0 oy
950 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
İlk eşlerimizden çocuklar var kendi benim 3 yaşındaki çocuğumu istediği gibi ağlatır kızar ben kendinin 12 yaşındaki çocuğuna kızınca sen onu baskı altına alamazsın elinde oynatamazsın sen kimsin i.t vs dedi bir sürü hakaret etti bana ben izinsiz hiçbirşey yapmam kendi çoğu şeyi söylemez diye unutamicem birçok şey yaşattı bana bacım hata yapsa arkasında dururum ama sen hata yaparsan arkanda durmam dedi evlendik bir hafta sonra beni bırakıp köye gitti dün anneme anlattım az sonra aricem akşam olanları da anlatacam akşamda abimle kardeşimi çağıracam anlatacam yaptıklarını yeter bıktım ya 1 sene olacak daha evleneli neler etti bana resmen ailem fakir kendi zengin diye bu şımarıklıkları hep eziyor Çocuğuyla bir olup beni ne yaparsa yapsın zaten bir yere de gitmiyom kimseye birşeyde demiyom çocuğun yaptığı terbiyesizlikleri hiç görmüyor ancak benim bir defa kızdığımı görünce rezil etti beni çıkmaza girdim ailemden utanıyorum artık ilkinde kaçarak evlendim ikinicde düğünüm oldu herkes istedi olsun iyi adam dedi adam görgüsüz boş biri çıktı 

19 Cevaplar

+13 oy
tarafından
Yorumlar biraz acımasız olmuş sanki. İkinci evlilik konusunda hata yapıp , erken davranmış olabilir. Ama sonuç olarak şuan anlattığı şeylerde evlendiği kişinin yanlışı var. 

Soru sahibine fikrim, eğer evliliği bitirmekte net olarak emin değilseniz aileleri karıştırmayın. İki gün sonra siz unutursunuz ama aileler unutmaz. Daha büyük sorunlara yol açar. Zaten devam edecekseniz , bu kişiden çocuk da yapmayın. Ben olsam yolumu ayırırdım.  Büyük konuşmayı sevmem ama kendime yapılan bir şeyi idare edebilirdim belki de, çocuğuma karşı yapılan şeyi idare edemem. Onlar savunmasız.. onları biz koruyacağız.  Ona karşı kızması vs var diyorsun. Şimdiden böyleyse zaman geçtikçe daha kötü olur. Çocuğuna bunu yaşatma. Boşver salla gitsin. Git ailenin evine. Evlilik fikrinden de uzaklaş. Bir işe gir, çalış. Ailen çocuğuna baksın. İstersen kreşe verirsin. Tabii ki kolay olmayacaktır ama devam edersen ilerde çok pişman olursun.
(11,572 puan) tarafından
Bence de önce eşi ile konuşup aileleri dahil etmesi mantıklı olan
(343 puan) tarafından
++++++++
tarafından
Ben barışmak istemiyorum zamanla beni de dövcecek çocuğu da bunu çok iyi biliyorum
(11,572 puan) tarafından
O zaman hakkında hayırlısı olsun canım ama tekrar evlilik düşünme derim en azından bir süre
(441 puan) tarafından
Aynen evlenme  1. den ne gördün ki 2. Si de iyi olsun.
-Reklam-
+2 oy
tarafından

Ben seni hatırladım, sen daha dün post açmıştın, neden yeni hesap açma gereği duydun? 

