0 oy
540 göst.
Aile kategorisinde (1,217 puan) tarafından
Kızlar diyelimki kaynananız 67 yaşında ve birlik oturuyorsunuz iş beklermiydiniz ondan en azından yemek şöyle anlatayım gezmeye gitsek gelsek akşam eşime yemek yapmam lazım bebek ağlasa nede olsa yemek yapmaz yardımda etmez ama bahçesi var hertürlü işi yapar bahçede evde neden bana yardımcı olmuyor sizce yada olmalımı çocuga da bakmaz oğlum onın elinden yemek yemez 

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Beklemem diyenler senin yerinse degilse ondan kuzu ben olsam bende beklerdim hem butun isi ben yapcam hem cocuk bakcam o sadece yatcak asla kabul etmem hee hasta olur yada yatalak olue tamam yoksa ayni evde oda yapmak zorunda
(1,217 puan) tarafından
Yani dimi canım valla eşimle yatacak halim kalmıyor yatağa girdiğim gibi bayılıyorum bu sefer eşimede yetmiyorum
tarafından
Yaaa isteee ama ben uerinde olsam laflarimi sokarim kizzz evliyken valla bende sokardim laff anne sunu yapsana bunu yapsana oyle dedimmi mecbur kalirdi
(1,217 puan) tarafından
Yemek yapsa eşim yemiyor yemeğini tatsız yağsız salça yok
tarafından
O zaman evin isini yapxak ortaligi toplicak cocuga bakcak valla yavru ben asla kabullenmezdim Allah sabır versin sana
(1,217 puan) tarafından
Amin canım desemde ayağım agrıyor diyor
-Reklam-
+1 oy
(1,145 puan) tarafından
Bahçede işi olduğu için yoruluyordur belki 
(1,217 puan) tarafından
Yok canm ya kendi kendine iş çıkarıyor
(1,145 puan) tarafından
Ben beklemezdim ya sonuçta o olmasa yine ben yapacaktım
(1,217 puan) tarafından
Öylede onlar olmasa ben iki öğün yiycem onlar var çay 3 öğün yemek meyve kahve vs vs
(1,145 puan) tarafından
Haklısın belki de atıştırırdın inşallah yapar bundan sonra
(1,217 puan) tarafından
İnşallah canım
+1 oy
(168 puan) tarafından
Kaynanam 67 yaşında beraber yaşıyoruz 6 aylık kızım var evin işini yemeğimi üstümü çamaşırınıı herşeyimi kendim yaparım koyun bakıyorum ahırı süpürür hayvanlara bakarım ben yokken yedikleri bulaşıkları bile ben toplarım anneme kalmaya giderim 3 4 gün gelirim ev pislik içinde o sadece kızımı uyutur gün içinde  sırf bu yüzden evin üstüne kat çıkıyorum 
(1,217 puan) tarafından
Nasıl olcak kız tüyo ver bari
(8 puan) tarafından
Canım benim sana eşine karismiyorsa bosver ne iş bekliyon 67 yaşındaki kadından bahçe işi onun hobisi olmuş bu yaşına kadar kadın çektiğini çekmiş birakta biraz sefasını sürsün yani o kadından iş beklemek senin ayıbın kadınla iyi geçin dörtlük ol maaşını da yersiniz mutluda olursunuz
(168 puan) tarafından
Evlendiğim ilk günden kocanı avucuna alıcaktın bak o zaman annesine laf bile söylesen hep senin arkanda olur. Ama baştan yapamadım dersen sesini çıkartıcan kendini ezdirmicen biri bişey mi diyo kocan da olsa ters cevap vericen ben herkezi tersleye tersleye korkar oldular benden sesin çıkmazsa çok ezilirsin benim eşim var 10 senelik evli ben 3 senelik evliyim eltim lafını geçiremediği için kaynanam da kaynım da onu ezerler parasını yerler sesi çıkmaz ama bana sıkar
(331 puan) tarafından
Nasıl kocanı avucuna alırsın peki?
tarafından
Kızlar bunda bişey yok en başta kendinize laf ettirmeyeceksnz hep karşı insanları düşünurseniz sizi kimse önemsemez zaten kendinize değer verin valla gerekirse önce kendi rahatınız mutluluğunz ve tabi ki eşiniz ve çocuğunuz olacak sorna zaten eşiniz sizin elinizde olur
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Brn beklemem açıkçası
(1,217 puan) tarafından
Öylede tüm iş benim üstümde ve 1 yaşında oğlum bahçeli ev temizliği zor
0 oy
tarafından
Benim annem 68 yasinda 3 torun bakıyor evde yemekte yapıyor geline ne olcak yemek yapabilir alistirma oturmasına 
(1,217 puan) tarafından
Bahcede o kadar ağır iş yapar dizi üstüne oturup zararlı ot çıkarıyor ama ne yemek ne bi elbise katlama
tarafından
Isine gelmiyor ondan orda kendini egliyor  eve gelincede hasta numarisi yapıyordur kesin :) bacaklarım çok ağrıyor gibi
(1,217 puan) tarafından
Yeminle aynısı nı anlattın :))
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Yok istemezdim rabbim herkezin gonlune göre versin .ben evlendiğinde 41yasindaydi  şuan 50yasinda  maşallahı var hiç göstermiyor 
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Beklemem zaten yapmak isteyen yapar hayat boyunca kimseden bir beklentim olmadı öyle olsaydı hayat kırklığı ile yaşardım her halde o yokmuş gbiöhayatımı şekillendirim
(1,217 puan) tarafından
Böylede ben yıpranıyorım üç öğün yemek yerler çay meyve hariç bebek var ve ev büyük bahceli
(5,311 puan) tarafından
Farz et o kişiler senin anne baban ve böyle yapıyorlar
(1,217 puan) tarafından
Annem de olsa bi rahatsızlığı yokki canm yaşı var ama sağlıklı ben annemle birlikte yapardım tüm işi
(5,311 puan) tarafından
Yapmak istemeyen düşünmeyene ne yapabilirsin kuzum  anca stres yapıp daha fazla kendini tüketirsin
(1,217 puan) tarafından
Haklısın canm
0 oy
(418 puan) tarafından
Ev işi değilsede yemek beklerdim

