0 oy
450 göst.
Diğer kategorisinde (236 puan) tarafından
Merhaba kızlar. Biz 2019 da evlendik o zaman tarama falan yoktu. Birtane kızım var bin şükür sağlıklı. Şimdi ikinciyi düşünüyoruz. 2 defa sağlık ocağına gittim dedim ki biz sma taramasi istiyoruz dedim. Doktor öyle bir uygulama yok dedi beni gönderdi. Hamileliğin 3.ayinda gel dedi. Daha sonra sağlık ocağıni aradım onlara sordum böyle uygulama yok mu? Neden yapilmiyor dedim. Onlar da öyle uygulamamız var. Yine gidin gene yapmazlarsa bizi tekrar arayin dediler. Yine gittim doktor da dedi ki ben yıllardır bu işi yapıyorum prosedür var. Hamileliğin 3.ayindan önce test yapamayız dedi. Yani çok saçma değil mi? Bebeği yaptıktan sonra test ne işe yarayacak? Evlilikten sonra yaptıran veya uygulamayı bilen sağlıkçı var mı? Mesela karnimizda teşhis konsa karnimizda tedavisi var mı?

17 Cevaplar

0 oy
(3,982 puan) tarafından
hamilelikten once yapilir , hamileyken yapilmasinin ne anlami var
(236 puan) tarafından
Ben de anlamadım defalarca söyledim adam anlamiyor
(236 puan) tarafından
Şimdi dönüş yaptılar sağlık bakanlığından. Test yapıp yapmamak hekimin iradesine bağlı. Hekim isterse yapar isterse yapmaz. Bu yüzden inceleme baslatamayiz dedi  :( başka yere basvurcaz mecburen
-Reklam-
0 oy
(71 puan) tarafından
Test eşinize yapılıyor yapmamaları da çok saçma hiç kabul etmiyorlarsa evlilik için testlerin hepsini yaptırın nereden bilecekler yeni evleniyor olmadığınızı
(236 puan) tarafından
Evet ama sağlık ocağı doktoru biliyor evli ve çocuklu olduğumuzu
(236 puan) tarafından
Şimdi dönüş yaptılar sağlık bakanlığından. Test yapıp yapmamak hekimin iradesine bağlı. Hekim isterse yapar isterse yapmaz. Bu yüzden inceleme baslatamayiz dedi  :( başka yere basvurcaz mecburen
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Keşke herkes sizin gibi bilinçli olsa tebrik ediyorum aradığınız yeri tekrar arayın olmadı özelde yaptırın sadece eşinizden kan alıyorlar pozitif çıkarsa sizden de alıyorlar Allah korusun öyle birşey varsa doktor ona göre yol izletiyor size kontörllu bir şekilde hamile kalıyorsunuz 
(236 puan) tarafından
(1,235 puan) tarafından
Hekimden ayriyeten giden birşey yok niye bu kadar yapmamakta ısrar etti anlamış değilim en iyiis başka yere başvurun
(236 puan) tarafından
Adam zaten emekliliği geçmiş yaşlı başlı adam. Emekli olup da napcam zaten kahvede takılır gibi sağlık ocağında takılıyorum demiş gibi bir hali var
(8,042 puan) tarafından
Doktorunuzu e-devlet yoluyla değiştirin bence. Daha sonra o doktora gidin bakalım. O ne diyecek?
(236 puan) tarafından
Önceden degismiyordu diğerleri doluydu. Dün akşam açılmış değiştirdim deneyim bakalım
0 oy
(21 puan) tarafından
Gebelikten önce yapılıyor genetik bölüme randevu alıyorsun. Bende 2. Çocuğu planlı yaptık ama randevu alıp gittiğimde gebe olduğumu öğrendim o zaman doktor bana dedi herhangi bir test yapamayız ama seni bilgilendirebilirim anca dedi. Gebelikten önce yapılıyor dedi
(236 puan) tarafından
Az önce aradım sağlık bakanlığına yine şikayet bıraktım
(236 puan) tarafından
Genetikten direkt sıra veriyorlar mı acaba denesem mi?
(236 puan) tarafından
(21 puan) tarafından
Onu tam net hatırlamıyorum. Bir deneyin isterseniz
0 oy
(1,262 puan) tarafından
Sağlık bakanlığını arasana canım. Hem bilgi alırsın hem şikayette bulunursun. Ben yapmak zorunda diye biliyorum. 
(236 puan) tarafından
Tekrar aradım şikayet bıraktım. Sonucu paylaşırım dönüş yaparlarsa
(236 puan) tarafından
(1,262 puan) tarafından
Aaa ne kadar saçma. O zaman niye tv lerde basbas bağırıyorlar devlet sma testi yapıyor diye. Iki yüzlülük resmen.
