşeni alirdim
0 oy
önce (342 puan) tarafından
Alırım hakkimi kız erkeği yok bunun. Ki siz daha çok bakmışsınız babaniza
0 oy
önce (344 puan) tarafından
Eğer abılerın belalı kısılerse üzülürüm sana vllhı baş etmek cıdden zor
0 oy
önce (1,434 puan) tarafından
Çocukluğun çocuğun var. Hakkını bırakma ve çocuğuna yatırım yap enayi misin bacım annenin babanın kıymetini bilmeyenlere mi bırakacaksın
0 oy
önce (896 puan) tarafından
Kardeşin ve sen imza vermezseniz ev satılmaz öyle paranın hepsini alma peşindeyse imza vermeyin sizde satilmasin ev. Bakti siz imza vermiyorsunuz mecbur kendi hissesini satacak sizinkiler sizde kalır onlar ortaklıktan çıktıktan sonra sizde satarsınız 
0 oy
önce (111 puan) tarafından
Mağdur olmama gerek yok nerde kimde ne hakkım varsa son kuruşuna kadar alırım gerekirse avukat bile tutarım manevi olarakta hakkını helal et laflarına hiç kanmam gönlüm razı değilse diğer tarafta haklaşırız diyorum diyeceğim şu ki siz bu kadar mağdur edilmişken 1kuruş bile bırakmayın alın
0 oy
önce (1,897 puan) tarafından
Babamdan örnek vereyim .iki sene önceden konuşuyorum.babamlar 4 kardes.uc kız bir erkek.iki.sene önce mal dağılımı yaptılar oturdular güzelce konuştular.en büyük halam ben birşey istemiyorum dedi .ortanca halam bı miktar para istedi evden pay istemiyorum dedi .en küçük halam arsa vardi onu istedi.babamda dedemden kalan evde emeği çok büyük diye ev tapusu babama kaldı.onlarda senin hakkın dediler sen masraf ettin ahirdi saray yaptın dediler.senin konuna gelecek olursak Allah sizden razı olsun annenize babanıza en dohgru olanı yapmışsınız.evet onlar haketmiyir ama verilmesi lazım eşit bı şekilde.huyunu suyunu bilemessiniz iş mal olayına girince kardeşler arasında çatışmalar çıkar.siz hisseleri satın alın bı miktar parayla.evi de bı müddet sonra pahalı bir fiyata satıp bolusun iki kardes.ev satılsın diye imza atmayın sakın hiç para kalmaz size
0 oy
önce (2,854 puan) tarafından
Yavrum enayi olmayin vermeyin imza. 
0 oy
önce (3,382 puan) tarafından
Ölüm hak miras helal demişler. Eğer kardeşler arasında kimsenin ciddi anlamda bir maddi sıkıntısı yoksa herkes hakkını almalı bence.
0 oy
önce (1,853 puan) tarafından
Canım hiç bir şekilde bırakma hakkını yazık günah ya abinler kendileri fazla alsın diye sizden imza istiyorlar imza vermeyin sizin hakkinizi verene kadar bak nasıl veriyor hakkını parayı al sonra imza ver 
0 oy
önce (5,834 puan) tarafından
Öyle bir durumda bırakmam alırım ne düşüyorsa hakkıma niye bedavan hak sahibi olacaklar 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 228 göst.
22 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Enesa04 (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 80 göst.
4 saat önce Kültür-Sanat kategorisinde Asya15 (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 137 göst.
7 saat önce Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 340 göst.