0 oy
426 göst.
Aile kategorisinde (29 puan) tarafından
Kızlar şimdi eşimle çok sıkıntılar yaşadık ve ben baba evine gittim birkaç defa bu sonucunda gittim büyük amcasıyla yengesini getirdi beni almaya geldiler Neyse ben geri geldim oğlumla beraber Ama onun ailesi Hiç beni aramadı bu süreçte ben eve geldikten sonra da aramadılar baktım ki hepsi numaramı silmiş onları da hiçbir yanlışım olmadı hiçbir sorun yaşamadım zaten uzağım onlar memlekette beni arayabilirlerdi dert Sıkıntı nedir bize de söyle Belki bizi çözüm buluruz demediler ailesi her sene gelir kalır 2 3 ay aralarda gelirler haftalarca kalırlar Ben hepsini çok güzel ağırlarım ailemden Üstün tutarım Ama onların bana bir gardı var anlamadım gitti bu sefer eşim de senin ailenin hiçbiri gelmeyecek evime diyor Eğer bunu ben babamlardayken söyleseydi asla gelmezdim ben eve geldikten sonra söyledim büyük bir olay yaşadığımız için bunu da büyütüp tartışma çıkaramıyorum hep ağlıyorum ailem bana yakın oturuyor Onları özlüyorum kız kardeşlerim eve gelsin istiyorum annem babam ne yaptıysam eşim kabul etmiyor hayır diyor O zaman senin ailen de gelmesin diyorum öyle bir şey yok diyor zaten memleketten Ailesi gelince haber vermeden çıkıp geliyorlar geldikten sonra da evimden kovacak değilim çok üzülüyorum Ne yapacağımı bilmiyorum orta yolu bulmaya çalışıyorum ama eşim yanaşmıyor bana bir akıl verin Akıl akıldan üstündür belki birinin dediği bir şey hayatıma evliliğime yön verebilir Çünkü eşim asla beni bu konuda dinlemiyor çok katı

12 Cevaplar

+1 oy
(255 puan) tarafından
Ne yapacaksın geri gideceksin ailene ve herseyi anlatacaksın böyle böyle sizi istemiyor gelmenizi istemiyor diyeceksin hiç pişman olmuş gibi değil pişman olsa kölen olurdu kaybetme korkusu yok adamda nede olsa gidip gidip geri geliyor diye düşünüyor 
(29 puan) tarafından
Geri gidersen bu sefer ailem sen bizi boş ver Kendi huzurun için biz senin evine gelmeyelim diyecekler gidersem olaylar daha da büyüyecek
(255 puan) tarafından
Buna benzer ablamda olmuştu aynı senin ailen gibi sen iyi ol biz kötü olalım gelmeyiz gitmeyiz demişti.  Konu gelip gitmek değil canım kocanın seni ciddiye alması . Ne demek gelmeyck benimkiler gelicek varya ortalığı ayağa kaldırırım seninki ana da benim ki dana mi tövbe tövbe kendini ezdirme sakin yüz verme
-Reklam-
+1 oy
(1,786 puan) tarafından
Eee canım sen sürekli ailenin yanına evi bırakıp gidiyormuşun zaten . Eşin de seni yalanlarla ikna edip geri getiriyormuş ve sen hala ben onun ailesine söyle iyi davranıyorum böyle iyi davranıyorum diyorsun. Eee adam biliyor gidersen iki gün sonra geri döneceksin Evine de ailesine de hizmet edeceksin. Sana yasak koysa da karşılık olarak bir şey yapamiyacaksin. Istediği gibi at koşturuyor. Yani kusura bakma ama bu muameleye maruz kalan kadınların hayata karşı bir duruşları yok. Çok korkak ve pasifler. Eğer işin sonunda yeter artık ben dayanamıyorum gerekirse boşanırım diyemiyorsan sürekli baba evine gidip de insanları bari eşine düşman etme. Haaa eşini de ikna edemezsin güzellikle o anlayışta bir adam değil yobazin yabaninin teki. Belki zamanla yumuşar. 
0 oy
(630 puan) tarafından
Eğer senin ailene saygısı yoksa seninde onun ailesine karşı saygın olmasın sana gelseler dahi ne yemeğini çayını hizmetini yapma odana gir kapıyı kapat yani ben öyle yaparım ne demek eşim aileme izin vermeyecek buna hiç bir şekilde hakkı yok yapamaz, ama ben bunu yapamam diyorsan eşinle konuş her fırsatta yada ailen seni yanına kabul ediyorsa biraz git oraya kafa dinle belki eşinin de aklı başına gelir 
(29 puan) tarafından
Zaten vaatler verdi öğle eve geldim Bir daha da gitsem olaylar çok büyüyecek zaten git gel yapıyorum Hep adam olamadı gitti oğlum için geliyorum yemin ediyorum o kadar çıkmazdayım ki
(630 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun kardeşim kalkipta sana yuvanı yık ortada yuva yok diyemem eşini herkesten daha iyi tanıyan sensin ama sırf çocuğun için de mutlu olmadığın bir evde kalmak hapiste kalmaktan daha kötüdür kesin, rabbim hakkında hayırlı olanını versin inşallah
0 oy
tarafından
Daha öncede evden gidip gerı geldin mı? Hıc pısman olmuş degıl gıder gerı gelır kafasına girmiş asla susma ve kabul etme bana kalırsa keşke donmeseydın madem böyle senden adam olmaz de cık gıt aılenın evıne
(29 puan) tarafından
Kaç defa öyle dedim defalarca da geldi aldı beni herkes de araya girdi oğlunuz için son defa oğlunuz için son defa diye diye
tarafından
Laçkalaşmış canım o evlilik düzen tutmaz ne olur sadece bılıyor musun oğlun ıcın dıye dıye ağlaya ağlaya , susa susa kendını yiyip bitiren hayatı boşa geçen bır anne olur çıkarsın ilerde çocuğun bu halını görünce de keşke bosansaydın der böyle bırının yanında çocukta sağlıklı büyüyemez zaten
0 oy
(1,036 puan) tarafından
Ailen geldiginde napacak peki onları kapı dışarı mı edecek gelsin ailen hicbirsey soyleme sıkıyorsa ailene desin gelmeyin diye agzinin payini verirler orası onun kadar senin de evin beğenmeyen çıkar gider sende her kavgada evini birakip gitme eğer boşanma konusunda kararliysan polise gidersin uzaklaştırma alır evden gönderirsin senin düzenin bozulmasın bırak onun ki bozulsun 
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Yigemlerine kefil olup her boka karışıp çıkıp gelen amcası ile yengesini arayıp sizin hatiriniza geldim ama bo.k ayninbo.k deyip çıkıp gideceksin
0 oy
(15,074 puan) tarafından
Kocan inançlı bir adamsa bu yaptiğini yapmaktan vazgeçmeli. Yani eğer dini hassasiyeti varsa ordan ilerle. Çünkü Sıla-i rahimin terk edilmesi büyük günahlar arasında sayılıyor. Seni buna zorlayamaz. 
0 oy
(12,819 puan) tarafından
6 senelik evliyim kısmen bizim de olaylarimiz oldu bi kac kere bende gittim hatta son gitmemde baya baya gitmiştim kendime yeni düzen kuruyordum akrabaları ile geldiler kızımın baba diye ağlaması ile son şansı diyerek geri geldim. Annem de söyledi bir daha olursa geri gondermeyiz diye çocuklarımız bizim her şeyimiz evet ama bir anne mutlu değilse o çocuk da mutlu değil canim bunu unutma.

Cocuklar her şeyi seziyorlar. Ben bazen kızıp soyleniyorum kızım koşup gelip noldu anne diyor hemen yani demem o ki önce kendi mutluluğun ruh sağlığın. Sevmek hiç bisi bana göre eğer karşı taraf seni sevip saygı gostermiyorsa bizim sevgimizin hiç bi önemi yok önce kendini sev ve bu durumu önce eşinle konuş çözemiyorsan ailenle konuş. Ailen bi şeylerin ters gittiğini emin ol anliyorlardir
0 oy
(5,477 puan) tarafından
Her gün sen çık git annenlere ama her gün git
0 oy
(2,707 puan) tarafından
Boşanmış yaşamış biri olarak söylüyorum ki bosan o adamdan. Bu kadar net. Canına yazık mi değil? 
(1,711 puan) tarafından
Bacım yanlış anlama ama sen mutluydun , yurtdışına yanına gitmeyecek miydiniz? Çok üzüldüm
(2,707 puan) tarafından
Bizim aile birleşiminden haber gelmedi canım.  Eşim Türkiye de bekliyor bizimle birlikte . Çocuklardan uzak olmadı nasip dedik. Benim eşim 2.evliligim :)
(1,711 puan) tarafından
Kusura bakma cnm. Hakkınızda en güzeli olur inşAllah
0 oy
(441 puan) tarafından
Sakın boyun eyme terbiyesizlik yaptıgı git geri babanın evine yalvarıp geri getirsin.basta bunu kabul edersen mutlu olamassın 
0 oy
(441 puan) tarafından
Babamın evine gidersem sorun olur diyorsun madem aileni davet edeceksin onlarda gelecek onları kovacak hali yok demi ??eger kovma potansiyalı varaa zaten insan degilmis onlar gittikten sonrada sorun cıkarır diyorsan ya böyle kabul ediceksin yada bu iş biter diceksin kararlıgını göstereceksin korkaklık yaparsın hep seni ezer bu adam

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 292 göst.
22 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Yeter2323 (77 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 510 göst.
+1 oy
21 cevap 492 göst.
18 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Umutherzamanvar (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 618 göst.
29 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mavissss93 (148 puan) tarafından soruldu