(236 puan) tarafından
Aynen ben de onu dedim eşime resmen gösteriş yapıyorlar içi boş yalan haberler resmen
0 oy
(179 puan) tarafından
Bende 2.yi düşündüğüm zaman gittim aile hekimi ilk kızımın görme problemi olduğu için sana test yapalım ilk çocuk sıkıntılı olduğu için dedi. Ama tüm evli çiftleri çağırıp yapmamız imkansız demişti. Benden kan aldı izinli olduğu bir gün eşinde gelsin dedi.
(236 puan) tarafından
Evet ama başvuru olursa yapmak zorunda değil mi acaba,? Az önce yine aradım şikayet bıraktım bakalım
(179 puan) tarafından
Bazı aile hekimleri cins oluyor. Aynı sağlık ocağında başka doktora kapıdan sorun bakalım ne cevap verecek? Ben annemlere gittiğimde birkaç ay kalmıştım rutin kan tahlili yaptırmak istedim doktor misafire yapmıyoruz dedi halbuki yalan işine gelmedi
(236 puan) tarafından
Aslında komple doktoru değiştirecektim de diğer doktorlar doluydu. Sormak da hiç aklıma gelmedi. Sağlık bakanlığı birkaç güne dönüş yapar büyük ihtimalle. Dönüş yapsınlar da ona göre bakicam duruma
(236 puan) tarafından
0 oy
(790 puan) tarafından
Başka bir yerden yaptiramiuor musunuz acaba?
(236 puan) tarafından
(790 puan) tarafından
Aile hekimini değiştirebilirsin e devletten. Diğer aile hekimlerine danış yapabilecek olan olursa aile hekimini degistir
(236 puan) tarafından
Diğer doktorlar dolu olduğu için değiştiremiyorum çok denedim
(790 puan) tarafından
Hayırlısi olsun bakalım
(236 puan) tarafından
Aynen inşallah
0 oy
(771 puan) tarafından
Öncelikle böyle bilinçli olmanıza çok sevindim:) sağlık ocakları yapıyor ne demek böyle bir uygulama yok..eşiniz sadece kan verecek. Yaomazlarsa sağlık bakanlığına cimere şikayet edin
(236 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Sağlık bakanlığına şikayet bıraktım birkaç güne dönüş yaparlar. Öncekinde de haftasonu dönüş yapmışlardı belki yarın dönüş yaparlar. Bakalım ne dicekler
(236 puan) tarafından
Şimdi dönüş yaptılar sağlık bakanlığından. Test yapıp yapmamak hekimin iradesine bağlı. Hekim isterse yapar isterse yapmaz. Bu yüzden inceleme baslatamayiz dedi :(, başka yere basvurcaz mecburen
(771 puan) tarafından
Ya yapacakları tek tüp kan almak.... inşallah sonuç alırsınız
(236 puan) tarafından
Yapmıyorlar doktorun insiyatifindeymis. Hastaneye sorcam bide bakalım. Özel de yokki burda
0 oy
(236 puan) tarafından
Şimdi dönüş yaptılar sağlık bakanlığından. Test yapıp yapmamak hekimin iradesine bağlı. Hekim isterse yapar isterse yapmaz. Bu yüzden inceleme baslatamayiz dedi  :( başka yere basvurcaz mecburen
(143 puan) tarafından
Böyleleri doktor olmamalı ya alt tarafı 10 dk form doldurup imza alıp, kan verdirecek hastasına o bile işlerine gelmiyor
0 oy
(335 puan) tarafından
Proseduru ogrenememis sanirim o doktor hamilelikten önce yapılması lazımki cocuk yapma kararı ona gore verilsin mantıken çocuk olduktan sonra ogrenmenin ne faydası var 
(236 puan) tarafından
Ben de öyle dedim. Sağlık bakanlığına şikayet ettim ama bişey yapamayız. Doktorun insiyatifinde dedi yapıp yapmamak
(335 puan) tarafından
Baska bir doktor deneyin devlet hastanesine sorun belki yaparlar
0 oy
(518 puan) tarafından
Bnde aynı senin gbi kızım var çok şükür sağlıklı ama 2. İçin sormuştum. Banada evlenecek olanlara yapılıyor. Ztn sadece eşin kan verecek. Evlilere yapılmıyor özelde falan yaptırabilirsiniz demişti
(236 puan) tarafından
Aslında doktorun insiyatifindeymis öyle dediler sağlık bakanlığından. Yada doktor onlara atıyor, onlar doktora bilemedkm
(143 puan) tarafından
