0 oy
294 göst.
Diğer kategorisinde (436 puan) tarafından
Sabah sabah durduk bunu tartışıyoruz sabah komşum baya bir kek tatlı yemiş sonra kendini istifar ettirmis böyle yapıyorum diyor fazla yediğimde kaloriyi dışarı atıyorum kaloriyi alırsın diyorum yok inatlasiyor böyle birşey olabilir mi :) yani şuan dunyayi yedi istifar etti ve hicbirsey yememiş hiç kalori almamış gibi mi oldu

19 Cevaplar

+2 oy
(1,111 puan) tarafından
Önce muhtemel hastalıklarla kapı kapı şifa arar sonrası musalla taşında el Fatiha olur biter.  Bu süreç içinde de zayıflatma ihtimali yüksek tabii kabul ediyorsa devam etsin 
(436 puan) tarafından
Bir aydir yapiyormus
(1,111 puan) tarafından
1 ay hastalıkların başlaması için de zayıflamak için de erken daha bunun ilerisi var ama sonu her türlü b.klu çukur canım.  Şuan sadece psikolojik olarak tedavi alması gerekiyor geç kalmadan
-Reklam-
+2 oy
(700 puan) tarafından
Hastalığını falan geçtik de nasıl günah bildiğin israf ya çöpe atmak gibi bişey.. millet bulamaz buda yiyip yiyip kusar..
+1 oy
(8,680 puan) tarafından
bu şekilde zayıflama var ama sonu ölüme kadar gidiyor 
(436 puan) tarafından
Bir aydir yapıyorum diyor
(8,680 puan) tarafından
iyi halt ediyor, canının kıymeti yok demek ki. bu kusma hastalığına sebep oluyor, ondan sonra ne yerse yesin kusuyor aneroksiyaya ordan da tedavi olmazsa ölüm
(4,904 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
:)) kaloriyi disari atmioda midesini bosaltiyor iste kusarak. dedigi gibi anoreksiya olunuyor. universtede bir ara bende yapiyordum sevgilimle bulusmadan onceki aksam komple bisalsin midem sisman gozukmim diye kusarak kidedekileri sinameki ve aclik otu icerek de bagirsaklari bosaltiyodum komple siskinlik olmasin karnim ordan burdan yanlarim pirtlamasin diye:) neticede suan kronik kabizligim var . midemde sorunum yok ama o donem ayilip bayiliyordum açliktan
+1 oy
(1,265 puan) tarafından
Komşun doğru söylüyor yalnıź dikkat etsin bu yöntemle çok ölen var
(436 puan) tarafından
Ay Allah korusun
0 oy
(2,626 puan) tarafından
Canım o bir hastalık. Yemek yeme bozukluğu diye geçiyor. Yedikten sonra vicdan yapıyorlar o yüzden yediklerini kusuyorlar. Fazla kalori almazlar genelde. Kalori tat duyusu gibi değil. Mideye indiği an aktif olsun. Bir nevi mideyi kandırma yemek yedim hissi oluşturma işte.
(436 puan) tarafından
Tatlı falan ya hemen kaloriyi alır diye düşünüyordum bende ne kadar istifar etsede
(2,626 puan) tarafından
Alsa bile çok çok düşük kalori alırlar.
0 oy
(235 puan) tarafından
Arkadaşın den.gesiz  okurken bile midem bulandı ya midesiz yemesin o zaman 
0 oy
(860 puan) tarafından
Bu çok kötü bir yöntem. Anoreksiya hastalığına dönüşüyor. Ve bu sefer her yediğini kusmaya başlıyor ve hep kusmuk kokuyor sonucu ölüme kadar gider.
0 oy
(2,021 puan) tarafından
Peki ne zaman ölmeyi planlıyor yaptığı sağlıklı birşey değil 
0 oy
(7,439 puan) tarafından
Hayır tamamda yemesin o zaman yedikten sonra kusmanin ne manası varki o bütün verdiği hazı bile alir
0 oy
(4,174 puan) tarafından
Böyle devam et deseydin kaç yaşındasin bu ne cahillik deseydin evet kilo almazsın ama sonrasında su dahi içsen bu istemsizce dışarı çıkar miden kabul etmez sonu da ölüm olur deseydin  
0 oy
(8,683 puan) tarafından
Evet bu ara gençlerde özellikle çok yaygın kendilerini kusturup zayifliyolar tokluk hissi olusuyo istediğini de yiyo gidip kusuyo kilo yapmiyo kısmen öyle ama ilerde çok sıkıntı çeker 
0 oy
(15,880 puan) tarafından
İnsan kendine bile bile neden zarar verir ya herseyden azar azar ye bol su iç zaten kilo almazsın ne gerek var böyle şeylere 
0 oy
(2,281 puan) tarafından
Kuzenimin eside yapiyordu bunu hatta bi ara bende yapiyordum ama biraktim evet guzel kilo veriyorsun ama birtiginda ayni kusmaya devam ediyorsun miden alistigi icin
0 oy
(93 puan) tarafından
kesinlikle yeme bozukluğu hastalığı var. yoksa o kadar yiyip yiyip sonrasında pişman olup kendini istifra ettirmenin başka bir adı olamaz. zayıflamasına zayıflar ama hasta olur. vücut buna bi yerden sonra alışır ve artık kendini istifra ettirmeden kendiliğinden çıkarıverir. Allah akıl fikir versin. 
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Evet böyle zayıflama var ama bu çok tehlikeli bir şey yani baya baya tehlikeli sonra o alışkanlık haline gleiyor ve bırakmak istesede bırakamıyor mide kendini  kusturuyor bu sefer 
0 oy
(1,894 puan) tarafından
Söyle evet zayıflar ama hasta olarak da yoluna bakar çok sağlıklı değil yani o yöntem 
0 oy
(523 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin başta yıyerek israf edıyor sonra resmen ezıyet edıyor kendıne
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Merhaba anoreksiya. Komşun intihar ediyor. Şimdiden kendine mezar yeri ayarlasın
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Bu yaptığı şey kalori atmaz aksine kusma hastalığına yakalanmasına sebep olur böyle devam ederse ileriki zamanda ne yerse yesin istemsiz kusmaya başlar bulimia yada nevroza  hastası olur

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 90 göst.
12 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,257 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 473 göst.
6 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 632 göst.
0 oy
3 cevap 72 göst.
6 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Zeynnpp (436 puan) tarafından soruldu