0 oy
69 göst.
Diğer kategorisinde (806 puan) tarafından
Kuzum 3 yasında yeni başladık tuvalet eğitimine küçük olanı yapmaya çalışıyoruz ama büyükte yapmak istemiyor o kadar bekeldim ettim yapmadı sonra kilodunu  giydirdim ona yapmış Napam lazim 

4 Cevaplar

0 oy
(3,695 puan) tarafından
Bizim de 4. günümüz farkettiğim anda kapıp lazımlığa götürüyorum yoksa bizimki de altına yapıyor büyüğü. Henüz kendisi söylemiyor ama küçük tuvaleti tutma süreleri uzadı, uyurken 3-4 saat yapmıyor mesela. Zamanla öğrenecek sanırım.
(7,142 puan) tarafından
Genelde mesela benimki odaya kaçıp kapıyı kapatıyor bende fark ettiğim.anda kapıyorum goturuyorum
(3,695 puan) tarafından
Benimki olduğu yerde sabitlenip hafif popoyu arkaya atıyor hop kapıyorum götürüyorum :) ama yakalayamadığımda oluyor tabi.
-Reklam-
0 oy
(9,238 puan) tarafından
Zamanla öğrenecek bizde geçen hafta başladık 27 aylık baya öğrendi gibi tam tuvalet eğitimine başladım ertesi gün ishal oldu geldiğini fark ediyo ama tutamiyodu gidene kadar kaçırıyordu. Oyuna dalmadigi sürece öğrendi gibi ama oyuna dalınca kaçırıyor unuttum anne unuttum diyo :D bizimki Kendi isteği ile başladı kendi çıkardı atti bezini 
0 oy
(314 puan) tarafından
Canım ilk günler normal o zamanla alışır sen hep anlar ama çiş kaka tuvalete yapılır diye artık büyüdün de altına yapınca göster bak çamaşırın üstün pis oldu tuvalete yaparsan pis olmaz de. Kitaplarla göster oyun hamuruyla oyun şeklinde anlat zamanla alışır büyümüş artık anlar seni
0 oy
(9,523 puan) tarafından
Canım bunu her zaman söylüyorum tuvalet eğitiminde yapılan en büyük hata aniden baslamak ve özel durumj yoksa tuvalet eğitimini 3 yasa birakmak hadi bezi çıkardım tuvalet eğitimi veriyorum demek hem anneyi hem çocuğu strese sokuyor tuvalet eğitimine başlamadan önce en az 2 3 ay tuvalet alıştırma süreci olmalı alıştırma süreci hem anne hem çocuk için en en az stres ve cocuk için en az korkuyla atlatiliyor alıştırma süreci bittikten çocuk biraz olsun korkularını atıp alıştıktan sonra tuvalet eğitimi vermek aslında çok daha kolaydir

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 133 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Moomms12 (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 137 göst.
12 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 113 göst.
5 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Miniktirtil (1,347 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 91 göst.