0 oy
374 göst.
Diğer kategorisinde (1,812 puan) tarafından
Kızım maşallah suphanallah 3300 Gr doğdu şuan 5 ayini dolduracak 6 kiloydu en son 

Kızlar herkes aç diyor cok zayıf diyor evet bebek ağlıyor ama bence dış sancıları başlıyor yada atak haftasında bilmiyom sizce zayifmi.acmi.kafayi yiyeceğim.bu laflardan doktor iyi dedi ama hemşire yetersiz dedi daha kilolu istiyor 

13 Cevaplar

+1 oy
(1,007 puan) tarafından
Doktorunu dinle he,siteyi boşver. Kilosu iyi bence aç olsa uyuyamaz bile
(1,812 puan) tarafından
Haklısın ama ağlıyor yalan yok bir uki gecedir uyumuyor ama neden geğirme sesi duyuyorum ama ben
(1,007 puan) tarafından
Bida götür doktora canım bence diş ağrısı
(1,812 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ❤️ gideceğim doktora
-Reklam-
0 oy
(619 puan) tarafından
en iyisini sen bilirsin. bana kalirsa yavas yavas ek gidaya basla. iyi yiyorsa ver ne kadar yemek istiyosa o durana kadar yedir gunde 1 öğün ek gida vermek iyi olur. belki gercekten doymuyordur boylece anlarsin
(1,812 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(9,731 puan) tarafından
Aç olan bebek gerçekten sürekli ağlıyor. Sütün vardır belki ama az az emip doymuyor olabilir.. ben oğluma mama verdiğim zaman daha iyi uyurdu ve hiç ağlamazdı
(1,812 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ediyorum
0 oy
(3,470 puan) tarafından
5. Ayda dogum kilosunun 2 kati olmasi beklenir. Ayina gore persentil tablosunda da olsa dogum kilosuna gore degerlendirilir ozellikle ilk sene. Alt sinirlarda kilosu. Anne sutu veriyosan daha sık besle derim. Ek gidaya da baslayabilirsin yavastan.
(1,812 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ❤️ ek gıdaya başlıyorum
0 oy
(56 puan) tarafından
Canım banada bir tık az geldi .istersen yavaş yavaş ek gıdaya başla, sütun varmı bilmiyorum ama ek gıda nin da faydasini götürsün 
(1,812 puan) tarafından
Canım bir çocuğum daha var ve sütüm az dinlenemiyorum sıfır uyku bende hâliyle sütüm daha çok azaldo
0 oy
(1,041 puan) tarafından
Dogum kilosuna göre oldukca dusuk mama verip gozelemleyebilirsiniz 
(1,812 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(11,963 puan) tarafından
İlk 5 ayda doğum kilosunun iki katına yaklaşması beklenir. Sütün vardır yeterli gelmiyor olabilir çiçeğim. Mama da dene biraz zararı olmaz en azından denemiş olursun belki uykuları düzelir. Baktın hala aynı dersin ondan değilmiş yani
(1,812 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım çiçeğim ❤️
0 oy
(909 puan) tarafından
Mama verip bir bak bakalim
(1,812 puan) tarafından
Doyuyor diye düşünüyorum çünkü gece uyuyor ama canım bilemiyorum ki
0 oy
(1,698 puan) tarafından
elalem için her ağlayan bebek açtır:)) 

benim sütüm azdı yetmiyordu mama kullanıyordum ama yine her ağladığında ay bu çocuk aç diyenler oluyordu , çok sinir bozucu 
(1,812 puan) tarafından
Evet canım malesf
0 oy
(607 puan) tarafından
Saglik ocağı ebeleri  hep yetersiz buluyorlar desteksiz oturunca niye oturuyor diyorlar onları dinlememek lazım en iyisini çocuk doktorun bilir 

Aç olma konusuna gelirsek kızım sadece tek göğsümü  yedi mama kullanmadı  oğlum mama yiyor  acaba diyorum kızı doymadığı için mi hem ağlıyordu hem böyle minik minyon bir bebek oldu diye söylüyorum ailem vs alakasının olmadığını söylüyorlar galiba bunu en iyi anne ve bebek anlar ve karar verir 
(1,812 puan) tarafından
Canım bebek aç bende hissediyorum ama çok aç değil ek gıdaya geçecek zaten o tamamlar dinlenmedim için sütüm birikmiyir
0 oy
(2,420 puan) tarafından
Yavaş yavaş ek gıdaya başla canım patates ve muz hariç ufak ufak püreler çorbalar vermeye başla. Suyunuda eksik etme ek gıda susatır.susayıncada çok ağlıyor bebekler 
(1,812 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim canım
0 oy
(3,245 puan) tarafından
Kilosu az bence de en az 8 kilo olmalı şimdi her çocuk bir değil ama bence zayıf seninki
(1,812 puan) tarafından
Ek gıdaya başladım canım
0 oy
(369 puan) tarafından
Bence de kilosu az gibi ek gıdaya yeni baslicaksan bence bı iki ay mama takviyesi yap çünkü ilk aylar ek gıda doymak için değil tadım içindir günde 1 çay kaşığı 1 tatlı kaşığı yoğurt kabak patatesle açlığını yatistiramazsin sütun yetmiyorsa mamadir çaresi canım. Doktoruna danışman en doğrusu aslında 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 473 göst.
29 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 234 göst.
22 Şubat 2024 Aile kategorisinde Papatya0000 (172 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 670 göst.
21 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Meryemmozer (268 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 536 göst.