Hayır yapılıyor. Biz evliyiz 5 sene oldu. Eşim salı günü kan vardı sağlık ocağında SMA taraması için. Neye göre öyle diyorlar anlamadim ya
(236 puan) tarafından
Doktor pislik çıktı sanırım
0 oy
(143 puan) tarafından
Hayır yapılıyor sağlık ocağında. Bizde 2019 da evlendik o zaman yoktu dediğiniz gibi. Bir tane oğlumuz var çok şükür sağlıklı. İkinciyi düşünüyoruz ilerleyen zamanlarda, bu geçtiğimiz hafta sağlık ocağına gittik,  eşim kan verdi tarama için, önce erkekten alıyorlar eğer erkekte çıkarsa taşıyıcılık filan sonra kadından alıyorlarmış. Doktor ikimizde de aynı anda alacaktı kan ama sistem kabul etmedi, önce erkek duruma göre kadından alınıyormuş. 2 aya cikar sonuc dedi doktor ve sonuç çıkana kadar kesinlikle hamile kalmiyorsun dedi dikkat edin dedi. Hamile kaldıktan sonra testin bir önemi yok yani 
(236 puan) tarafından
Ne kadar güzel ya işte doktorda bitiyormus iş. Bizim doktor kendi yapmıyor demekki bahane arıyor. Zaten emekliliği geçmiş pislik herif kahvehane gibi vakit geçiriyor orda. Değiştirmeye çalıscam bakalım
(143 puan) tarafından
Allah bildiği gibi yapsın öylelerini zaten 9-4 çalışıyorlar bir form doldurup kan verdiremiyor hastasına. Yat Allah yat o zaman Allah bildiği gibi yapsın haramdan korkmayan şeyler ya çok sinirlendim
(236 puan) tarafından
Aynen valla hiçbir hakkım helal olmasın boğazında kalsın boylelerinin
(143 puan) tarafından
Amiiiinn
0 oy
(160 puan) tarafından
İlk defa duydum böyle bir sey. Biz evlendikten sonra sağlık ocağı arayıp çağırmıştı sma testi yapmıştı. Üstelik biz talep bile ermemiştik. Bazı hekim kuruluşları kafalarına göre kural koymayı seviyor galiba 
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Ben bu tarz bir muhabbeti gebe bölümünde görmüştüm bir kaç ay önce o kadınada gebe kalınca yapmışlsrdı hatta oda bu durumdan mağdurdu şikayet etmişti ama prosedüre göre çocuk olan olmayan yeni evli eski evli gibi durumlar prosedürü değişiyor gibi bişi söylemişti sonuç olarak oda napıcam şimdi bişey çıksa diye soruyordu en iyisi il sağlığı yada halk laboratuvarını aramak 
0 oy
(858 puan) tarafından
Ben hamile olduğumu ögrendigimde eşim gidip yaptirmisti geçen sene hic soegulamadi kimse direkt yaptilar.
(236 puan) tarafından
Hayret bişey gerçekten yaa Allah belasını versin benimki gibi doktorların
0 oy
(227 puan) tarafından
Bize sglikicagi kendi sordu düşünüyor muunuz diye evet dedim ,hamile değildim eşim gitti sadece kan verdi taraması yapıldı ama negatif çıktı,hamile olsaydım ikimiz gidecektik. O uygulama var yani
(236 puan) tarafından
Bu pislikler neden yapmıyor ki acaba rahatlari bozulacak diye korkuyor heralde kaç aydır süründürüyorlar
(227 puan) tarafından
Aile hekimini değiştir canm
(236 puan) tarafından
Bütün aile hekimleri doluydu degistiremiyordum. Ama az önce baktım açılan doktor var gibiydi başvuru yaptım bakalım değişir belki
(236 puan) tarafından
Şimdi baktım değişmiş çok şükür :) bu yapar mı bilmem Dr en azından hamile falan kalırsam öbür suratsizin suratını çekmek zorunda kalmam :))
0 oy
(76 puan) tarafından
Doktorunuzu değiştirin

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 154 göst.
19 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mhmd8mrn (6,710 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 83 göst.
5 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 118 göst.
2 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Senajhkl (930 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 98 göst.
20 Haziran 2022 Diğer kategorisinde ❤Semos❤ (2,423 puan) tarafından soruldu

389,259 soru

11,638,219 cevap

35,430 kullanıcı