0 oy
677 göst.
önce Diğer kategorisinde (285 puan) tarafından
Dün arkadaşın evine gitmiştik evi 3. Katta çocuklar oynuyordu evin içinde ara ara da bakıyordum mutfakta oturuyorduk balkonun kapısıda mutfakta diğer kapısıda varmış içerde açık kalmış oğlum balkon demirine bir iki basamak çıkmış aşağı bakıyordu arkadaş ay ay diye telaşla fırladı yerinden o an ne zaman ne mekan kavramı hiçbişey kalmadı bende dedim gitti düştü aşağı herşey bitti nasıl fırladım yerimden orda duruyor daha çektim aldım çocuğumda korktu birden panikleyince elim ayağım titredi 1 saniyede bütün hayatım gitti sandım içim çekildi rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasın bi çocuğum daha var ikisinin adına hemen bi sadaka vermek istiyorum ama kimseyi tanımıyorum kime nasıl vereceğimi bilmiyorum ayrıca miktarı ne kadar olmalı.

Bu arada eşimin bunlardan haberi yok olsa o da söylenir durur artık erkek milleti işte daha çok vicdan azabına sokar insanı söylemedim. Sadaka verilirken eşinin haberi olması mı gerekiyor ille nasıl bişey yapabilirim bi aydınlatın beni nolur biran önce para çıkarmak istiyorum evden 

31 Cevaplar

0 oy
önce (14,159 puan) tarafından
Kuzum çok çok geçmiş olsun Allah korusun evlatlarımızı..

Bizim de geçen aylarda ummadık şekilde yolda giderken önümüze 5. Kattan çimento torbası düştü.

2 adım bile değil inan 1 adım önümüze.

Çocuklarım yanimdaydi. Olebilirdik o an orada.

Düşme etkisiyle ben ağzımız yuzumux üstümüz başımız çimento..

Toz bulutunun içinde kaldık ben çocuklarım öldü sandım gerçekten çok zor bela kazadan korusun Allah..
önce (285 puan) tarafından
Tüylerim diken diken oldu böyle olaylar olduğunda verilmiş sadakanız varmış derler ya bundan sonra evde sadaka kutusu bulundurup para atıcam içine her gün çok kötüyüm dünden beri
-Reklam-
0 oy
önce (5,091 puan) tarafından
Çok çok geçmiş olsun aynısını yaşadım kizim 4. Kattan cam balkondan sarkmış yeminle 5 saniye Geç kalsam gittiydi çok şükür yakaladım .Sadakayı eşinin bilmesine gerek yok hatta sen ne kadar habersiz sadaka verirsen eşinin kazandığı parada o kadar bereketlenir.
Nereye kime verebilirim kimseyi de tanımıyorum kimin ihtiyacı var bilmiyorum ki
önce (927 puan) tarafından
Yoldan geçen bir çocuga verebilirsin.biseyler alıp sokakta çocuklara dağıtabilirsin .cami varsa kurs öğrencilerine ikramlık meyve tarzı biseyler götürebilirsin tabi hocasıyla önce konuş kabul ederler mi diye
Camiye verdim canım rabbim kabul etsin yavrularımın adına
önce (927 puan) tarafından
Allah kabul etsin evlatlarımızı korusun inşallah
0 oy
önce (15 puan) tarafından
Çok  geçmiş olsun cnm eşine sadaka vermk istiyorum de medreseye ver aslında para olması gerekmiyor evde yemek yapıp medreseye de sadaka niyetine vere bilirsin eşine de medrese için sadaka niyetine yemek yapıp vermek istiyorum çünkü dinde uygun değil bi kibriti dahi eşin rızası olmadan veremiyorsun eşin verdiğinden haberdar olmalı
Haberi olmasına gerek yokmuş canım öyle okudum ama yinede derim çocuklarımın niyetine ailemizin niyetine verdim diye
önce (15 puan) tarafından
Diyanet'e göre yok diye biliyorum
0 oy
önce (18 puan) tarafından
Eşinin haberi olmak zorunda değil sadaka miktarı da önemli değil başta niyetini et ona göre ver balkondan kuşlara yem verebilirsin sokak hayvanlarına mama verebilirsin canım çok geçmiş olsun o duyguyu biliyorum Rabbim korusun evlatlarımızı.
Verdim canım rabbim kabul etsin
0 oy
önce (162 puan) tarafından
Çok gecmis olsun Rabbım evlatlarımızı korusun inşallah