O çok zorlayacak bişey değil bence
(1,217 puan) tarafından
Keşke oturarak elbise katlasa oda yok çocuga da bakmıyor
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Ben karışmasını istemezdim. Alsın toruna baksın çıksın ben her işimi yaparım. İşine karışan biri olsa daha sinir bozucu olur. 
(1,217 puan) tarafından
Keşke toruna baksa yemeği bende alt temizliği uyutması o sadece oynar
0 oy
(107 puan) tarafından
Benim 83 yaşında babaannem var amcamla yengemle yasiyo senelerdir 4 kızları var hepsini babaanenm büyüttü en ufagi 3 yaşında ona da bakiyo hala 
(1,217 puan) tarafından
Canım çocuguma da bakmıyor sadece oynar oda çocuk kendide oynar
(107 puan) tarafından
Eli ayağı tutuyorsa yardım etmeli bence madem aynı evde yaşıyorsunuz
(1,217 puan) tarafından
Bundan sonra söyliycem
0 oy
(817 puan) tarafından
İyide en azından yemek yapabilir yani eli ayağı tutuyorsa. Benim ananem 80 yaşında kadın kendi yemeğini kendi yapar babannem 85 yaşında ayakları ağrıdığı için ayakta duramaz ama en azından yemeğin malzemelerini oturduğu yerde hazırlar patates soyar doğrar domates doğrar pturduğu yerde yaprak sarar mantı yapar 
(1,217 puan) tarafından
Oğluma baksa onada razıyım evde hiçbişey yapmaz oğlumada bakmaz ama bahce işi ne gelince demir gibi
(817 puan) tarafından
Nasılsa sen yapıyorsun diye yapmıyordur konuş bence yetişemiyorum herşeye görüyorsun birşeyin ucundan tut anne en azından çocuğa bak de.
(1,217 puan) tarafından
Diycem valla ama diyincede ayagım agrıyor diyor bu sefer yatağa giriyor ayagına yemek götürüyorum numaracı çok
0 oy
(6,820 puan) tarafından
Ben beklerim yani en azindan ya bebegi kucaginda tutsun yada 2 kap yemek yapsin 
0 oy
tarafından
Benim anneannem 73 yasinda nefis yemek yapiyo hatta cogu yemegi ondan ogrendim ben yapamaz diye bisey yok yani
0 oy
(119,248 puan) tarafından
67 yas bayagi var baci o yastaki teyzeler genelede dizlerinden problemli oluyo ayakta dikilemiyo
0 oy
(10,878 puan) tarafından
İş beklermıyım sanmıyorum ama çocukları ırgalayabilir 
(1,217 puan) tarafından
Irgalayabilir ne demek canm bakmak anlamında sanırım
(10,878 puan) tarafından
Evet canım yani oyalamak. İyice alt acıp doyurmak filan degilde mesela bir yanına oturup oyun oynamak
0 oy
(13,202 puan) tarafından
58 li 64 mü oluyor hiçbir işine elimi sürmedim desem yeri var hele bu saatten sonra hiç sürmem. 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Canım benim ki 71 yaşında yapar valla
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Niye kadın burda 80 yaşında geline herşey yardım ediyor
0 oy
(265 puan) tarafından
67 yaşlı bir yaş değil bana göre. Beraber oturmasaydiniz yemeğini temizliğini her şeyi kendi yapacaktı. Emekli olma yaşı bile 65 oldu yaşlı sayilmaz bence. Bazı yapmadığı şeyler olabilir ama temizlik ve yemek yapabilir çocuk bakabilir. Gelinler hizmetçi değil sonuçta 
0 oy
tarafından
Kaynanam 67 yaşında değil 53 yaşında ve 40 gibi fırıl fırıl döner etrafta genç kızlara taş çıkarır öyle diyim . Ben de aman dur otur yapma demem yapabileceğim birşey bile olsa anne şu soğanları sen doğrayıver ben de şunu yapıyım şu çamaşırları sen makinaya at ben de asıyım vs. Kendi düşünmüyosa böyle rixa ederek yaptırırm bazı insan yönetilmekten hoşlanır demeden yapmaz laf sokmakla kızmakla falan olcak iş değil madem evin yönetimi sende iş paylaşımını da yapmasını biliceksin canım yoksa yıpranır gidersin 
(1,217 puan) tarafından
Çok haklısın canm

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 94 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Anneyimbennnn (410 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 90 göst.
1 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Lovebayb (401 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 176 göst.
19 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yesilim (2,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 479 göst.
2 Ekim 2019 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,820 puan) tarafından soruldu

379,206 soru

11,351,313 cevap

34,822 kullanıcı

...