0 oy
376 göst.
Diğer kategorisinde (27 puan) tarafından
Kızlar oğlumu 7 aylıkken sünnet ettirmiştik ama ilerde yaparız mevlütlu düğününu diye erteledik birde bir oğlum daha olursa beraber olur diye bu zaman oldu bı yanım istiyor gibi çocuğumun hevesi kalsın istemiyorum kuzeninin olucak çünkü bı yanım saçma buluyor kararsızım sizler naptınız bu arada 5 yaşında suan

31 Cevaplar

0 oy
(2,696 puan) tarafından
Sünnet düğünü kadar saçma bir olay yok ya, çocugunu pipisi kesiliyor diye kutlama yapmak aşırı saçma. Onun yerine sünnet kıyafet giydir fotoğraf çek ve dua okut daha güzel olur canım, düğüne para harcama onun yerine çocuklarına altın al
-Reklam-
0 oy
(16,001 puan) tarafından
O zaman kız da adete girince düğün yapılsın bana göre çok ama çok saçma bir şey erkekleri üstte tutmak ayrım yapmak gibi bişey bu 
0 oy
(1,660 puan) tarafından
Bende üç aylık  ken yaptırdım büyünce mevlüt yaptırırım diye düşünüyorduk sonra vaz geçtik gereksiz olarak gördük 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
2 oglum var ben yapmadim. Esim hevesliydi dugun yapmaya ama ben gerekli bulmuyorum.
0 oy
(882 puan) tarafından
Yani aile arasında yapılabilir kapı önü gibi şimdi aşırı saçma buluyorum diyemem olay komik pipi kesildi diye düğünmü yapılır diyorum ama geleneksel şeylere mantık aranmıyor. Normal düğünde saçma geliyor iki insan evleniyor diye toplanıps neden oynuyoruz dimi ama düğün yaptık yani ne biliyim valla ikizler burcuyum bu konuda her iki türlüde düşünüyorum. 
0 oy
(19,830 puan) tarafından
Ben sünnet düğününü çok saçma buluyorum ya mevlüd okunması daha cazip ve uygun
0 oy
(1,015 puan) tarafından
bende 5aylikken yaptirdim anasinifina giderken dugun yapariz diye dusunuyorum.herkesin gorusu baska kucuk yerde yasiyoruz burda adetler devam ettiriliyo akrabalar arkadaslar toplaniliyo guzel oluyo.ayrica ben canakkaleye gelin geldim burda kizlara 6ay kinasi yakiliyo ayni sunnet dugunu gibi salon tutuyolar isteyen oyunlu yapiyo isteyen mevlit okutuyo.kiza erkege ayri ayri adetlerin olmasi guzel.cogu bolgede sadece erkege dugun yapildigi icin kizi olanlar sunnet dugunune tepkili anladigim kadariyla
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Hevesi neden kalsın ki çocukların aklı ermez böyle şeylere yani doğum günü gibi yıl dönümü gibi herkesin kutladığı birşey değil neden özensin çocuk. Şahsen ben çocugum özenmesin diye bilmem kaç bin TL lik masrafa girmem yani 
0 oy
(2,832 puan) tarafından
Ben hic yapmayi dusunmedim hem erkeklik neden yuceltilecek bisey degil hem de millet para toplama icin yapildigini dusunuyor 
0 oy
(4 puan) tarafından
Yorumların çoğunu okudum evet sünnet düğünü eskilerden adet üzere yapılan bı gelenek ama saçma üstelik şimdiki zamanda gosterisin ön planda olduğu zamanda daha da saçma ama sünnet düğünü saçma olduğu kadar baby shower bekwrliga veda partisi ozenilerek hazırlanmış doğum günü partisi ve bunun gibi partiler saçma ve bunlardan en az birini çoğu kişi yapmıştır 
0 oy
(310 puan) tarafından
Ablam mevlit okutcak ve arabayla gezerler belki 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 176 göst.
0 oy
7 cevap 203 göst.
21 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Prens annesii (1,718 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 82 göst.
28 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Dobby (9 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 131 göst.
17 Mart 2022 Diğer kategorisinde Merveee3427 (508 puan) tarafından soruldu

398,159 soru

11,907,078 cevap

36,036 kullanıcı

...