Smali bir bebeğe verebilirsin bence güvendiğin tanıdığın. Dışarıda avm köşelerinde falan hep duruyorlar 
Sadakamı verdim ama onada şöyle düşündüm eve bi sadaka kutusu yapıp ailece içine aylık biriktirip öyle vermeyi düşünüyorum sma veya lösev olabilir çocuk esirgeme kurumu gibi olabilirim çocuklar için bişeyler yapmak istiyorum artık
önce (162 puan) tarafından
Çok mantıklı Allah hayrını şimdiden kabul etsin inşallah
0 oy
önce (451 puan) tarafından
Çok çok geçmiş olsun canım evet sadaka cikart Allah korumuş ya kimseye Allah evlat acısı gostermesin canim iyi ara ara kontrol etmişsin ben bunu yapınca bana anormal bakıyorlar eltimler oğlu çok vuruyor kızıma bn kendi kizimdan korkuyorum 17 aylık çok hareketli başına bir iş getirr diye ztn tek salmiyorum salsam 2 dakka belki ona bile zor duruyorum insan istermi hiç bianda oluyor allah korumuş ya 
Banada herkes panik çok abartıyor falan gözüyle çok bakarlar aman bişey olmaz falan derler böylr şeylerde ama bi kez daha anladım ne kadar doğru bişey yapıyormuşum rabbim herkesin çocuğunu korusun esirgesin hayatımda içim yana yana geçen en kötü 5 saniyeydi
önce (451 puan) tarafından
Kesinlikle canim bie Kuran'da okutabilirsin evde 3 5 kişi ile hep sohbet hem kuran Allah'ım korumus
0 oy
önce (512 puan) tarafından
3 yasinda oglum 1 yaşında kizim var 7nci katta oturuyorum oglum uyuyordubizde mutfakta kayinvalidemle yemek yiorduk bi cocuk sesi gelio disardan bide gelin çıkartma var dsvul sesi falan balkonun kapısını kapatayım da oglum uyanmasin dedim salona bi girdim o bagiran cocuk oglummuş çamaşır ipi tutuyor oan hic bagirmadannsessizce gittim cektim aldim hemen esimi aradım ikigun içinde hemen bu balkona file yaptiriyorsun dedim camlara balkona file yaptirdik asla cikamaz mutlsks sizde yaptirin 
Benim evim değildi canım benim evim hem müstakil hem demirli o konuda güvenli bu arkadaşımın eviydi çocuğumda alışkın olmadığı için bizimki gibi sanıp çıktı sanırım hayatımın en acı 5 saniyesiydi
önce (512 puan) tarafından
Allah yardımcin olsun annelik cok zor surekli bir korkuyla yasiyoruz
0 oy
önce (386 puan) tarafından
Kalbim sıkıştı okurken aynısı başıma geldi balkon değilde kızım babamgilde camın önünde yatak var yatağa çıkıp açmış pencereyi camdan bakıyo 3 yaşında bende o arada balkonda iş yapıyorum arkamı bi döndüm benim kız camdan sarkmış of kalbim çıkacaktı ani hareket yapmamak lazım sessizce gittim aldım ordan ama ömrümden ömür gitti sana da çok geçmiş olsun Allah  bir daha yaşatmasın 
Off sanada çok geçmiş olsun canım rabbim tekrarını yaşatmasın o iç yanmasının tarifi yok
önce (386 puan) tarafından
Saol canım ayne öyle
0 oy
önce (274 puan) tarafından
Geçmiş olsun. Çok korkarım bende gözüm hep üzerinde olur nerde olursak. Ben herzaman ekmek aldığım fırına verirdim parayı zarfa koyardım.İhtiyaç sahibi birine verirmisiniz diye.. 
Bende verdim canım az önce rabbim kabul etsin inşallah
0 oy
önce (19,107 puan) tarafından
Aslında böyle şeyde panik yapmamak lazım Allah muhafaza çocukta ne yapacağını şaşırır aşağı düşer sakince yaklaşıp tutmak lazım geçmiş olsun Allah bidaha yaşatmasın 
Arkadaşım zaten o an akıl edip dedi bağırmayın diye sakince yaklaştı ben o panikle çoktan bağıra bağıra gitmiştim çünkü insanda o anda akıl filan uçup gidiyor
Öyle tabi evlat zor mesele attığın adımı bile dikkatli atmak gerek çok geçmiş olsun eşine söylemek istemiyosan kazaya belaya sadaka verelim de korunmak için de
Verdim ama onada söylerim akşam gelince
İyi bakalım canım
0 oy
önce (10,341 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım.

