0 oy
225 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (82 puan) tarafından

Kızlar şimdi şöyle ben 1 yıl önce sezaryen doğum yaptım. 

Ellerinizden öpsünler 4 tane çiçek gibi evladım var<3

Ben ameliyat esnasında bağlatmak istedim doktor bağlamadı dinlemedi. 

Şimdi ben doktorumla görüştüm. Randevu al gel yanıma kapalı bir şekilde bağlayalım diyor. 

Nasıl oluyor bu kızlar? Hani sezaryen gibi kesi atıp mı bağlayacaklar. Operasyondan sonra normal hayatıma devam edebilecek miyim ? 

Bilenler beni bir aydınlatırsa çok sevinirim

6 Cevaplar

0 oy
(1,679 puan) tarafından
Tüp baglatma ayrı kordon baglatma işlemi ayrı sanırım kordonda aynı sezaryen gibi işlem galiba postun yukarı çıksın bilen yazar.. Rabbim evlatlarını sana bağışlasın canım
(82 puan) tarafından
Amin canım hepimizin evladını bağışlasın Rabbim
(5,246 puan) tarafından
yok ikisi de ayni sey. tuplere gdeb kordonlari bagliyorlar yani o yolu ayni sey. sezeryan sirasinda hazir kesi bar diye oradan bagliyorlar bir dakika surdu surmedi yani digum aonrasi.  normal bir zamanda yani seni auan kesmezler iki kucuk delik acip laparoskopik olarak aletler ile baglayacaklar. yani yag aldirmada ince uzun sis gibi biraey sokuyorlar ya oyle iki kanul ile baglarlar. ama durdukyere ekatra para vermis olacaksin . sezeryanla ayni anda olsa cok ucuza geliyor. normal bir zamanda bir dogum parasi kadardi sadece baglatma ucreti. devleti bilmiyorum tabi. 2 sene once baglattim ben sezeryanla ayni anda
-Reklam-
0 oy
(1,388 puan) tarafından
Laparoskopi yöntemiyle yapacak olabilir normal amaliyata göre dhaa hızlı iyileşme olur e illaki kesik olacak ama daha küçük 
(82 puan) tarafından
Acı oluyor mu canım?
Ameliyattan sonra normal hayatıma devam edebilir miyim ?
Hastanede 1 gece kalma durumu falan oluyor mu
(1,388 puan) tarafından
Hiç bir fikrim yok bende kist var doktor o yöntemle alabiliriz büyürse dedi sadece aklımda kaldı o yöntemin ismi fazla araştırmayin doktorunuza teslim edin kendinizi
0 oy
(7,184 puan) tarafından
Kapalı olarak dediğine göre sezeryan gibi değildir. 
0 oy
tarafından
Rahminden lazerle girer birkaç delik acacak. Normal sezaryen gibi olmaz yani ama yine anestezi, sonda vb ameliyat işlemleri yaşarsınız. Baglamasanz keşke. Ben bağladım vicdanen pişmanım 3 çocuk peşpeşe olduğu için ve sezaryendi
(82 puan) tarafından
Benimde 4 çocuk canım hepsi sezaryen. Peş peşe oldu. Artık istemiyorum gerçekten. Her ay stres oluyorum. Bu ay tam 1 hafta gecikme yaşadım öldüm öldüm dirildim resmen.
tarafından
Allah bağışlasın. Neden yapmadı ki doktor sezaryen anında. Bana önce yok iyi düşün dedi sonra bedenen yıprandıgmi söyledim görünce de okeyledi
tarafından
@Asermu , neden pişmansınız ? Özellikle 3 çocuk varken.. benim tek çocuğum var, ben bile düşünüyorum. İkinciyi istemiyorum
tarafından
Caiz olmayan bı yöntem olduğu için Allah'a karşı mahcubiyetm var fıtratıma aykırı bişi sonuçta o yüzden
(566 puan) tarafından
Bende bu yüzden bağlatmadım.
tarafından
En mantıklısı. Ben büyük depremden de çıkmıştım psikolojik olarak kötüydm hem son ayım hem kucağımda yürümeyen bir bebeğim daha olduğu için hiç sağlıklı düşünmemiştim
0 oy
(219 puan) tarafından
Bilgim yok canım.  Evlatların ömrü güzel olsun.  

4 de mi sezeryan oldu.   Benim sezeryan olalı 4.5 ay oldu hala ağrı var bebegim teptiginde falan.   Normalmi bu
0 oy
(265 puan) tarafından
Laparoskopi yöntemiyle karından 3 delikle giriyorlar bağlıyorlar doger amekiyatlar gibi zorlamış kisa sürede toparliyorsunsadece o dikişler alınana kadar hafif zorluyor ben tüp baglatma değil de tuplerim tikaliydi açtırmak için oldum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 95 göst.
2 Eylül 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gizemlises (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 174 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Acemianne (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 138 göst.
15 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mltmyldz (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 94 göst.
19 Nisan 2023 Diğer kategorisinde ezgiesra123 (4 puan) tarafından soruldu

397,957 soru

11,901,945 cevap

36,024 kullanıcı

...