0 oy
304 göst.
Aile kategorisinde (744 puan) tarafından
Akraba ile samimi olmak nekadar doğru sizce

17 Cevaplar

+2 oy
(9,659 puan) tarafından
sıfır doğru :) en güzel akraba olmayan akraba :) 
(9,659 puan) tarafından
birisi yazmıştı akraba senin ölmeni istemez ama gülmeni de istemez
-Reklam-
+1 oy
(9,078 puan) tarafından
Sıla i rahim farzdır ama ben gorusmuyorum coguyla malesef 
+1 oy
(12,573 puan) tarafından
Akraba insanın ruh sağlığını bozan bi gereç bana göre olmasa da olurlar
+1 oy
(2,874 puan) tarafından
En iyisi en uzak olan. 
+1 oy
(795 puan) tarafından
Düşman olmaya gerek yok geçerli bi sebep olmadıkça ama çok sık muhabette de gerek yok bence. Sağda solda gördükçe yada bayramdan bayrama muhabbet oluyo bizde genelde. Çocukken yada bekarken halamları severdim daha ziyade, teyzemleri pek sevmezdim, evlendim hamile kaldım halalarıma karşı mesafe gelişti içimde, özellikle gıcık olduğum bi teyzem vardı onunla yakınlaştım gibi oldu. Geçen ay bi hastanelik olma durumum oldu, halalarım geçmiş olsun dedi yada demedi mesele değil, teyzemle dedemin mevlüdünde yan yana geldiğimizde o hastane mevzusu açılınca gözleri dolu dolu oldu kadının böyle hayır duaları falan. Uzun zamandır gıcık olurdum ama beni sevdiğini benim için üzüldüğünü hissettim sanırım. Şuan benim gözümde çocukluğumdan beri sevip saydığım biçok akrabadan ileride mesela
+1 oy
(1,605 puan) tarafından

Cinsel yolla bulaşan en kötü hastalık akrabalık...8-)

+1 oy
(1,274 puan) tarafından
Ne kadar uzakta o kadar iyi 
+1 oy
(534 puan) tarafından
Hepsi birbirinin arkasından konuşup yalakalık yapıyor önünden nefret ediyorum ne kadar uzak o kadar iyi 
0 oy
(2,077 puan) tarafından
Hiç olmamak gerek bence kimse içten değil kimse göründüğü kadar iyi ve samimi değil.
0 oy
(611 puan) tarafından
Akrabaya gore değisır ama ben evlendikten sonra biraz mesafe koydum araya hepsiyle de cunku bir cogunun dugunune ben saatlerce mesai yaptim 24 saat calistim zar zor izin alıp gittim kuzenlerim vs ama benim dugunume bircogu gelmedi toplanıp karadeniz turu yaptılar kendimi enayi gibi hissettim orasi ayri bir konu da oyle bi durum yasamasaydim yine koyardim mesafe ne gerek var esim cocugum ben zaten bir aile oluyoruz bayramda cenazede vs gidip gelinir arada oturmalar yapilir ama sık sık olmaz yani
0 oy
(2,553 puan) tarafından
Hiçbirini sevmiyorum sevemiyorum.hepsi yapmacık geliyor.yada gelip gitmedigimizden arayıp sormadigimizdan olabilir.ama dozunda muhatap olurdum civikliga gerek yok.fazla muhabbet ses getirir
0 oy
(9,716 puan) tarafından
Allahım eşimin öyle güzel akrabaları var ki.. kayınbabamn amcası, eşi, çocukları, torunları.. hepsi birbirinden iyi, hep de görüşüruz. Allah onlardan bin kere razı olsun..

Ben baba tarafıyla pek değil ama anne tarafımla görüşuyorum sadece..
0 oy
(16,288 puan) tarafından
Akrabalardan kaçıyorum ben napim zararlı olmasınlar:)
0 oy
(233 puan) tarafından
Nefret ederim bütün akrabalarimdan, onlar yerine arkadaşlarım daha samimi gelir 
0 oy
(2,449 puan) tarafından
Yani çok samimi olmak değil de bir hal hatır soracak kadar samimilik yeter diye düşünüyorum. Yani bayramda seyranda olsun ya da düğünde, cenaze de akrabası olmalı insanın 
0 oy
tarafından
İnsanın akrabası kend ailesi ve kurduğu yuva eş tarfi da değil kayın validenle iyi ol kayın pedirinle iyi ol kalplerini kırma gerisi hiç olmasa da olur hatta olmasınlar
0 oy
tarafından
Pandeminin tek artısı oldu insanlar geri alıştı git gel kalmadı eskisi gibi. Bizimkiler akraba değil akbaba çünkü 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 281 göst.
25 Temmuz 2024 Aile kategorisinde sweetlady (744 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 393 göst.
29 Haziran 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 445 göst.
29 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Ozgen (960 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 345 göst.