Dikkatli olmakta fayda var komşuya bile gitsem balkon kapılarını, camları kendimde kontrol ederim. Allah korumuş resmen.
Aynen öyle bunda bir dikkatli olursam bidahakine 100 kere dikkat ederim
0 oy
önce (8,647 puan) tarafından
Sadakanin azi cogu olmaz az sadaka cok gela def eder kimsen yoksa ilim meclislerine verebilirsin camiye ver mesela esine durumu bencede anlatma illaki konusuyolar cok biliyolar ama cocuklar icin sadaka vermek istiyorum derdin verirsin verme niye veriyosun demez heralde illaki bi bela halinde da verilmez sadaka 
Yok ya öyle demez tabiki o da yapar arada ama dikkat etmedin lafa daldın falan filan beni bunaltır o yüzden ailemize çocuklarımıza diye verdim der geçerim
önce (8,647 puan) tarafından
Aynen canim venimki de oyle bisey olsun hemen niye dikkat etmedin oluyo erkekler boyle soyleme bosver her cocugun yapacsgi bisey bu
0 oy
önce (947 puan) tarafından
Allah korusun, benim en büyük korkularımdan birisi balkondur. 

Eşinin haberi olur mu bilmiyorum ama siz kendi adınıza ve oğlunuzun adına verin. Eşinize iniz rahat etmezse dersiniz. Kaza belayı defetsin diye verdim, dersiniz ki zaten de öyle. 
Aynen öyle diyicem canım
0 oy
önce (3,340 puan) tarafından
Allah korumuş, başlığı okuduğum yerde benim yüreğim hopladi.Gecmis olsun.
Sağol canım Allah razı olsun rabbim kimseye yaşatmasın
0 oy
önce (1,600 puan) tarafından
Cok gecmis olsun esten gizli yapilir mi bilmiyorum onun kazanciysa, ama genel anlamda sadaka vermek istiyorum ailemiz icin diyebilirsin. Sma li çocuklar var mesela instagram uzerinden birsuru hesap var, ihh uygulamasi uzerinden verebilirsin, camiye verebikirsin yani secenek cok aslinda
Onlarada her ay az çok biriktirip öyle bişeyler yapıcam bundan sonra bu da bi vesile oldu inşallah bize
0 oy
önce (5,931 puan) tarafından
Geçmiş olsun Allah göstermesin

Benim kızım sürekli dış balkonun şişlerine tırmanıp aşağı bakmaya çalışıyor ben wc ye bile gitmeye korkuyorum. 

Dış balkonda oynamak istiyorlar izin verince hep yanında oluyorum saniye dalsam kızım düşecek. Neden böylr anlamıyorum komşularımın balkonlarında şiş bile yok çocukları tırmanmıyor bizde şiş olmasına rağmen kızım hep bi tırmanma peşinde
Benim evim müstakil ve pencereler demirli sanırım öyle sandı yüksek yerlere alışkın olmadığı için
0 oy
önce (1,519 puan) tarafından
Marketlerde sadaka kutusu oluyor onlara atabilirsin sma li cocuklarada verebilirsin 
Haklısın canım öyle yapıcam bundan sonra
0 oy
önce (4,155 puan) tarafından
Dün benim de basima gele yazdı oturma odasinin cami balkona bakiyor normalde kapali durur ama sicak diye acip perdeyi iyice cekmistim mutfakta yemek yapiyordum anne sesi geliyordu bana sesleniyor diye bakim dedim camdan balkona inmis balkon kapisindan bana bagiriyor aklim cıktı ben balkona  bile cikarmazken onu o sekilde gormek yuregime indiriyordu valla 
Rabbim korumuş sizide herşey birkaç saniye içinde oluyor zaten
önce (4,155 puan) tarafından
Evet ben icerde diye bakmasam o da balkondan falan sarksaydı aklıma geldikce canım sıkıliyor bu hafta ele avuca gelmiyor surekli yaramazlik yapiyor
0 oy
önce (254 puan) tarafından
Öncelikle çok geçmiş olsun sadakanın miktarı çok önemli değil elinden ne kadar geliyorsa önemli olan niyetin eşin haberi olmasına gelirsek dini boyutunu çok bilmiyorum ama ben eşimin haberi yokken veriyorum nereye vereceğin konusuna gelince de ben benim bi arkadaşım var onun arkadaşı kanserden vefat etti babasıda kızla ilgilenmiyo kız hem okuyup hem çalışcam diye uğraşıyo ona gönderiyorum öğrenci yada çocuk olursa daha iyi olur gibi hani derler ya bir çocuk sevindirmek çok büyük sevap diye ben ihtiyacı olan çocukalara öğrencilere veriyorum sende öyle yapabilirsin 
Aklımda canım bundan sonra bende yapıcam bunu
0 oy
önce (1,187 puan) tarafından
Öylesine veriyorum dersin esine haberi olsun bence
Aynen canım öyle yapıcam

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 1,014 göst.
20 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy