0 oy
374 göst.
Aile kategorisinde (351 puan) tarafından

Merhaba hanımlar. Allah sağlıkla nasip ederse bebeğim doğunca kirkinda mevlut  okutmayi düşünüyoruz. Ama bizim adetlerde mevlut  biraz agir geçiyor. Kocaman kazan tipi tencerelerle  yemek pisiriyoruz ve herkes bol bol alip yiyor. Ama biraz agir gelir bana diye düşündüm. Sizlerde Nasil yapılıyor mevlutler bana da fikir olurdu belki farklı yaparız 

6 Cevaplar

0 oy
(432 puan) tarafından

İlk oğlumda iki çeşit  pide yaptırdım dolma sardılar tatlı ayran ikram ettik canım.bundada nasipse yani yaparsam pilav et dolma tatlı ayran düşünüyorum.sonrasında da çay ikram ediliyor lokum yada çikolata tarzı bişey 

(351 puan) tarafından
Anladım. Bizde çorba dolma etli yemek tatlı pilav yapılır hepsi ev yemeği agir geliyor aslında pide de olabilirmiş
(432 puan) tarafından
Evet canım güvendiğin biyere yaptır uygun da oluyo çokda masrafı yok
-Reklam-
0 oy
(545 puan) tarafından

Biz disardan tavuk pilav soluoruz yaninada ayran ve tatli siparis verioruz birde disardan hoca getirtioruz o sekilde okutuoruz canim. Ayrica plastik.tabak cattal kasik kullandigimiz.icin bulasik derdide olmuo.bi cay demlioruz isteyenlere onj dagitioruz okadar. Bence sizde hic ugrasmayin herseyin kolayi var artik.

(432 puan) tarafından
Çok kalabalık olunursa tabiki plastik kullanılır ama elli kişi maksimum oluyo onlarada tabağım çanağım yetiyo şükürler olsun ki :)
(351 puan) tarafından
Bizim sülale tika basa doymazsa olmuyor o yüzden plastik tabaklar küçük geliyor :) tabldot kiraliyoruz yada normal porselen tabakalarla yer sofrası yapıyoruz. Herkesin ki pratik bizimki cok agir ya :)))
(545 puan) tarafından
Tabaklar hetmio diye bisi yazdigimi hatirlamiorum ki ayrica bizdede doymayan cok oluyo tekrar ikram edioruz bu zor bisi olmasa gerek he ama illa.porselenlerimi gostercem diosaniz siz bilirsiniz hanimlar kimse kimseye karisamaz.
0 oy
(80 puan) tarafından

Bende okutmaya cok hevesliyim simdiden planlarini kuruyorum cnm ama oyle agir degil. Ben zaten esimin isinden dolayi gurbetteyim. Akraba felan yok buralarda. Arkadaslarim var. Bide annem gelecek ins.Eger akika kurbanini kesmek nasip olursa oni kavururum pilav yaparım.tatli yaparım bide salata yaparım. Sonrasindada cay.. hediyelikler hazirlarim suslerim evi foto cekinmek icin. Zaten bi ev dolusu insan oluruz. Cok zor olmaz gibi geliyo benimki

0 oy
(355 puan) tarafından

Bende okutmak istiyorum ama kisa denk gelio kasimda dogum yapcam ewim dogalqazli deql oturma odamda klima war sadece cokta kalabalik olur herkesi bi odaya tikayamam bide oturma odam mutfaqim bir amerikan tarzi yani o kadar kalabaliqin icinde yemeqi nasil serwis edicem die dusunuyorum kaynanmda dio yaza dqru dis hediqini yapariz o zamn mewlut okuruz balkonum war kocaman 50 kisi sigar oraya kurariz sofralari kisin zor olur bebek herkesin nefesinden etkilenir dio. Galiba ben yapamicam elimde olmayan sebeplerdrn oturu

0 oy
(160 puan) tarafından

Biz de aynı yapıyoruz canım yemekli. Kızımda annem ve yengem yapmıştı valla bana hicbir iş kalmamıştı :)

0 oy
(5,938 puan) tarafından

Ilk cocugumda bayan hoca cagirdim evime 40 mevludunde bebeğime akika kurbanını kestirip kavurma yapmıştı annem pilav baklava sarma 'da yaptik 36 kişi vardı evde bayanlar .hediyelikte küçük yasin kitabı ve tesbih dağıtmıştım canım.simdi 2.ye hamileyim mevlud zamanı aynısını yapacağım

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 79 göst.
5 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Mahinur gns (363 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 154 göst.
19 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Melekkk (9,942 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 218 göst.
30 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 336 göst.
19 Mart 2023 Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,150 puan) tarafından soruldu

377,990 soru

11,313,915 cevap

34,753 kullanıcı

...