+1 oy
827 göst.
Aile kategorisinde (617 puan) tarafından
Kızlar dua edermisiniz ergenlik döneminde babamın kötü kelimelerine maruz kalmış doktor depresyonda dediği halde birde eve yürüyerek çıkarmış napicam bilmiyorum kafayı yicem

12 Cevaplar

0 oy
(86 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun durumu nasıl 
(617 puan) tarafından
Beli kırılmış
-Reklam-
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Gecmis olsun durumu nasıl suan? Kaçıncı kattan atlamış doktorlar ne diyor?
(617 puan) tarafından
2 beli kırılmış sağol cnm annem ağlıyor sürekli bende söylüyorum
0 oy
(24 puan) tarafından
Kötü kelimeden kasıt kardeşin için gerekli şeyler söylediyse başka 

Ama gereksiz kelimelerse biri yapan ikiyi de yapar o çocuğu o evden alın 
(617 puan) tarafından
Valla şaştım kaldım ne yapicam çocuk evden çıksada bizde kalsada diyor aticam kendimi iyi değilim diyor tedavi görmesi gerektiğini polisler defalarca söyledi ama benim artık ne kelime kullanacağımı bilmiyorum kafayı yicem cnm hakareti küfürü bitmez vizede aynıydı oyuzden hep erken evlilik yaptik
(24 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun inşallah kardeşinize bişey olmaz
(1,114 puan) tarafından
Aynen katılıyorum hatta biraz daha araştırın sıkıştırın derim çünkü bundan 4 5 sene öncesi arkadaşımın kızkardeşi de balkondan atladı aylarca hastahanede kırıklar içinde kaldı.  yoğun bakım süreci bile bayağı uzundu ha öldü ha ölecek diye haber bekledik resmen :( şükür şuan hayatta ve psikolojik durumu hariç fiziksel olarak eski sağlığına kavuştu lakin asıl acı gerçek sonradan ortaya çıktı. meğerse kızın babası kıza defalarca taciz girişiminde bulunmuş kız kimselere soyleyememis en son intihar etmeye kalkmış bunu bu süreçten 1 yıl sonra anlayabilmişti her şeyi. Babanız illa böyle bir şey yapmıştır diye demiyorum ama zaman çok kötü hiç beklemedigimiz kişiler neler neler yapıyor bence gizli gizli bu olayin ardını araştırın derim
(617 puan) tarafından
Bilmiyorum canm ama babam sürekli bize de baskı yapardı hakaret ederdi işe yaramaz hissettirdi sürekli annemle kavga ederdi annemi kovardi bizi kovardi düşün kız diyormuş kendimi aticam atsın gebersin diyen birisi
(1,114 puan) tarafından
Kardeşinizi bırakmayın arkasında durun
(617 puan) tarafından
Canım napicam bilmiyorum onunda eksikleri var benim iki küçük çocuğum var biri 3 buçuk diğeri 6 aylık kendi bardagini kaldırmaz bulaşıkları olduğu yerde bırakır temizlik yapmaz yatağımı toplmaz kardeşim napicagimi bilmiyorum insAllah birdaha böyle birşey yapmaz :( annem mahfolucak böbrek hastası zaten ağlıyor surekli
0 oy
(5,446 puan) tarafından
Depresyon bize çoğu zaman çok hafif bir kelime ama yaşayan için müthiş ağır bir mücadele ve malesef kendine zarar verme eğilimi fazlası ile oluyor. Size vereceğim tek tavsiye unutmayın ki depresyon hiçbir zaman geçen, iyileşen bir hastalık değildir. Zaman zaman baskılanır zaman zaman tekrarlar. Sürekli tetikte ve dikkatli olmak çok önemli
(617 puan) tarafından
Canım bu çevredeki insanlardan kaynaklı oluyor ve aile büyük etken ve biz kardeşler olrak dediğin gibi depresyondan çıkamıyoruz babamız hep aşağılayan biri insanı annemizde pasif babamın tersine hepimizde anksiyete panik atak kalp çarpıntısı var
0 oy
(378 puan) tarafından
İnşallah iyi olur rabbim şifa versin kaç yaşında kardeşin 
(617 puan) tarafından
14 cnm
0 oy
(2,531 puan) tarafından
Zamanında babam da bize neler etti ama iyi dayanmisjz ruhen diyorum .bazılarının işte bünyesi zayıf güçlü duramıyorlar.msdem bukadar kötü bir vaziyette kardeşin neden yatisini yapmiyorsunuz .gerçi tedavi olması gereken baba denen mahluk
0 oy
(124 puan) tarafından
Malesef herkes bana konusunda şanslı olmuyor annem 22 sene çekti bizde, tabi ama hep çevre akraba, ve, aile büyüklerinden dolayı sonuç annem kanser oldu ve kaybettik onu kardeşinize sahip çıkın biz güçlüydük ama şimdiki nesil öyle değil
(617 puan) tarafından
Babamda sevgisiz bir ailede büyümüş kimse normal değil bizim evde
0 oy
(1,573 puan) tarafından
Canım anneniz kardeşiniz sizler babanızdan bağımsız bir hayat kurun. Artık evlisiniz güçlüsünüz söz hakkınız vardır. Bir de çocuğu kırık belle merdivenden mı çıkartmış pislik herif. Şikayette bulunsun annen ve kardeşin uzaklaştırma alsınlar. Yazık değil mi ya gencecik çocuk. Hiçbir şey yapmadan durulmaz ki.
