0 oy
202 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Kızlar 3yasina giricek kızıma tuvalet eğitimi vermek istiyorum bı haftadir deniyorum ama asla söylemiyor her tuvalete gitmemizde oturuyor hemen geri kalkıyor arkamı döner dönmez altına yapıyor yaptıktan sonra ağlıyor ıslaklik hoşuna gitmiyor lazimligi var ayriyeten ona da götürüyorum bazen bulunduğum odaya getiriyorum belki görür de yapar sadece oturuyor çok denedim kaç defa götürdüm yapmıyor asla umurunda değil bugün kaç saat altı açıktı yapmadı tuttu baya gece bezi bağlar baglamaz yaptı aynı şekilde büyük tuveltinden çok rahatsız oluyor hemen temizlememi istiyor napmam gerek en kolay nasıl alışır kendisi söylemeye başlar şu bir hafta da yıldim desem yalan olmaz 

10 Cevaplar

0 oy
(2,546 puan) tarafından
Bende yarın tekrar deneyeceğim.butun halılari yıkadım bugün yerde bitane hali yok.ogrenene kadar sermeyecgim . bezini çıkarıyor atıyor gidiyor heryere sidik yaptı .yapsın o sorun değil temizlenir ama söylemiyor geldiğinde.yaptiktan sonra söylüyor .oturttugumda yapıyor bay bay yapıyoruz okey ama .ben cis var mı kizjm diyorum yok hayır diyor bir dk sonra oturduğu yere yapıyor sonra çiş diyor kaka diyor.yarin kesin başlıyorum valla öğrendi öğrendi .bez almayacam artık illaki öğrenecek.
(2 puan) tarafından
Evet ya öğrensin istiyorum bende artık ne olursa olsun denicez
-Reklam-
0 oy
(2,677 puan) tarafından
Canım demekki bebeğin kendini daha hazır hissetmiyor onmeli olan onun hissetmesi benim kızım 3 buçuk yaşında 3 günde öğrendi hiç zorlanmadım nasılsa ogreneck diye 
(2 puan) tarafından
Evet o da olabilir ama yine de vazgeçmek istemiyorum hemen
(2,677 puan) tarafından
Valla canım ebe bana senin hazır olman önemli değil çocuğun hazır olması kendini ifade etmesi önemli yoksa sonra korkuyorlar hepten zorlanıyorsanız dedi bende onu dinleyerek beklemisim iyikide hemen öğrendi
0 oy
(318 puan) tarafından
Bezi cikaracaksan hem gündüz hem gece cikaracan daha takmayacan gecede bezleme
(2 puan) tarafından
Çok kötü uyuyor güvenemiyorum o açıdan
(44 puan) tarafından
Evet  eğer kararliysan en başta yapicagin şey bu bezi tekrar bağlanmayacaksın. Bende nerde yanlış yapıyorum diyordum sorun bezmiş ona güveniyor bir iki gün kaçırıyorlar sonra söylüyor emin ol. Yatağının altına biseyler ser yafa yatakta yatırma kolay temzileyebilecegn biseylerde yatır
(318 puan) tarafından
Canım mutlaka kaldır tuvalete oturt yoksa gece için tuvalet eğitimi almaz senin içinde zor olur evde hep yıkarsın yatak döşek bi yere gitsen kalmaya problem olur sana
0 oy
(2,516 puan) tarafından
Bezi cikardin mi takma tekrar alismasin tamamen birak zamanla alisir ilk oglum hem kakasina hem cisine 5 gunde soylemisti ama kucuk oglum 10 gunde soylesi cisini bugun 2 hafta oldu baslayali kakasini soylemiyor kesinlikle
(2 puan) tarafından
Nasıl anlıyorsunuz kakasını yapicagini benim kızım ağlıyor lazimliga oturtuyorum sırtını falan sıvazlıyorum yapmıyor gece bezini bağlayınca sabah kalkıyorum ki yapmış
(2,516 puan) tarafından
Kabizlikta var biraz kaka yapcagi zaman cok agliyo ve kosmaya basliyo
0 oy
(4,196 puan) tarafından
Gece bez taktigin icin olmuyor 

Cocugun kafasi karışıyor 

Gece gunduz ayni anda kesmelisiniz ve bol sabir
(2 puan) tarafından
Olmadı bı de öyle deniyimm
0 oy
(362 puan) tarafından
Bende iki haftadır uğraşıyorum olmuyor aynı tuvalete gidince yapmıyor çıktıktan sonra yapıyor
0 oy
(96 puan) tarafından
Bnm kızım 2 yaşında öğrendi canm öncelikle bezi cikardigin zaman geri takmiycaksin sabır önemli tuvalete 5 yada 10 dakika sıklıkla götürün çiş yapmasını söyleyin yoksa zorlamayın snra her tuvalete götürüp çiş yaptiginda ona aferin yada ödüllendirin bu onun hoşuna gidicek arada kacirmalar olacak oda normal zamanla bı bakmissiniz kendisi gidip gelir Allah kolaylık versin canm 
0 oy
(2,848 puan) tarafından
Kızım 32 aylıkken öğrettim. İlk 1 ay anlattim kabul etmesini bekledim. İkna oldu. Sonra lazımlık aldık beraber. Onla oynadı 2 hafta. İlk gün sabah aksam çikardim bezi. 2. Gün kendi yapmaya başladı. Sürekli ödül verdim ilk hafta. 1. Hafta sonunda geceleri kalkmaya başladı. Şükür bir sorun yaşamadık.. En önemlisi cocuğun bunu kabul etmesi. Ettikten sonra çok kolay. İlk gün öğlene kadar kaçirdi. Öğlen uykusuna yattı kalktı kaçirma kesildi. İlk 3.4 gün çok nadir tutamadığı icin kaçirdi sadece. 
0 oy
(12,469 puan) tarafından
Ben hep rüşvet ile götürdüm kızımı tuvalete 26 aylık oldu hadi çiş de seni dışarıya cikarcam dedim eya İnternet vercem, markete goturcem gibi o an ilgisi neredeyse ne istiyorsa onu kullanarak tuvaletini yapmasını istedim yapmazsa da istediğini yapmayacağımı da belirttim bi kac kere de beni gördü yaparken iyice kavradi artık bi haftada öğrendi 
0 oy
(418 puan) tarafından
34aylik oğlum bir aydır uğraşıyorum yapmıyor pes etmek üzereyim ama öğrenmesi lazım sürekli altına yapıyor söylemiyor cisi geldiğinde eliyle kıyafetini tutuyor tuvalete yapmam diyor banyoya götürüyorum oraya yine zorda olsa yapıyor ama ben anlayıp goturursem kendisi söylemiyor neler denedim söylemiyor bez baglatmakta istemiyor çıkarıp atiyo tuvaletede gitmiyor ne yapacağımı şaşırdım 
(2 puan) tarafından
İnan bende aynı durumdayım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 70 göst.
18 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sevaliss (454 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 187 göst.
+1 oy
2 cevap 131 göst.
10 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Vinking (150 puan) tarafından soruldu
0 oy