0 oy
713 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
1750 veriyordum 4500 düşünüyomuş kafayı yicem bikerede bu kadar zam yapamaz ilanlara baktım hemen 5 binden aşağıya ev yok zaten genelde hep eşyalı turistler için ne kadar acımasızlar. 

30 Cevaplar

+5 oy
(7,673 puan) tarafından
Ev sahipleri napsin 1750 tl artık 1 haftalık market masrafı her şey uçmuş evler de dahil 
(999 puan) tarafından
Bugün markete gittim karın doyuracak hiç birşey almadım 850 TL ödedim çıktım
(7,673 puan) tarafından
2 poşet malzeme 1500 tl icinde et yok tavuk yok yumurta yok. Yani ev sahiplerine yüklenmek yerine bunlara mecbur bırakan sisteme yüklenmek lazım
-Reklam-
+3 oy
(1,375 puan) tarafından
Belki ev sahibide o kirayls geçimini sağlıyor olabilir.Hersey almış başını gitmiş sonuçta 
+2 oy
tarafından
Allah vicdan merhamet versin bu ev sahiplerine bir anda nasil bu kadar çıkarıyorlar yaa 
+1 oy
(8,061 puan) tarafından
Şimdi haberlerde dinledim yüzde 25 ten fazla arttırım yaparsa 3 yıl hapis cezası olacakmış canım araştır istersen 
+1 oy
(2,132 puan) tarafından
Yapamaz canım sen %25 zam yapıp yatıracaksın. Hiçbir şey yapamaz
(12,955 puan) tarafından
Bizde öyle dedik madem başka ev bulun diyor emlakçı ne diyeceksin ki
(2,132 puan) tarafından
Hiçbir şey demeyeceksin oturmaya devam edeceksin. Hiçbir şey yapamaz. Annemin ev sahibi aynısını yaptı ama annem çıkmadı, %25 zam yaptı oturuyor. Ev sahibi hiçbir şey yapamıyor yapamaz yani
+1 oy
tarafından
Ev sizin olsa hiç öyle demezdiniz burada birisi vardi babası kiraya zam yapmıyor diye kızıyordu ev sahibi de geçim derdinde hakkınızda hayırlısı olsun 
tarafından
Emin olun o kadar durumum iyi olsa yapmam %25 ten fazlasını neden kul hakkına gireyim. Biraz doymamazlık açgözlülük
tarafından
Hepimiz öyleyiz o kadar durumum iyi olsa diyoruz hep hep daha fazlasını istiyoz yine insafliymis ne diyim 5 de yapabilirdi
0 oy
(2,136 puan) tarafından
İstanbulsa çok normal.

Bulunduğum semtte 8.000 den aşağı ev yok.

