0 oy
455 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bir yıl oldu deniyoruz olmuyor. Bir çocuğum var. Nerdeyse 4 yaşına girecek. Bende 32 olacam bir ay kaldı. Olmuyorrr. Birkere devlet Hastanesi'ne gittim. Hormon gibi birkaç kaç tahlili klasik olarak yapıldı sorun yok dediler. Ultrasonla da baktılar. Ne yapacagim bilmiyorum. İlk çocuğum ikinci ayda olmuştu. 

20 Cevaplar

+2 oy
(1,207 puan) tarafından
Hiç olmayanlara bakıp şükretmeyi deneyebilirsin.
(1,713 puan) tarafından
Mesela ben
(1,207 puan) tarafından
İsteyen herkesin kucağını doldursun Rabbım kuzum
-Reklam-
0 oy
(945 puan) tarafından
Bir de özel kliniğe mi görünsen? 
(11 puan) tarafından
Ankaradayim. Hem özeller kontrol için bile dünya para alıyor. Hemde apnkaradaki hastaneler iyi dehilmidir ki
(13,808 puan) tarafından
en iyi hastaneler buyuksehirlerde oluyor nasi iyi degil
bir de ilgin diye ozel bi yer var 400 muayene ucreti ora baya ucuz bi ara da konus
(11 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bu hastane hangi semtte
(13,808 puan) tarafından
akdere olmasi lazim canim yengem gidiyordu
(3,143 puan) tarafından
Bizim mahallede canım Mamak Akdere"de.
0 oy
(1,154 puan) tarafından
İlk çocuğum istediğim ay oldu benim ikinci 6 sene sonra oldu iki kez kimyasal gebelik geçirdim farklı doktorlara da tamamen psikolojik başka bir sorun yok dedi çocuk fikrini kafandan at dedi bende öğle yaptım sonrada oldu çık takınca olmuyor bırak herşeyin hayırlısını iste yaşın daha genç senin olur elbet ben yeniden 42 yaşında anne oldum
(11 puan) tarafından
6 sene boyunca ne gibi yollar denedin. Mesela aşılama yaptın mı?.  Ben bu tar seylere başvurmak istemiyorum.
(1,154 puan) tarafından
Aşılama falan yapmadım hiç bir şey denemedim doktor zaten yumurtlaman normal dedi adetim hep düzenlidir hiç bozulmaz ama çok kafaya takmıştım eşimide bunaltıyordum sürekli test alıp yapardım çok afedersin doktor dedıkı eşinle çocuk için yakınlaşma sevdiğin için yakınlaş önemli günleri atla illa o gün gebe kalacaksın diye bir şey yok oluruna bırak artık dedi öğle yaptım takma kafana
(1,154 puan) tarafından
İki çocuğumun arası 13 yaş
0 oy
(7,761 puan) tarafından
eşin de, muayene olsun. stres yapıyorsan nornal olmaması. hiçbir sorun olmasa bile stres gebeliğe engel olur.. akışına bırakmak lazım
0 oy
(496 puan) tarafından
Benim de ilk çocuğum 9. Ayda olmuştu. Şuan benim de kızım 4 yaşına girmek üzere ve kızım 1 yaşındayken korunmayı bıraktık biz. 3 senedir olmuyor. Benim de herşeyim normal çıktı. Eşim de gitti sperm testi verdi ve eşimde sonradan oluşan sperm kaybı olmuş neredeyse sıfırlanmış. Hormonsal veya varikosel de değil tamamen mevsimsel. Halen tedavi görüyor yavaş yavaş düzeliyor 
0 oy
(3,192 puan) tarafından
Rahmin kaymış olabilir anlayan birine görünsen iyi olur benimde ilk oğlum ilk aydan hamile kaldım ikinciye 4 ay sonra ama benimde olmuyordu kadının yanına gittim rahmimi düzelttiği ay hamile kaldim 
(11 puan) tarafından
Tövbe tövbe onney kız. Normal doğum yaptım ilkini.  Olabilirmi neden olurki
(3,192 puan) tarafından
Niye olmasın benim öyleydi merdiven hızlı inip çıkmaktan olmuş benimki zaten belirtileri de vardı
(227 puan) tarafından
Benim de öyle olmuştu iki çocuğuma da o şekilde hamile kaldım, biz rahim kayması değilde göbek eşiği düşmüş diyoruz
0 oy
(3,154 puan) tarafından

Kaç aydır deniyorsunuz? Benim de ilki 2.ayda olmuştu. 2.onuncu ayda oldu. Yaşım sizden daha büyük bir de. Yaşla kesin bağlantısı yok. 32 ayrıca ileri bi yaş değil ki.

