0 oy
96 göst.
Diğer kategorisinde (303 puan) tarafından
Kızlar az önceki soruma ek olarak şunu sorayım p zaman ölen birinin veya aileden herhangi birinin adını koymak çocuğun kaderini etkiler mi yani hayatları kaderleri aynı mı olur? Bikaç arkadaş böyle yazmış hz. Hatice annemize niyet ederek koysam farklı mı olur o zaman kafam karıştı bu konuda kesin bilgisi olanlar yazabilir mi? 

5 Cevaplar

0 oy
(2,167 puan) tarafından
Bu tür şeylere inanmıyorum yani bir isim insanın kaderini belirliyemez
-Reklam-
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Hayatları, kaderleri aynı olmaz. Allah herkese farklı kaderler yazmış. Hem dönem değişiyor, şartlar değişiyor, imtihanlar değişiyor. Bende kaderlerinin aynı olmayağı tarafındayım. Belki birkaç huyu benzeyebilir o kadar. O da ismi aynı olmasa bile genetik kod olarak büyüklerimize bazı huylar alıyoruz. 
0 oy
(3,710 puan) tarafından
Ben de ölen birinin özellikle sıkıntılı bi hayat yaşayıp ölen birinin adını koymamak lazım diye biliyorum. 
0 oy
(4,211 puan) tarafından
İsimlerin kaderi etkilediğine inanmıyorum. Öyle olmuş olsa dini isimleri olan tüm kişilerin (Zamanında bu isimleri taşıyan kişiler ahlak, kişilik yönünden düzgün oldukları için) hayatları çok iyi, kendileri çok karakterli, ahlaklı olmalı mesela. Ama gerçekte öyle değil. Ama aileden birilerinin isimlerini koymaya da karşıyım, gereksiz görüyorum.
0 oy
(9,023 puan) tarafından
Ben doğarken komşu karısı o ne oluyirsa anneme demiş adını Suzan koy annemde saf ne diye tamam diyorsa. Demiş bir yeğenim var bu hayatta hiç bir yerden yüzü gülmedi çok çekti çekiyor çok seviyorum onu bebeğinin adını Suzan koy annem koymuş sağolsun. Benimde pek yüzümün güldüğü şansının yaver gittiği soylnemez bu hayata 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 181 göst.
26 Eylül 2024 Aile kategorisinde Sekerkiz06 (1,538 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 530 göst.
4 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Alaska (2,871 puan) tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 1,046 göst.
9 Kasım 2022 Aile kategorisinde sweetlady (747 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 254 göst.