Ve ayrıca sana o zaman da haksız olduğunu söyledik sen o zaman da resti çektin. Bence sorun sende
tarafından
O hesabı eşimin iş arkadaşının karısı biliyordu o sorunlarımızı bilmesin diye kapattırdım tekrar açtırdım
+2 oy
(16,590 puan) tarafından
Küçücük bebenle daha bosanali çok olmamisken neyine güvenerek evlendin yine. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş ama sen direk kafaya dikmissin 
tarafından
Ne alakası var ortada kalmak o kadar zor ki dedim benimde evim olsun eşim olsun gelen bir laf diyor giden bir laf diyordu evlenirsem hepsi biter dedim
(11,572 puan) tarafından
E yine boşancan ablası Bu kez üçüncü mü diyeceksin? Aileni arayabildiğine göre çok ortada da değilsin. Erken bir evlilik olmuş biraz sakin davranmak lazım. Araştırmak lazım. Hele ki iki tarafın da çocuğu varsa işler çoğu kez sarpa sarıyor. Şimdi bence eşini al önüne konuş ailene öyle duyur
tarafından
Eşim aradı sabah arsız arsız konuşuyor yanlış düşünüyon vs vs dedim sen çocukları ayır kendi çocuğunu kayır ben hayva.an yerine koy egosunu tatmin edemeyen kendini bilmez şımarık zengin insanlarsınız dedim sacmalıyon diyor akşam konuştuklarına göre söyledim bunları düşündüm dedim
+2 oy
(2,699 puan) tarafından
Çocukla 2. Evlilik beni ürkütür açıkcası. Çünkü ben eşimin bile sesi yükselince hırlıyorum bağirma çocuğa diye başka bir adam bunu yapsa kaldıramam sanırım. Keşke biraz bekleseydin çocuğun  büyüseydi ama herşey insan için. 
(1,207 puan) tarafından
Mahkemeye başvur hepsini toplu alirsin
tarafından
Yarın dava acacam
(1,207 puan) tarafından
Aldığın toplu parayla yani yaklaşık 30 bim filan ediyor galiba düzen kurabilirsin
tarafından
Telefonumu satsam zaten 60 bin lira verirler sordum bugün telefoncuya
(2,277 puan) tarafından
Ee neden duruyorsun o zaman 60 bin telefon ediyorsa
+1 oy
(2,407 puan) tarafından
Kimse boşanmak için evlenmez. istemişsin ki milletin lafından kurtulayım evim düzenim eşim olsun. Ama anlamadığım keşke iyice tanıyarak bu yola girmiş olsaydın. Ne kızını ezdir ne de kendini. Onun durumunun olması hiçbir şeyi değiştirmez. Sen de ayrılacaksan çocuğunda az büyükmüş çalış ayaklarının üzerinde sur kimseye minnet etme. Bir daha da bu yollara girme gürecekswn de çok iyi düşün iyi tanı. 
tarafından
Boşanırsam asla çünkü yastık değiştirip baht yine aynı
(2,407 puan) tarafından
Eşinle aranda kaç yaş var
tarafından
Ben 22 eşim 43
(2,407 puan) tarafından
Aranızda kuşak faekı var bir kere. Kendine çok yazık etmişsin. Çok üzüldüm yaşın daha çok genç hatanın neresinden dönersen kar sakın bu adamla ömrünü tüketme. Aşırı geri kafalı huysuz biridir. Çünkü senin kanın yaşının gereği deli akıyordur. Bir kere uyumlu olamazsınız. İlk eşinle de bu kadar fark var mıydı
(441 puan) tarafından
Sen daha ömrünün baharındasın hatta çocuksun tecrübe açısından annen baban hiç mi yol göstermediler. 43 yaş adam psikolojileri ve 20 yaş psikolojileri çok büyük fark var. Seni linçlemek  için  söylemiyorum farkında ol diye söylüyorum. Boşan bir an önce yolun başı up uzun yolun var çile çekeceksin en azından baba evi bi zaman alışır sende ailende. Çocuk büyüyünce çalışırsın açıktan okul bitirirsin kızında sana yetişecek. Bence güzel günler bekliyor seni ve kızını ama o adamdan kurtul 30 dan sonra kafan daha çok oturaklı olur o zaman emin kararlar verirsin. Bir de kız çocuğuyla Başka adamın evinde olmak çok zor.
tarafından
Çocuğum erkek kız değil
(441 puan) tarafından
Yorumlarda bir kız demişti neyse canım Allah yardımcın olsun
0 oy
(15,764 puan) tarafından
Emin misin boşanmak istediğinden ailene söylemeden önce iyi düşün sonra kararini falan değiştirirsin. 

