0 oy
250 göst.
Diğer kategorisinde (16 puan) tarafından
merhabalar efendim. tüp bebekle doğan ikizlerim var. 1 tane de dondurulmuş embriyom var. 

bebeklerim olana kadar, olunca doğana kadar ve doğunca 6. aya kadar efsane zorlu bir süreçten geçtik. süreç hala zor ama eskiye göre kolaylaştı. şuan 1 yaşını geçtiler.

ben dondurulmuş olan embriyomu da istiyorum ama eşim artık istemiyor. eskiden o da alırız diyordu ama artık bizi daha da yıpratacağını düşünüyor. 

çok zor olacağını biliyorum ama '2 çocuğum oldu bu kadarı bana yeter' diyerek onu çöpe atmak da vicdanıma sığmıyor. onun da yaşam hakkı olduğunu düşünüyorum. 

eşimi nasıl ikna ederim?

7 Cevaplar

0 oy
(431 puan) tarafından
Eşinle tekrar konuş .Eğer yok derse belli bir zaman sonra tekrar konuş.Burada anlattığın gibi anlat ona da eminim bir gün kabul edecek.
(16 puan) tarafından
şuan ben de öyle düşünüyorum bakalım zamana bıraktık
(431 puan) tarafından
Aynen erkekler de yıpraniyor.Ama ilerleyen zamanlarda kabul eder birde maddi boyutunu da erkekler düşünüyor
-Reklam-
0 oy
(227 puan) tarafından
Sen bu konuya bakıs acınla onunkı aynı olmaz allah saglık versın bebeklerıne   . Ikız ve masraf bakımı senın kadar o da yıpranmıstır muhtemelen bu korkulatı veya stresı tekrar yaşamak istemiyordur
0 oy
(9,504 puan) tarafından
Esin işin maddi manevi boyutunu düşünüyor bence tek çocuğun maması bezi doktoru kıyafeti yeterince masrafliyken aynı anda 2 tane bebeğe masraf yapmak çok daha zor sen calismiyorsun anladigim kadariyla tek maasla bu kadar masrafin altindan kalkmak hic kolay degil bence sende şimdi düşünme en azından çocukların anaokuluna baslayincaya kadar o zamana kadar maddi manevi olarak hepiniz rahatlayın tekrar konuşursun eşinle 
(16 puan) tarafından
ben de çalışıyorum aslında ama evet sebebin hatrı sayılır kısmı da maddi boyut. bazen işi bırakayım ben bakayım diyorum ona da pek yanaşmıyor. maddi olan her sorunun aşılabileceğine inanıyorum ben aslında ama erkekler öyle düşünmüyor işte
(9,504 puan) tarafından
Canım maalesef maddi sorun asilmiyor bugün Bile herseyin yeterince fiyatı uçmuş 1 yıl sonra herseyin fiyatı dahada beter olcak e bu çocuklar okula başlayacak sosyal çevreleri olcak ayakkabı kiyafet beslenme harçlık derken ikinizin maaşı bile yetmeyecek muhtemelen bence acele etme önce bebelerin büyüsün maddi durumunuza o zamanki şartlara bakıp öyle karar verin
0 oy
(7,761 puan) tarafından
yaşları daha küçük. biraz daha orada bekleme şansı varsa bekle. bebeklerin büyüsün zamanla fikri değişebilir. tüp bebek zorlu bir süreçtir yorulmanız yıpranmanız doğal ama biraz beklersen bence daha iyi olur 
0 oy
(292 puan) tarafından
Çok zor ya canım benimde ikizlerim var benimki normal ikiz oldu ailede genetik vardı diye çoğu kişimizde ikiz bebekleri oldu benimki de ikiz rabbim bağışlasın benimkilerin de sizinkilerini de ama çok yıpranıyor insan masrafı ayrı ruhen insan çöküş oluyor eşimde bende daha istemiyoruz rabbim bize bunları büyütmeyi nasip etsin hayırlı evlatlarım olsun amin Allah'ın işi rabbim verirse bir şey diyemem ama çok sıkı bir şekilde korunuyoruz çünkü çok zor hem eşim için hemde benim için inanki doktora dedim kordonumu bağla yaşın 22 diye olmaz gençsin dedi bağlamadı o yüzden bizde kendi imkanimiz ile koruyoruz kendimizi 
0 oy
(2,147 puan) tarafından
Ara ara nabzini yokla gerekirse duygusalâ bagla agla yani eminim kabul eder
0 oy
(1,805 puan) tarafından
Canım sürecini bilmiyorum ama böyle düşünürsen her korunmalı ilişki de çöp ozman yani. Hatta böyle iddia eden bir yaşlı duymuştum 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 278 göst.
14 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Asli_eren_47 (807 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 1,032 göst.
11 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 260 göst.
16 Mart 2024 Aile kategorisinde Ayasa (1,255 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,581 göst.