0 oy
237 göst.
Diğer kategorisinde (109 puan) tarafından
Kızlar kardeşim sözelden 435 puan almış ilk 7 binde. Eşit ağırlık ise 362 almış 95 binde puanı güzel fena değil ama neler gelebilir ki sözel de doğru düzgün hiçbir şey yok bilgisi olanlar yardım etsin lütfen sizce önü açık bölümler var mı bu puanla gelir mi

9 Cevaplar

0 oy
(294 puan) tarafından
Eşit ağırlıkta hukuk gelmiyormu
(1,337 puan) tarafından
95 bin ile hukuk gelmez gelirse vakıf üniversitelerinde %25 %50 burslu gibi gelebilir, ama ikinci öğretimler kapatılacağından sıralamalar çok oynayacak, mutlaka iyi bir rehber öğretmen eşliğinde yapsın tercihlerini
(109 puan) tarafından
Ama tyt puanı iyi iki yıllık hukuk fakültesi okuyup DGS ile yükseltme ihtimali var 4 yıla çıkarabilir
(1,337 puan) tarafından
Onu üniversite okuyanların yarısı yapıyor zaten,  açıktan adalet okuyup dgs ile hukuga geçmeye calisan cok fazla öğrenci var. Dgs ile alımlar da cok değil bence aşağıda dediğim bölümlerden birini yazsin adaleti yine açık öğretimden okur dgs ile 4 yıllığı tamamlar o arada öğretmenlikten de mezun olur
(11,657 puan) tarafından
2 yıllık adalet okur. Hukuk bu bindeliğe gelmez. Adaletten hukuka geçiş de çok zordur. Puanı kötü değil ziyan etmeyin böyle deriö 2 yıllık ile
(1,207 puan) tarafından
Dgs çok zor müthiş bir çalışma istiyor
-Reklam-
0 oy
(8,678 puan) tarafından
önü açık bölüm kalmadı ki, öğretmen desen atanmıyor, avukat olsa r süre sürünüyor. kendi ne istiyor? 
(109 puan) tarafından
Kendisi sınıf öğretmenliği yada okul öncesi öğretmenliği istiyor ama ona artık öğretmenliğin ataması Yok diyorum geriye tercih için yapılacak birşey kalmıyor ki
(8,678 puan) tarafından
2 senede 1 tane öğretmen ataması yapılmadı. yazık yeni mezunlara. ha kardeşin okuyup bitirene kadar durum değişir belki
0 oy
(4,904 puan) tarafından
akademik kariyer yaomayacaksa asla ve asla fen edebiyat fakultesi bolumlerine bakmasin. bir halta yaramiyor cunku.
(109 puan) tarafından
Hayır fen edebiyat fakültesi tercih yapmaz artık ataması Yok o bölümlerin maalesef
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Özel eğitim ya da Türkçe öğretmenliği yazabilir sözelden,  eşit ağırlıktan sinif öğretmenliği ya da psikoloji olabilir, ama tercihlerini bir rehber öğretmen eşliğinde yaparsa daha iyi olur hayırlı olsun şimdiden 
(109 puan) tarafından
O da olabilir aslında ama kndisi sağlık istemiyor.
(1,337 puan) tarafından
Anladım canım hayırlısı olsun hakkında
(10,350 puan) tarafından
Kardeşin eğer özel eğitimi sececekse kesinlikle vicdan merhamet sahibi sonsuz sabri olmalı ve hicbiseyden tiksinmemeli ağzı sakan salyasi ustune başına bulaşan elini diskisina sürüp yiyen hatta sinifin ortasinda soyunup masturbasyon yapan cocuklarla karsilasacak ve yeri gelecek o çocuğu kendi temizleyecek silecek ayy ben tiksiniyorum oogg midem bulandı gibi hassas biriyse ve refleksle bile olsa çocuklara saalak apptal geriizekali gibi son derece igrenc seyler soyleyecekse lütfen meslegimizden uzak dursun son dönem mezunları yeterince mesleğimizi mahvetti
(109 puan) tarafından
Evde bu anlattiginizin hepsini yaşıyor şuan. engelli kardeşim var salyasi da akar ağzı da kokar yanına yaklasamazsn kokudan altına da eder 12 yaşında evde bunu yapabiliyor bakabiliyor eminim ki mesleğini de layığıyla yapacaktır.
(10,350 puan) tarafından
Eğer yapabilecekse sadece kardeşinden tiksinmeyip başkalarındanda tiksinme olmazsa bunu test etsin bence eğer bu testi kendi çapında geçerse buyursun gelsin 5 yıl için onu açık bi bölüm ve özellikle çocuklardan tiksinmeyecek kişilere ihtiyacımız var
0 oy
(2,390 puan) tarafından
Psikoloji olabilir okul öncesi öğretmenliği olabilir atama yok ama özelde onu açık 
(521 puan) tarafından
Psikolojiyi bilmem ama anakolunun özelde önü açık evet ama asgari ücret teklif ediyor hepsi öğretmenlik değil bildigir işçilik bu banzçocuk gelişimi mezunuyum özellerde çalıştım evlenince bıraktım çalışmayı istanbula gelince bi bakayım dedim okullara hala aynı asgari ücret yapılan zamlarda yapmayacaklarını neye anlaytıysan o olacağını söyleyen kurumlar falan eğer özeli seçenek olarak düşünücakse sakın düşünmesin
0 oy
(11,657 puan) tarafından
Sözelde özel eğitim yazabilir eşit ağırlık sınıf öğretmenliği gelir. Sözelde ben kendimi geliştiririm derse eğer gastronomi de yazabilir dil öğrenme bir mutfağa eğilme vs. Özel eğitim öğretmenlikler içinde en azında 5 6 sene daha iş götürür gibi duruyor rehabilitasyon merkezinde de çalışabiliyor. Eşit ağırlıkta sınıf jariç maliye iktisat vs yazabilir elini sallasan bu bölüm mezununa çarpar Biraz riskli.
0 oy
(6,420 puan) tarafından
https://vm.tiktok.com/ZMrAhUw97/ 

İki yıllık önü açık bölümlermiş canım kardeşime attıydım 
0 oy
(352 puan) tarafından
Şu yapay zekayla alakalı, yazılımla alakalı puanlar gelmez mi ki?
0 oy
(217 puan) tarafından
Türkiye'de 4 yılda çok şey değişir. Önü açık diyebileceğimiz bir mesleğin önü bir kanunla kapanıverir ya da yerini başka bölümler alıverir. O yüzden garanticilikten ziyade istediği bölümü seçsin ve ne olur da olsun çok gayretli, azimli ve disiplinli olması gerektiğini bilsin. Çünkü üniversite mezuniyetinin fark yaratan bir yanı kalmadı. Kendisi kendi potansiyelini ne kadar gerçekleştirebilirse o kadar başarılı olur ve bu hiç kolay olmayacak.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 126 göst.
29 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Eda1 (109 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 206 göst.
11 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Ymckrm (364 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 499 göst.
11 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (1,230 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 257 göst.