0 oy
439 göst.
Diğer kategorisinde (21 puan) tarafından
Çocuğum eylülde 67 aylık olacak fiziksel olarak yaşıtlarında büyük duruyor bi kaç harf biliyor ve yazıyor sayıları 20 kadar sayıyor bazen unutuyor 

1 yıl anaokuluna gitti gayet iyi bir gelişim sergiledi 

Ama yine kararsızım anaokulu ve ilkokul hakkında 

Sizce hangisine göndermeliyim 

Bu konu hakkında bilgi verecek olan yazarsa çok sevinirim 

12 Cevaplar

0 oy
(490 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
1yil degil de 2 yil anaokuluna gitse o ayda baslayabilirdi ama 1 yil olunca ogretmenin fikri onemli.Tabi bu benim dusuncem.Postta gercekten cahilce yorum yapanlar var boyle insanlarla buyuyen cocuklarla ayni ortamlara maruz kalacak malesef cocuklarimiz.Bilmiyorsaniz bile arastirin Post sahibi gayet duzgunce ay belirterek yazmiski dogru olan bu.
(21 puan) tarafından
Şu an hala araştırıyorum cevabın için teşekkürler
İnanan  cevap versem bile anlmak bile istemeyen kişiler yazmış posta Oysa ben bilgi sahibi yazsın diye belirttim ona rağmen bu yorumlar geliyor Ve bu durum cidden üzücü Senin cahilliğin beni etkiliyor dedikleri bu olsa gerek
-Reklam-
0 oy
(8,684 puan) tarafından
bazı şeyleri biliyorsa 2 sene anaokulu onu sıkabilir. eğer yeterliyse 1.sınıf olur. 
0 oy
(287 puan) tarafından
Ya keşke ay değilde yıl yazsaymişsiniz bu nedir 67 aylık çok saçma aydan sonra yıl gelir 
(14,218 puan) tarafından
kizlar niye gereksiz yere cok yuklenmissiniz ki
sacma buluyorum demis arkadas uzatacak ne var
tarafından
Cahile laf anlatmak, deveye hendek atlatmaktan zordur dıye boşa dememişler :D
Bırde dıyor kı ay hesaplayamaz nıye  bır yıl 12 ay 2 yıl 24 ay bu sekılde gıdıyor bu basıt hesabı bıle yapamıyorsanız zaten cahilliğinizi konuşmaya bıle gerek yok
(10,510 puan) tarafından
Saçma olabilir ama prosedür böyle. Oda  post açan arkadaşa demiş  kadın ay belirtmek zorunda ki
(14,218 puan) tarafından
aynen prosedur boyle de o sacma bulmus o yuzden demistim aslinda :)
(10,510 puan) tarafından
O zaman yetkililere seslensin kadının suçu yok :)
0 oy
(4,002 puan) tarafından
anaokulu ogewtmeni ile konustunuz mu hic ,baslasin ya da baslamasin dedi mi
(21 puan) tarafından
Motor becerisi iyi eksiği yok dedi
Ben yinede burda "bilgi sahibi" insanlara sormak istedim
(4,002 puan) tarafından
arkadasimin kizi mart 2019 dogumlu o tekrardan anaokuluna gonderecek
(21 puan) tarafından
Araştırma aşamasındayım
Cevap için teşekkürler
0 oy
(15,880 puan) tarafından
1. Sınıfa gidebilir bence gönder şuan öğrenme çağındalar 
(21 puan) tarafından
Cevap için teşekkürler araştırıyorum bakalım.
0 oy
(16,633 puan) tarafından
Benimki de 67 olacak ben bu sene yollayacam daha ana sınıfına. Adı e devlete 1. Sınıf ( isteğe bağlı) diye geçmişler ama 
(21 puan) tarafından
Ya bende verecektim ama bi kaç uzman 72 aydan önce çocuğu göndermek ileriki yaşlarda sorun yaratacağın dan bahsetmiş
Bu yüzden kafam karışık:(
0 oy
(3,548 puan) tarafından
Benim oğlum da bu sene değil ama önümüzden gelen sene Eylül ayında tam 67 aylık olacak canım ben iki tane öğretmen arkadaşım ile görüştüm ikisi de ilkokulu öğretmeni ve bana söyledikleri şey erken okula gönderilen çocukların hiçbirisinden verim alamıyoruz tam 7 yaşına girsin o şekilde gönder diye söylediler ben şahsen öyle yapacağım
(21 puan) tarafından
Cevap için teşekkürler Aklı selim fikirler görmek çok güzel tekrar teşekkür ederim
0 oy
(1,017 puan) tarafından
Çok saçma degilmi yasini soyelsene 67 ay ne , burdakiler sorunu cevaplamak için kaç yaşında olduğunu mu hesapliycak
(21 puan) tarafından
Farkındaysan bilgisi olan yazsın diye belirttim bilgin yoksa fikrinde olmasın düşüncesini biraz benimseyin lütfen
(3,548 puan) tarafından
Saçma falan değil ilköğretime başlama yaşı 72 aydır milli eğitim bakanlığı bunu ay olarak hesaplar bakanlık diyorum bunda saçma bir şey yok yani bir sene 12 ay 2 sene 24 aydır bunda hesaplanamayacak bir şey yok
0 oy
(6,422 puan) tarafından
E devletten çıkıyo canım bizim anaokulu ben ordan gördüm bak bı istersen bence alıyorlarsa da gitsin anaokuluna gitmiş boşuna tekrara gerek yok 
(21 puan) tarafından
Baktım hatta baya araştırdım Ama yinede bilgi sahibi olan kişilerden bilgi fikir almak istedim
Cevabın için ayrıca teşekkür ederim
(6,422 puan) tarafından
Altta ki yorumda gidebilir demiş bence gitsin boşuna bir sene gitmesin
0 oy
tarafından
Ben öğretmenim. Eylül ayı itibariyle 69 aylık çocukların kaydı ilkokula çıkar. İsteğe bağlı olarak 69-70-71 aylıklar tekrar okul öncesine, yine isteğe bağlı olarak 66-67-68 aylıklar ilkokula başlayabilir.