Giriş katlar en az 7.000

Bahcekatlar 6.000
tarafından
Hayır Trabzon
(999 puan) tarafından
Trabzon gibi bir yerde 4 bin TLye ev bulursan öp başına koy 1750 TLye artık hiç birşey alınmıyor ev sahibi haklı
0 oy
(5,867 puan) tarafından
10 senelik kiralarda rayiç bedel oluyor galiba 10 sene olmadıysa şikayet edin. Yüzde 25 ten fazla yapamaz. Daha yeni uzattılar süreyi. Size zam yapacağını söylediğinde aradığında o haberi gönderin ona ve hiç çekinmeyin. Ha bazi manyaklar taciz edebiliyor vs falan hapis cezasına kadar yolu var
tarafından
Daha 1 yıl yeni doldu
(5,867 puan) tarafından
O zaman size bu kadar zam yapamaz. Hakkınızı savunun
0 oy
(4,939 puan) tarafından
Bizede zam yapamadgi için çıkın dediler aynı durumdayız 
0 oy
(392 puan) tarafından
Şikayetçi olabilirsin hapis cezasına kadar gidiyo vicdansızlar hiçmi zor durumda kalmadı bu insanlar halden anlamaz olmuşlar
(999 puan) tarafından
İnsanlar ne yapsın 1750 TL'ye ne yapılıyor şimdi ? Herkes geçim derdinde
(392 puan) tarafından
Biz hep 1750 TL de kalsın demiyoruz taş çatlasın 3000 olsun 4500 ne demek ki eminim evin durumu 4500 TL lik bi ev değildir asgari ücret 8000 Ken ev için aylık 4000 istemek mantığa adalete sığmıyo
(999 puan) tarafından
Trabzon gibi bir yerde 4500 TL kira az geldi bana
0 oy
(15,824 puan) tarafından
Sıkayet ett...
0 oy
(274 puan) tarafından
Valla bacım 3+1 evde 7 yıldır oturuyorum şuan 2 buçuk veriyorum evden çıkarıyorlsr torunu gelecekmiş ev yok 8 binden başlıyor onlarda deprem öncesi evler ile yarar 10-15 bin Allah yardımcımız olsun 
tarafından
Toruna inanmadım nedense:)) Allah yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Valla bizim ev sahibi evi sattı yeni kiralar oturdugum semtte 10 13 bin arasındaydı. Biraz daha şehir merkezinin dışından daire aldım. Kira vereceğime kredi öderim! 
0 oy
(2,031 puan) tarafından
Evin ederi nedir bilmem ama marasta 1650 ödediğimiz evden yeni çıktık kendi isteğimizle 5300 e vermişler. Çıkma sebebimiz çok kötü lavabo kokusu olması evi kokutmasiydi. Yeni taşıdığımız ev depremden önce 2500 civarıydı şimdi 4500 veriyoruz aynı apartmanda 7000 e tutan var. Özellikle böyle özel durumlardan yararlanan ev sahiplerinin yatacak yeri yok bence. Ama zaten 1750 tl ucuza oturuyornussubuz normal sorunsuz bir ev ise. Çoğu şey yüzde 25 ten fazla pahalandi. 3500 falan istemiş olsa pazarlıkla 3200 e devam etseniz anlardım ev sahibine hak verebilirdim. Ama 4500 de çok fazla gercekten. Cingözluluk yani 
tarafından
Allah evinin hayrını göstermesin ne diyim
tarafından
Kız o nasıl beddua ya o evde oturmaya devam edersen ne olucak
0 oy
(5,240 puan) tarafından
1200 den 3 bin3 binden de 7 8 bin yapcak ven napim simdiallah bildiği gibi yapsın bunlari
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Yanlış anlama da 1750 TL'ye bunca zaman oturmussun o zaman iyiydi hoştu şimdi mi kotj oldu piyasa şuan fırsatçılar yüzünden malesef çok yüksek bjr ünlü de senin gibj itiraz etti dün mu ne haberlere çıktı ev sahibi seninki gibj cok zam yapmış ama mahkeme piyasa fiyatlarını gözetip ev sahibinj buldu bence ev sahibiyle konuşun az indirim yaptırın 4000 e indirsin bari benim 5000 çok fazla ama piyasada benim oturduğum bu ev 10bine rahat gider bakalım hükümet el atacak mi bu kira işine yoksa seneye çadırda kalacağız 
tarafından
Daha 1 sene yeni oldu oturalı
(1,763 puan) tarafından
Aaa hangi şehir depremden dolayı zam çok yapmış serefs.izler
tarafından
Trabzon
(1,763 puan) tarafından
Orası da lüks pahalı bir şehir galiba
0 oy
tarafından
%25 zam yapma hakkı var
0 oy
(275 puan) tarafından
Oturduğum ev 30 40 senelik 1300 veriyoduk 4500 yaptı ne diyeyim Allah ıslah etsin birden bu kadar çok fazla ama elden bisey gelmiyor bacım 
0 oy
tarafından
Benim gorumcem 4 veriyodu 8 bin yapti ev sahibi odeyemeyince taşındılar baska sehire allah yardımcımız olsun kimse kimseye acimiyor
0 oy
(7,923 puan) tarafından
Valla bizim birtanidikda vardi 2 bucuktan 5 s çıkarmış 1+1 bide

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 123 göst.
0 oy
14 cevap 392 göst.
5 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,605 puan) tarafından soruldu
+1 oy
30 cevap 628 göst.
30 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 446 göst.
22 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,099 soru

11,348,072 cevap

34,814 kullanıcı

...