0 oy
156 göst.
Diğer kategorisinde (41 puan) tarafından
Kızlar size ne diyicem ben hamileyim emzik kullanmak istiyorum ama kaynana gil istemiyor karşı buluyorlar herşeyi napıcam sizce mantıklı mı

18 Cevaplar

0 oy
(1,804 puan) tarafından
Anlamadım....
(41 puan) tarafından
Yani karışıyorlar
(4,766 puan) tarafından
dunyanin en mulemmel en guzel icadi emzik bana nasip olmadi iki ccgum da emmedi de kendimi parcaladim emsin diye denemedigim almadigim emzik marka model kalmadi. cope attigim emziklerden en az 4 ceyrek altin alimir o dercee. bebek  surekli vik vik egince viyak ciyak aglarken zart zurt emmek iateyip gece gunduz memende yapistigi zaman kaynanan mi susturacakmis. emzige karisiyorsa daha hamilelikten bebek dogunca dunyanin obur ucina falan kac mumkunse karistigi seye he de gec aynn oyle yapiyorum de gec kendi bildigini oku sonra
-Reklam-
0 oy
(7,761 puan) tarafından
o bebek senin, buna sen karar vereceksin. emzik kullanıma gelirsek kimi doktor bazı durumlarda kullanın diyor kimi doktor kesinlikle karşı. en geç 2 yaşında da bıraktırılması lazım. benim bebeğim 7-8 aylıkken kendi bıraktı. 

ha bazen sen ne kadar istesen de bebek emzik tutmaz. bu yüzden kimseyle tartışma, akışına bırak
0 oy
(407 puan) tarafından
Kızımda vermedim iki buçuk aylikken sadece uyurken aldı iki üç sonra bıraktı oğlum da kullanıyorum çünkü hastaneye gitmemiz gerekiyor hayatta herşey var anestezi altına girdiği için ac kalıyor emzik bnemim hayat kurtaricim oldu 
0 oy
(1,616 puan) tarafından
Emzik kullanimini gectim pardonda kaynnaya ne canm benm.bebek senin degilmj agzlarina lafi yapistirip susturamiyormusun.sizi ilgilendrmwz benm dogurdgm istedgmi yaparim cok istiyorsanz bitane doguverin de yani.
0 oy
(2,147 puan) tarafından
Onlar ne karisiyolar onlara ne sen ne istiyosan onu yap
0 oy
(7,905 puan) tarafından
Onlara ne sen istersen verirsin 
0 oy
(150 puan) tarafından
Ben aldım ama kullanmadım 

Zaten doktorlar en geç 2 yaşına kadar bırakılmasını öneriyor ki ozaman tuvalet eğitimi meme bırakma vs derken emzik ile de uğraşmak istemedim
0 oy
(270 puan) tarafından
Emzik asla istemiyordum ama bebeğim gece çok kustuğu için verdim. Emzik emince kusması azılır demişti doktorumuz. Önemli olan bebeğiniz ve siz. Kimseye karışmak düşmez babası dışında
0 oy
(381 puan) tarafından
2. Ye hamileyim.valla bunada vericem emzik. Çok kurtarıcı huzursuzluğun alıyor. Tabi bıraktırması zor olabilir ama bence kullan bebeği rahatlatır 
0 oy
(6,918 puan) tarafından
Emzik önermem hiç bulaşma ama kimsenin sana müdahale etmesine de izin verme. Çocuk senin çocuğun şimdiden önlemini al yoksa önünü alamazsın.
0 oy
(747 puan) tarafından

Annesi olarak senjn karar vermen gerekir tabii

Ama benim sahsi fikrim emzik sağlıklı birsey degil kullanmasan daha iy9 edersin
0 oy
(1,489 puan) tarafından
Niye kaynanan mi emzirecekmis cocugu yada o mu bakacakmis ona ne ki ver cevabini bi daha üstüne vazife olmayan şeylere karismasinlar
0 oy
(9,504 puan) tarafından
Doğuran kaynanan mi o ne karisiyor
0 oy
(141 puan) tarafından
Gülüm bana kalırsa kullanma amma velakin emzik zararlı olduğu kadarda bı yandan iyi cnku bnde mecbr verdim oğlumda göğüslerim mastit tutmuştu stum gelmiyordu emzige oylelikle baslattm ve iş yaparkende ağzında emzikle uyurdu snra emziği saklar emzirirdm çok bgmlisi değildi biraz rahat ama emzige alisirsa meme reddi yapabilir gülüm bnm oğlum 6.ayda yaptı cnku ☹️
0 oy
(41 puan) tarafından
Emzik rahatlıktir. Ben damaklı verdim tutmadı midesini bulandırdi yuvarlak başlı aldım onu tutturdum. Banada verme diyenler oldu dinlemedim eşim hala kızıyor umursamıyorum valla ver gitsin uyurken çıkar ağzından tamamdır. Bu arada bazı doktorlar tavsiye ediyorlar.
0 oy
(480 puan) tarafından
Buna ne siz ne de eşinizin ailesi karar verebiliyor. Buna bebişin kendi karar veriyor vallahi :) 
0 oy
(3,077 puan) tarafından
Emzik meme reddini arttiriyo. Bende onermem. Iki cocugumda da kullanmadim. Sen kullanmak istersen bisey diyemem, karar senin bebek senin. Kimseye gore buyutmeyeceksin o ayri.
0 oy
(71 puan) tarafından
Senin çocuğun buna sen karar verirsin kimseye de karıştırma herkes kendi çocuğuyla ilgilensin. Emzik çok kurtarıcı oluyor benim bebeğim emziği kabul etmedi emerek uyumak istiyor ama bir süre sonra doyduğu için ememiyor ağlama krizlerine giriyor. Uzun süredir kucakta gezdirerek uyutuyorum yatağa yatırınca da hemen uyanıyor emzik emiyor olsa rahat ederdim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 62 göst.
12 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Edam (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 79 göst.
7 Şubat 2022 Diğer kategorisinde eceanne (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 79 göst.
27 Aralık 2021 Aile kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 81 göst.