Sıkıntıdan kurtulmak için evlenilmez canm yorumlarda çalışayım annem baksın dedim annem bakmadı demissin çocuğunu kreşe veripte çalışabilirdin. Neden ağız yumuyorsun seni aciz görüyor o yüzden tepene çıkıyor hadsiz adam 
0 oy
(359 puan) tarafından
Kusura bakma ama baştan belliymiş aslında hamile falan değilsen veya ortak çocuk yoksa zorlama 
tarafından
Bu ay daha hasta olmadım normalde 10 unda oluyordum ortak çocuk yok
0 oy
(826 puan) tarafından
Çocuğun küçücük birinde ayrılıp neden tekrar evlenme gereği duydun iyice araştırmadan hali vakti yerinde diye evlenilmez 
0 oy
(2,954 puan) tarafından
Annemin bir lafı var yastik değişirde yazı değişmez diye acele etmissn dik dur sana bir söylüyorsa sende iki söyle bana kendi çocuğunla gelirsen bakmam de bak ben aldım çocuğu mu geldim alsın anası baksın de ayrılmayı dusunmuyosan anca olay cikararak duzeltirsin eğer sana şiddete meyilli bişey yapmaya kalkarsa hiç durma polisi ara sen baştan isteklerini net dile getirmemişsin alttan alma eğer boşanmayacaksan eğer onun seni pistirmasina izin verdigin için böyle olmuş sen onu bastır 
0 oy
(1,319 puan) tarafından
Dikişin 1 tanesi tutmazsa ikincisi tutmazmış sizinki de o hesap olmuş kusura bakmayın benim teyzem de yaptı ikinci evliliğini teyzemi çocugunun yanına götürmedi adam ama kendi çocuğuna gelince hemen koşa koşa gidiyormuş adam maalesef bir yol bulun hayatınıza bakın derim ben
0 oy
(16,848 puan) tarafından
Mutsuzsan boşan. Çocuğuna sahip çık. Kendi düzenini kur. Hakkında hayırlısı olsun inşallah. 
0 oy
(8,338 puan) tarafından
Ah canım sen yolunu ayır bak yaş farkı çok fazla ilerde bı çocuğun olurda ortada kalırsın yaşı başı çok bu adamın huyuda beş para etmez ki etsede aman aman sen nie böyle bı hataya düştün yazik
0 oy
tarafından
Eşin çok bencil biri bence de yol ver olmuyorsa zorlama baksana seni çok üzmüş 
0 oy
(31 puan) tarafından
Yani 1. Evlilikten hayır gelmemiş 2.cide ne hayır bekliyorsun bcm 
0 oy
(8,667 puan) tarafından
Tövbe yarabbim ama adam baban yaşında nasıl hemen kabul ettin keşke önce iyice tanisaydim..olan olmuş artık ama sana tavsiyem kesinlikle çocuk doğurma bu adama yoksa iyice işin içinden çıkamazsın o zmn bosansan 2 çocukla ortada kalırsın 
0 oy
(3,524 puan) tarafından
İsteyen sert eleştiri olarak düşünsün bunu söylemeden duramayacağım hadi ilk kocanı boşadım kurtuldun insan 2.'ye varmadan önce çocuğumu biraz büyüteyim bir işe gireyim çalışayım kendi ayaklarımın üzerinde durayım da bu sefer de başıma kötü bir şey geldiğinde ekonomik özgürlüğüm olsun kimseye muhtaç kalmayayım diye düşünmez mi kardeşim sizin aklınızı fareler falan mı götürüyor evlilik söz konusu olunca
0 oy
(189 puan) tarafından
Elin adamına çocuğunu ezdirme boşa gitsin o evladını koruyor seninki eziliyor anne olarak evladının değerini bil gerisi boş 
0 oy
(2,277 puan) tarafından
Kesin kararli degilsen aileni karistirma ve bu adamdanda hayir gelmez ben sana diyim resmen seni kendine ve cocuguna hismetci almis kullaniyo cocuguna sahip cik ve kimseye ezdirme nolursa olsun
0 oy
(2,017 puan) tarafından
Zengin olmuş adam olamamış. Parası var vasfı yok kişiliği yok. Bu adam ilk yıldan böyleyse ileride daha da kötü olur. Hakkınızda hayırlısı olsun haklısın her konuda 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 1,445 göst.
9 Ekim 2022 Aile kategorisinde Busra2101 (41 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 1,152 göst.
24 Haziran 2022 Aile kategorisinde KARA&ASLI (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 532 göst.
17 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 1,236 göst.