0 oy
604 göst.
Diğer kategorisinde (418 puan) tarafından
Kızlar 5 yıl oldu bu eve taşınalı. İlk taşındığım sene 1.000 tl ye oturuyodum. Sonra her yıl bellı oranda arttı bu yıl da 2.500 tl ye oturuyorduk bu sefer ev sahıbı evı ogluna vermıs oğlu yurt dısında yasıyor. Bize direk 11.000 tl yapıyorum kırayı dedi. Pazarlığa kapalı dedi. Daha da düşürmeyelım gıbısınden falan konustu. Şimdi çıksak dısarda evler 15 bın 17 bin civarında. Normalde kanunen bugun bellı oldu ev sahıplerı yüzde 65 artırmak zorunda ama çok fazla arttırdı. Ne yapalım yarın cevap verıcez sız olsaydınız bu durumda ne yapardınız. Bu arada ilde oturmuyorum ilcede oturuyorum.

16 Cevaplar

0 oy
(525 puan) tarafından
11 re otur bence ama biraz pazarlık yapmaya çalış artık 11 rede bulamazsınız taşınması zaten yeni masraf
(418 puan) tarafından
Bizim de aslında aklımızdan gecen 8 bındı ama çok yaptı ne yapacagımızı sasırdık
(525 puan) tarafından
Kız bizede geliyor 5 ayım kaldı 6 veriyorum ALLAH bilir ne ister 20 isterse tasi tarağı toplayıp memlekete gidecem mecburen
-Reklam-
0 oy
(904 puan) tarafından
Çıkınca daha pahalıya oturacaksın taşınma masrafı çilesi de cabası. Kabul edip oturman mantıklı olan. 
(418 puan) tarafından
Bu sefer bızı her yıl zorlamazmı seneyede kafasına göre artırır
(904 puan) tarafından
Emin ol ki şu an bütün ev sahipleri öyle. Başka eve de geçsen yine durum böyle olacak. Ben geçen yıl taşındığımda 6000 e girdim,hacı hoca olan ev sahibim ,birdaha ki seneye devlet kaç belirlerse belirlesin ben %25 yapacam demişti. Senemiz doldu oğlunu gönderdi 15 bin oldu kira dedi. Eşim pazarlık falan yaptı. hacı öyle dememişti falan deyince 10000 e anlaştık :)
(418 puan) tarafından
Bilerek öyle yapıyolar zaten . Bizimde sizizki gibi bir sey oldu aslında tapuda bastan berı oğlundaydı ama biz annesi ile muhataptık şimdi nasıl olduysa yurt dısında yasayan oğlu ile muhattap olduk. Yanı bana da pek ınandırıcı glmıyor bide sankı evleri sıfır bına da 40 yıllık bına eskı bakımsız. Insafsızlar sadece dıyecek bır sey bulamıyorum
(904 puan) tarafından
Sizinki aklınca oğluna devretmiş işi muhtemelen kendisi utanmıştır. Valla benim ki 15 te kalsaydı da çıkmazdım. Çünkü 4 senelik evliyim bu 3. Evim. Çok fazla taşındım nefret ediyorum taşınmaktan :)
0 oy
(64 puan) tarafından
10 yapsın bari insafsız lar
(418 puan) tarafından
Demi keskin bir şekilde kapattı bıze söz hakkı bıle vermedı
(64 puan) tarafından
İnsafsızlık bu tamamen vicdansızlk
0 oy
(574 puan) tarafından
Seninde dediğin gibi evler 15 bin 17 binse  çıkmak yerine oturmaniz daha iyi. Yapılan zamma itiraz pek işe yaramıyor.  
(418 puan) tarafından
Ev sahibimiz çok anlayıslıydı ama oğluna vermıs. Açıkcası böyle anlayıslı bırı de degıl sanırım oturcaz mecbur
0 oy
(356 puan) tarafından
Eğer tapuda verdiyse evi daha da bile arttırır el değişimi olduğu için biz bu eve taşınalı 1.5 sene oluyor 3. kez zam yapmak istiyo  ev sahibi girdiğimizde 6500 dü şuan 12000
(356 puan) tarafından
İzmir Aliağa bizim ev 4+2 şuan burda 3+1 oturulacak düzgün evler 20 bin bizim kira yine bedava yani anlayacağın 5 senelik site ama evin her yanı su alıyo aşırı rutubetli.
(356 puan) tarafından
Ev sahibiniz biraz yumuşak yüzlü galiba oğlu laf etmiştir niye o kadar ucuz diye
(418 puan) tarafından
Evet yumusak yüzlü ama bizimde aklımızdan gecen 8 bindi 2.5 oturuyorduk bizde dedık bi konusalım ne dıcek bu yıl dıye kadın dedı oğlumla konusun o ne derse odur dıye
(356 puan) tarafından
Tamam işte tam dediğim gibi olmuş şuan ev taşımak istesen ortalama 100 bini gözden çıkartman lazım rabbim kimseyi vicdansızların eline düşürmesin
(418 puan) tarafından
Öyle doğru ev taşımak kolay degıl masrafın altından kalkamayız. Amin
0 oy
(581 puan) tarafından
Yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal durumu. Net şekilde pazarlık payı yok diyosa yapacak pek bişey yok. Ya şikayetçi olup karşılıklı huzur kaçırma durumuna gidiceksin ya kabul ediceksin