Yönetmelik böyledir.  Soru sahibi konu içeriğinde ay belirterek doğru yapmış. Ancak bir b.k bilmeyen insanlar yine linç girişimine başlamış :)
(21 puan) tarafından
Cevabın için teşekkürler söylediklerine katılıyorum sadece bazı uzmanlar 72 aylık olması gerektiğini belirtmiş benim kızım 5 ay eksik olduğu için verip vermemekte kararsızım kaldım
0 oy
(860 puan) tarafından
Ben okul öncesi öğretmeniyim. Her zaman veliye şunu söyleriz. Küçük başlamaktansa büyük yaşta başlamak daha mantıklı. Sınıftaki çocuklardan küçük olması bu sefer onu geride bırakabilir. Bir sene daha anasinifina gittiğinde 1. Sınıfa geçince çok daha rahat edecek ve bu sefer sınıfın büyüklerinden olacak. Ayrıca 1. Sınıf ödev ders konusunda zor oluyor. Çocuk yaşı küçük olunca ekstra zorlanacaksınız.
(21 puan) tarafından
Cevap için teşekkürler bende sizin fikrinize yakın fikir deydim Sadece belirttiğim özellikler çocuğuma olunca olur mu diye düşündüm Ama şu an sizin yorumu da görünce daha bi emin oldum .
0 oy
(13,733 puan) tarafından
Kızım da 2026 da Eylül de 67 olacak şimdiden düşünüyorum ne yapayım diye 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 103 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Anneyimbennnn (438 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 96 göst.
1 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Lovebayb (401 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 219 göst.
19 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yesilim (2,066 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 552 göst.
7 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Mekiye (1,235 puan) tarafından soruldu

393,771 soru

11,775,651 cevap

35,794 kullanıcı

...