(617 puan) tarafından
Babamda normal degilki biz evliyiz ama herşey keşke öyle cozulse dediğiniz gibi kolay olmuyor babam birşey yok sanmış ayağa kalktığı için giriş katin üstünde oturuyolar ne olcak bilmiyorum annemde bıkmış Allah ne hayirlisiysa onu nasip etsin Rabbimden tek duam
0 oy
(8,154 puan) tarafından
Aynısını zamanında bir akrabamızın başına geldi çocuk kendini 10 kattan aşağı attı maalesef. 19-20 yaşlarında falandı. Babası da aynı ona şekil kötü laflar etmiş. Annesi de küçükken vefat etmişti. Ben çok üzülmüştüm bu yaştaki çocukların üstüne çok gitmemek gerekiyor aslında. Çok geçmiş olsun. 
(617 puan) tarafından
Evet öyle ama evden çıkmış gitmiş kafasını alıp daha reşit bile değil babamda eski kafalı biri bağırmış kızmış diye kendini atmis
0 oy
(13,734 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun şimdi nasıl durumu 
(617 puan) tarafından
Sağol cnm yarın ameliyata alincak
0 oy
(19 puan) tarafından
Merhaba kardeşinizle aynı şeyleri yaşadığım için biraz sizinle konuşmak istiyorum. Ben ergenlik dönemimdeyken aynı kardeşiniz gibi aniden sinir krizi geçirip kendimi 4. kattan atmaya çalıştım ama tuttular. Çok psikoloğa gittim çok ilaçlar kullandım ama hiçbirisinin faydası yok inanın bana ailenin destek olması gerekiyor çünkü ilaç anlık tedavi ediyor ilaç bittikten sonra 1 gün içmesen kafayı yiyorsun uyuşturucu gibi. Sizden ricam keşke benimde ailem arkamda olsaydı korusalardı bana deli damgası vurmak yerine. Siz lütfen arkasında durun varlığınızı hisettirin sinirlenip kırıcı konuşmayın bu günler elbet geçiyor siz büyüklüğünüzü gösterin sakin kalın benim annemde çok ağladı düzelmicem sandı deliyim sandı herşey düzene giriyor lütfen yanında olun siz deli damgası vurmayın konuşun derdini dinleyin ilaç kullanıyorsa ona bağlı yaşatmayın benimde babam beni hiç sevmez kızı olarak görmez neler yaşattı bana acımasızın tekidir ama artık aynı evde yaşamamıza rağmen onu umursamıyorum bıraktım artık onunla uğraşamam dedim saldım. Kardeşiniz kaç yaşında bilmiyorum fakat eğer uzaklaşmak ona iyi gelecekle uzaklaştırın çünkü hiç iyi şeyler olmayabilir. Ya sizde kalsın ya yaşı büyükse kendine ev tutsun. Ama tedaviyle olacak birşey değil yaşamış biri olarak söylüyorum ilaçlar uyuşturucu kategorisinde geçiyorlar içindeki maddeler dahi aynı ben ilaç kullandığım zamana dair herhangi bir anı bile hatırlamıyorum kafamı sıfırlamış yani kardeşinize bi çare bulun işler kötüye sarmadan
(617 puan) tarafından
Canım zaten yarın ameliyat olacak beli kırılmış diyor ben böyle olcagini bilmiyordum duygusal açlık yaşıyor bizde hep kaçtık evden iki kız kardeş babamın paikolojik baskısı sevgisizligi kendi ailesindede görmemiş sevgi o ayrı anası babası yemekte kasıklarına vururmus odunla dovermis isteklerimizi yapmakla iş bitiyor saniyor ama evde bağırış cagiris kavga devam ediyor telefon da çok zarar verdi kardeşime takıldığı insanlar özellikle ne yapicagimi bilmiyorum evimde intenert yok oyuzden gelmiyor bize
(19 puan) tarafından
tüh canim ya sizde bari internet olsaydi keske sizde kalirdi diger kardesinde yok mu onda kalsa
(617 puan) tarafından
O çalışıyor cnm
0 oy
(120,490 puan) tarafından
kacinci kat ev aay kac yasimda allahim korusun durumu nasi
(617 puan) tarafından
Canım 2. Kat 14 yaşında beli kirilmis bana diyor ben kirilcagini düşünmedim babamda psikolojik anlamda normal bir insan değil sevgisiz büyümüş düşün hayati karın doyurmaktan ibaret sanıyor annemle evde sürekli tartışırlar karı koca hayatı yok annems diyorum günah olmaz öyle yok ben hastayım diyor ne bilim bilmiyorum iki arada bir derede kaldım kimseyi rabbim ailesiyle sınamasın :(

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 709 göst.
21 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Eslemmhatununannesi (340 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 144 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 692 göst.
23 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Elif34 (289 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 427 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ben anne (3,899 puan) tarafından soruldu

393,822 soru

11,777,937 cevap

35,797 kullanıcı