0 oy
(8,680 puan) tarafından
yüzde 65 sanırım bu aydan sonra uygulanacak kira zammı yüzde 25 bitti, tefe tüfe neyse o artık
(418 puan) tarafından
Ee tamam ona gore ayarlarsan 2.5 yüzde 65 i 4 bin kusur yapar biz zaten direk dedık 7-8 bin tl diye konusalım çunku uyguna oturuyorduk bizde hakkını öldürmeyecektık ama oğlu merhametsız cıktı ne dıyeyım diyecegım bır sey yok
(418 puan) tarafından
Benım babamında kiracısı var ama kıracısı tek calısan durumu cok ıyı degıl pıyasaya göre belırlemıyo mesela vıcdanen rahat edebılecegı bı rakam soyluyo kıracıda babamda ıkısıde bırbırınden çok memnunlar
(8,680 puan) tarafından
o senin baban, o öyle düşünüyor. kimi böyle insanlık yapar kimi de umursamaz. bu orandan fazla istiyorsa dava açacaksınız ya da orta yolda buluşacaksınız.
0 oy
(69 puan) tarafından
Yasal hakkınız yok mu? Kirayı gereğinden fazla arttırmış ise yasal hakkınızı kullanın.
(418 puan) tarafından
Yasal hakkımız var tabıkı aslında uğrasaak bız haklıyız bızı mahkemeye verse bıle o uğrasır durur cunku haksız yere cok artırıyor. Ama Eşim işi cirkinlestırmek ıstemıyor
tarafından
Maalesef 5 sene dolduğu için piyasa değeri ile zam yapabiliyor .
(418 puan) tarafından
Ne dıyeyim Rabbım merhametlı vıcdanlı ınsanlarla karsılastırsın hepımizi
0 oy
tarafından
Düz 10 olsaydı bari pazarlıga kapalı demesi saçma olmuş 
(418 puan) tarafından
Öyle yaptı valla önce 12 bın yaptı sonra 11 bın olsun dedı
0 oy
(1,742 puan) tarafından
Zaten öyle bı ayarlıyorlar ki yapılan zam çok fazla ama çevreye göre bı tık aşağıda olduğu için insanlar taşınma parası emlak şu bu deyip , en iyisi yapılan zammı kabullenip oturuyorlar, benimde 5 ten 12 oldu mesela aynı şekilde bende kabul etmek zorunda kaldım 
(418 puan) tarafından
Bizimde kabul etmekten baska bır şansımız yok malesef. Bızlerinde ev sahibi olacağımız zaman gelir mi acaba.
0 oy
tarafından
Bizim ev sahibinden Allah bin kere razı olsun ya, adamlar hiç sevilmeyen alevi milleti var ya. Heh tam ondan . Zam zamanı hazırlarlar keklerini kahve çaylarını. Çağırırlar . Siz ne düşünüyorsunuz diye bize sorarlar ortayı buluruz anlaşırız 
(418 puan) tarafından
Yaa ne guzel maşallah böyle insanlarda var mı gercekten
tarafından
Valla var ya . Gençler bide. Üst katımda oturuyorlar , birşeyimiz eksik olsun hemen alo deriz
0 oy
(1,102 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım 10 u kabul etse iyi ama etmezse de çıkma derim yerinden daha da pahalıya gelir sana
(418 puan) tarafından
Çıkamam nasıl cıkayım masrafın altından kalkamayız
0 oy
(1,306 puan) tarafından

Evinizden memnun iseniz, cevresi konumu park pazar okul hastane gibi yerlere yakin ise hic cikmayin derim. Cunku yeni eve gecmeniz nerden baksaniz 100 bine denk gelir. Nakliye, pesin kira depozito emlakci payi derken zorlanirsiniz. 

Ama evden memnun degilseniz isyerine daha yakin konumu cevresi sartlari daha iyi bir ev bakanilirsinjz
0 oy
(700 puan) tarafından
Yeni kanun öyle deil işte 5 yıl ve üzeri oturanlar için iyi bakın ona..
0 oy
(637 puan) tarafından
Artirmak zorunda degil ama insanda da biraz vicdan olur bende simdi evimi kiraya vereceğim ama ben bunu yapamam insanlar nasil verecek o parayi ne yiyecek içecek nasil gecinecek tek kisi calisan zaten ne aliyor ki bu insan sana o kadar para versin cok zor Allah yardimciniz olsun inşallah canim bu devlette bunu düşünmedi mi acaba gerçekten anlam veremiyorum 
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Otur canım dışarda kırlar of ki ne of 

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 758 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 369 göst.
6 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde GizemGY (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 36 göst.