0 oy
932 göst.
Diğer kategorisinde (1,306 puan) tarafından
Selam hanimlar iyi haftalar. Onceden de buna benzer bir post acmistim bizde degisen yok esimle biz farkli dusunuyoruz. Bir de sizin fikirlerinizi merak ettim. Evde iki kisi calisanlar gider paylasimini nasil yapiyorsunuz. Biz uc yillik evliyiz uc yildr da giderler konusunda  ortak nokta bulamadik.  Esim borc oduyordu bende tam 3 yildir ev giderleri kira yakit cocuk masrafi karsiliyordum .  Iki ay once esimin borcu bitti. Ama suan da ne kiraya yardim ediyor ne birseye . Sadece metropol yatinca et tavuk alir pazar malzemesi alir o kadar. 

Gecenlerde bir yere gittik  yemek yenecek iki alternarif vardi . Ikisine de   baktik bana kizdi orda hem pahali yere geliyorsun hemde para harcamak istemiyorsun dedi. Sonra bende donus yolunda konuyu actim. Dedim borclarin bitti artik 12.000 kiranin yarisini ve faturalarin yarisini vereceksin. Havuz hesabi yapacagiz giderleri ortak karsilayacagiz dedim. Bana dediki sen benden cok kazaniyorsun dolayisi ile ben ortak odemem senden az verecegim bana mi sordun 12 bine ev tutarken dedi. Sonra ikinci cocuk muayenesi icin ben ozele gitmek istedim durumum var. Bosuna ozele gitme ben o kadar para vermem dedi. Sehir hastanesine gittim memnun kald8m doktordan devam ediyorum . Organ tramasi icin bir doktora gittim 2500 Tl. 500 tlsini bile beb vereyim demedi. Oglum  icin alisverise gittik sepette benim koyduklarimi sepetten cikarip odemem icin elime verdi. Ogluma hep toplu alisveriis ben yaparim. Bezleri hep toplu alirim. Mama alinacagi zaman bir defada benden al dememistir.  Biraz uzun oldu k bakmayin. Zaman ayirip okuyabilen ve fikir verenler tesekkurler

46 Cevaplar

0 oy
(2,281 puan) tarafından
Siz ciddi misiniz kari koca arasinda paranin lafi olmamali ayrimcilik olan yerde bereketsizlik olur biz olsak esiminkiyle gecornir benimkinide kenara koyardik 
-Reklam-
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Okuduklarım gerçek mi?? Bu nasıl evlilik ben anlamadım. Her şey ortak bizde mesela kira faturalar krediler hepsi ödenir bizde. Eşimin hesabında da benim hesabımda da para vardır. İkimiz de evimize çocuğumuza birbirimize harcarız. Ay sonunda elde para kalırsa çeyrek altın alırız oğlumuz için. Ne kadar saçma bir sistem sizinkisi
0 oy
(49 puan) tarafından
Bizde eşimle çalışıyoruz ben öğretmenim eşim güvenlik benim maaşımı biriktiriyoruz eşimin maaşını harcıyoruz bazende eşimin maaşını biriktirip benimkini harcıyoruz bazende birktirmeyip ihtiyaçlar fazlalalıştığı için birikim yapamıyoruz birikim yapamadığımız ay ise diğer ayda her ikisini de birikime verip dengelemiş oluyoruz.Bir anlaşmaya varılsa çokta büyütülecek birşey değil.
0 oy
(124 puan) tarafından
Şaşkınlıkla okudum böyle eşler de mi var siz sabırlısınız beni öyle şeylere tahamülüm yok açıkcası ben ve eşim çalışsak birimizin maaşıyla kira masraf diğer maaşı da köşeye atarız bi kısmını da herhalde tatile gezmeye harcardık sizde başta yanlışlık var ve daha 3 yılık evlilik 
0 oy
(2,530 puan) tarafından
Siz evlimisiniz gerçekten yoksa bir evde yabancı hayatı mi yasiyorsunuz .gözlerim faltaşı gibi okudum vallahi.evlenirken protokol falan imzaladinizmi siz
0 oy
(959 puan) tarafından
kocan ne işe yarıyor p

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 393 göst.
25 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Sni ck iyi anliyorum (909 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 92 göst.
8 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde clk38 (1,400 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 140 göst.
31 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Bbttnnmm (334 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 115 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

393,770 soru

11,775,670 cevap

35,794 kullanıcı