0 oy
304 göst.
Diğer kategorisinde (39 puan) tarafından

Kızlar nolır yardım edin ya. Sabahtan beri ateşi düşmüyo 37.5 i geçmefi ama resmen yanıyo ne yapabilirim duş yaptırdım kasıklarına koltuk altına bez koydum yinede tık yok ve sıçrıyo uykuya dalınca yardım edin nolur :'( bu arada 1 hafta sonra 8 aylık olcak

13 Cevaplar

+1 oy
(5,938 puan) tarafından
Calpol yokmu canım 1 çay kaşığı verseydin 
-Reklam-
0 oy
(423 puan) tarafından
Canım ne kadarlık bebegin calpol yokmu
(423 puan) tarafından
Yaa azar azar kaşık ucuyla vermeye çalış canım ya o iyi geliyor cnku
(39 puan) tarafından
Uykusunda versem bişey olurmu bi yudum bile gitse kendine gelcek alsında aynen ama işte :(
(423 puan) tarafından
Yok canım olmaz  az verirsen olmaz birşey dikkat et tikanmasin da
(39 puan) tarafından
Aynen canm tamam denicem şmdi :(
(423 puan) tarafından
Dene bakalım inşallah iyi olur
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Bir doktora gotursen keske 
(39 puan) tarafından
Ateşliyken bişey yapmıyo dediler onlarda bez koyuyomuş gönderiyomuş millete inanıp kaldım bu saate :((
(5,913 puan) tarafından
Olur mu oyle ya bir kan verirsiniz neyi oldguna bakar ona gore davranirsin boyle cocuk durur mu hic yazik gunah al gotur hastsneye kimseyi dinleme dedigin gibi yapacaklarsada en azindan icin rahat olur
(217 puan) tarafından
Hastane bsy yapmaz atese ve acilde 38.ustune atesi var diolar bn surekli yasadgm icin normal olcerlerde ise yarim derece yuksek olcer eczane solemisti
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Anlina Islak bez koy.. iLik bez.. ince giyindir canim gecmis olsun
(39 puan) tarafından
Sağol canm yaptım ama fayda etmedi
(4,134 puan) tarafından
Düştümüü ateşi canim
0 oy
(557 puan) tarafından
Paronaks fitil varmı varsa ver hemen düşürür yarım ver yanlız geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Çok yüksek değil öncelikle sakin kal kuzum. 5 gün 39 lardaydı ateşi doktora götürdüm birinde 39 nuçuk diğerinde 39.8 di ama sadece fitil verildi bu kadar. 

Kendi başımızın çaresine bakmalıyız malesef. O yğzden soğuk kanlı olmaya çalış. Öncelikle sürekli ölç, ortamı ceyranda bırakıp ani soğutma ama ferah bir ortamda olsun minnoşun, üzerinde tek kat kıyafet kalsın. Calpol çok etkili değil. Alabilirsen eczaneden dolven al bir çay kaşığı kadar ver. Ama şuna yğksek değil 38 olursa yap bunu. Hatta 38 geçerse fitilde verebilirsin ama aralarındaki saat aralığına dikkat et kaçta verdin bak ki ona göre. Gerisinide doğru yapıyorsun

Çok geçmiş olsun. 
(39 puan) tarafından
Fitili eczanedenmi alıyoruz acaba. Ve solben 8 aylık bi bebek için uygunmudur cnm çok teşekkür ederim çok sağol ilk olduğu için sakşn kalmak ne mümkün :) :(
tarafından
Evet tatlım eczaneden alınıyor, benim oğlumda 10 aylık eczacıya danışırsın yine ama 6 ay sonrasına veriliyor diye biliyorum etkili bir ateş düşürücü. Anlıyorum haklısında bende ateşten çok korkuyorum ama korkulacak bir değerde değilsiniz şuan hamdolsun inşaallahta çıkmaz daha fazla.
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Fitil verseydin canimm
(39 puan) tarafından
Yookki canm eczanedenmi alıyoruz
(5,519 puan) tarafından
Cocuk toktorunuz yazsin size
0 oy
tarafından
Calpol ve canım 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çorap giydirme cnm ayaktan düşer ateş. Calpol 1 çay kasıgı ver ince giydir çok yüksek değilmiş ateşi aslında düşer inşallah 
0 oy
tarafından
Enfeksyon olanikir canım hastabeye gidin bence dış ateşi zaten 37 olur blki dış cikacak
0 oy
(217 puan) tarafından
Gecms olsn kuzum boynuna koltuk altina sirke sur ck az az ve banyo yaptrrken direk kafasina dokme atesliyken ayakladndan basla korkar yksa fitil varsa popodan hemen dusuruyor 
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Doktora git bir an evvel enfeksiyon belirtisi ateş ki düşmediğini söylüyosun öyle ilaçsız kolay atlatilmaz ve cabuk müdahale edilmezse enfeksiyon artadabilir..   acilen doktora gitmelisin.. geçmiş olsun
0 oy
(3,669 puan) tarafından

Benim bebeğinde gece öyleydi 38 derece idi yarım fitil yaptım paranox  şimdi iyi tabi yeni hastaneden geldik:'(

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 84 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Minnos_1 (7,875 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 66 göst.
3 Mart 2024 Diğer kategorisinde Neslis (727 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 54 göst.
25 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ajangadget (1,311 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 51 göst.
26 Aralık 2023 Diğer kategorisinde eskilerdennn (114 puan) tarafından soruldu

378,392 soru

11,326,086 cevap

34,778 kullanıcı

...