Stres yapma belirti var mı diye takip etme.
0 oy
(765 puan) tarafından
İlk çocuğun kız mı? 
(11 puan) tarafından
İlki erkek
(2,977 puan) tarafından
Kiz olsa ne değişiyo merak ettim benim ilk çocuğum kizdi 2 kez düşük yaşadımda ondan sordum
(765 puan) tarafından
Benim ablam ilki kızdı sonra olmadı düşüğü de oldu çok eskiden büyüklerimizin sözleri vardır çok kıymetli ve değerli ayrıca da doğru ablama demişti ilk çocuğu kız olan ananın ilki diye nitelendiriyordu çocuğu istedikten sonra geç olur diye her ilişki sonrası hemen duş alma falan demişti kalmak istiyorsan zor olurmuş bazı insanlarda tabi birde mesefa koyunca ablamnda istedikten 2 sene sonra olmuştu artık daha olmuyor diyerek bırakınca benim arkadaşm da öyle kızı 5 yasında 1 yıldır korunmaz olmuyor cocugu
(2,977 puan) tarafından
Hee anladim kuzum benimde kizim oldu sonrası düşükler 4 cu gebeligim gene kizim oldu iste düşüklerde sebep bulunmadi merak ettim görüncede
0 oy
(1,616 puan) tarafından
Rahim flminj onerirm.bi yakinimnda olmuyordu rahim filmi cektirdi 2ay gecmeden hamule kaldi.tuplerinzde tikali olanikjr
0 oy
(236 puan) tarafından
Ben de istiyorum 1.si ilk ayda tutmuştu, kimyasal oldu ikinci de ilk ayda tuttu kızım şimdi 3.5 yaşına girecek ben 31 yasindayim bidaha istiyoruz ama 4 aydır olmadı hayırlısı bakalım 
0 oy
(380 puan) tarafından
Belki eşinin sprem sayıaı azdır bu da olabilir

Stresten uzak durman lazım ve kafama takma zaten bir tane var diye kendini avut akışına bırak günde bir istediğiniz için yapın 

Soğan kürü deniyorlar burda okudum
0 oy
(400 puan) tarafından
Canim stres çok önemli dusunme olmuyor diye benimde ilki 2. Ayda oldu ikinciyi 8 ay denedik bu ay oldu 4 haftalik hamileyim stres yapma bak bir sorun yokmus allahin izniyle olur ikinciler daha zor oluyor diyorlar
(11 puan) tarafından
Darısı başıma inşallah. Hayırlısı olsun ya
0 oy
(648 puan) tarafından
Benim ikinci gebeligimde 6 ay korunmadım hic doktorada gitmedim olmuyor diyede aklıma gelmedi hic cünkü vaktim yoktu düşünmeye kızım cok aglayan bir cocuktu halen öyle şuan hamileyim ama şunu hep yapardım beraberlik sonrası duş almaya kalkardım sürekli altı ay sonra hamile kaldım duş adetim biteli iki gün sonra beraberlik oldu ve duş almadım iki günde bir oldu duş almamıştım sadece iki gün arayla dört defa oldu ne hikmetse kalmışım beklemiyordum diger aylar istedigimiz zaman olurdu birde korunmayı bıraktığım zaman adetim her ay iki gün önce olurdu yani rahim kendini hazırlıyormuş aslında yedinci ayda günüm gecmişti altı ay hep iki gün önce olurdum 
0 oy
(999 puan) tarafından
Canım bebek sonuçta yaratılan bir şey demekki vakti var sakin ol biraz.Belki bi hocaya falan okunabilirsin.Yumurtlama gününü hesaplayıp o günde eşin 1 haftadır falan biriktirip bıraksa daha fazla sperm birikmiş olur bilmiyorum böyle denediniz mi hiç
(11 puan) tarafından
Yumurtlama hesaplayarak yaptım ilkini. İkinciye aynı şekil yapmaya çalışıyorum fakat gelen giden yok
(999 puan) tarafından
soğan kürü vardı bu adet söktürücü değilde hamile kalmk için bi araştır istersen
0 oy
(479 puan) tarafından
Çok mu stres yapıyorsun
(11 puan) tarafından
Yok aslında hiç yapmıyordum. Ama artık yapmaya başlıyorum. İyiden iyiye sinirm bozulmaya başladı.
0 oy
(491 puan) tarafından
Detaylı adam akıllı bı doktora git bende 1 buçuk yıldır denyiorum olmuyor geçen doktora gittim küçük miyomlar vardı önemsemiyordum Büyümüş ve ameliyat olmadan olmaz dediler şimdi de amelyat olacağım ondan sonra 2 . Kez anne Olcam nasipse
0 oy
(9 puan) tarafından
Vitamin değerlerine falan tekrar bir baktır benim bş tanıdığımın da 3. Çocuğu olmuyordu 6 ay olmamıştı sonra vitaminlerine falan baktılar çinko eksikliği vardı yer fıstığı aldı çiğ olarak onu yedi sonra çinko değeri düzeldi sanırım ve hamilr kaldı. Aslında bazen çok basit sebepler olabiliyor altında yatan. Stres bile olabilir stres çok büyük ve tehlikeli bir silah maalesef. Tabi bunların hepsi bir sebep Allah dilemezse ne yaparsan yap işe yaramaz ama sebeplere de sarılmak lazım 
0 oy
(2,273 puan) tarafından
Canım benimde ikl kızım 4 olacak bizimde 1 yıldır olmuyor ikincisi nasibi ne zmanasa o zaman gelir 
(11 puan) tarafından
Anliyorum. üzülmeye başladım artık. Yarın idrar testi verecem enfeksiyon mu var diye. Sonrada folik asit alcam.
(2,273 puan) tarafından
Bende geçen ay kimyasal gebelik geçirdim canım tabi başta bilmediğimiz için teste pozitifi görünce öyle sevindik ki eşime supriz bile yapmıştık kimyasal olduğunu öğrenince çok üzüldüm ama malesef elden bir şey gelmiyor
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Benimde ılk çocuğum 3 ayda oldu ama ıkıncş bir senemi aldı nasıbınde ne zaman varsa o zaman oluyor en azından bir çocuğun var Allah ona hayırlı ömürler versın
0 oy
(2,500 puan) tarafından
Bir araladışımda öyle olmuştu 1 sene içinde oldu

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 341 göst.
16 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (252 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 528 göst.
20 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 1,041 göst.