0 oy
1,380 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Tam yaşı tutuyor 4 yaşında ama daha bezi bırakamadık. Bezli almıyor kreş ama ben yalan söyledim bezi bıraktık diye :( çok fazla hareketli oğlum evde durmuyor parkta durmuyor arkadaş istiyor tek çocuk haliyle şımarıyor. Sosyalleşmek istiyor elimden bişey gelmedi kızlar, mecburen yalan söyleyerek kaydını yaptırdım. Eylüle kadar bezi bırakmamız gerekiyor. Doğru mu yaptım bilmiyorum ama buna mecburdum.

32 Cevaplar

0 oy
(3,396 puan) tarafından
Henüz yalan değil, Eylüle bezi bırakmış olur daha çok var

Yapman gereken tek şey son derece kararlı olup asla geri adım atmaman ve bu işe başlayıp sonunu getirmen o kadar.

Hadi kendini en iyi hissettiğin gün başla ve sakin en kararlı haline bürün evde disarda hiç biryer bez takma hatta tam olarak disarda parkta asla takma başka cocuklarda var bakalım çişini kaç kez yapabilcek disarda yanına yedek kıyafet al ve çık.
-Reklam-
0 oy
(2,744 puan) tarafından
Geç kalınmış durum. Bugün başlasan anca oturur 1 aya o. 
0 oy
(2,952 puan) tarafından
A101 e arabalı lazımlık gelmişti ben ondan aldım kızıma mesela sende ondan al direk tuvalet yada klozete oturma yapmaz korkar düşerim diye çocuk ve onla konuş balon şeker çikolata al ona gösterme buna çişimizi yaparsak bize süpriz veriyormuş merak ediyorum sana ne süpriz verecek acaba de öyle öyle alışır ben öyle yaptım Banyoya saklıyodum ondan önce balonu seviniyodu görünce çikolata şekeride poşetle kirli sepetine atıyordum acaba nerde ya diye lazımlığa yakın yerlere koyup bulmasın sağlıyodum 2 yaşında alıştı canım hemen 
0 oy
(228 puan) tarafından
Benimki 19 aylık iki gündür takmıyorum. ortalığa işiyor işesin . siliyorum guzelce eve kapandım bir hafta çıkmayı düşünmüyorum.  adam akıllı öğrensin iyice o zaman rahat rahat gezerim. ortada çok bosvermislik var diye düşünüyorum .biraz yorulacaz annelik bunu gerektirir iletişim kurun çocuklarınızla.
0 oy
(2,281 puan) tarafından
Bu zamana kadar neden bekledin birakmak icin 2 oglum var 2 yasinda birakti 2side
0 oy
(876 puan) tarafından
4 yas buyük canım ya o bile sosyalleşmesini engeller  ben 9 ay altına sıctı hamile halımle ugraştım pes etsem benmde uzardı cok bazı cocuklar Cok Zor 1 yıl sürdü ne cektm ben biliyorum sosyal hayatımızı arkds ortamımızı Herseyı degstrdk altına sıcıyr dıye :D kabız olurdu bence sen kreşi bosver de sosyalleşmesini falan ya Allah de wc egıtımıne basla 
0 oy
(510 puan) tarafından
Canım 4 yaş halla bezli hani çocuk şimdi rahatsız olmuyor mu bide havalar sıcak sakın yanlış anlamayın fakat bu kadar neden uzatınız alişması için neler yaptınız. Kreş içinde ya alişamazsa ne yapacaksiniz
0 oy
(3,350 puan) tarafından
Dogru yapmadin tabi ki ve o kadar buyuk cocuk bi anda birakmasi zor. Yani 4 yasina kadar beklemeniz bana gore anormal ozel bir durumu yoksa. Artik laf anliyo ve tutabilir. Suan bi anda bezi birak sonra krese gonder inanin orda altina kacirdiginda daha cok travmatik bi durum olacak cunku ordaki cocuklar herseyin farkinda olacaklar. 
0 oy
(2,956 puan) tarafından
Benim kızım da tuvalet konusunda inat ediyordu asla oturmuyordu .. anneme söyledim iki gün bize geldi bana söz ver dedi o da tamam dedi :D hemen öğrendi.. zaten yaşları büyük herşeyin farkındalar inat ettikleri için gitmiyorlar.. inşallah başarırsiniz
tarafından
Annem burada olsaydı çoktan öğretmiştim bende ama maalesef başka şehirdeler. Bana Naz yaptığı için inat ediyor oturmuyor canım asla götüremedim tuvalete
0 oy
(49,474 puan) tarafından
ee simdiden basla tuvalet eğitimine o zaman
0 oy
(137 puan) tarafından
Otizmli doğuştan zeka geriligi var Perşembe günü basliyorum bze Mayıs'ta ogrenmeye çok yaklaşmıştı nöbet geçirdi sıfırdan tekrar basliycaz bence biraz üstüne dus
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Bence yanlış olmuş eylüle az kaldı ha deyince birakamazsin

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 1,120 göst.
24 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde ♥️Japon balığım ♥️ (588 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 657 göst.
23 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Tombul yanak (3,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 919 göst.
4 Mart 2024 Diğer kategorisinde Yenikullanici (0 puan) tarafından soruldu
+2 oy
22 cevap 460 göst.
3 Mart 2022 Diğer kategorisinde Canan Karatay (7,654 puan) tarafından soruldu

393,733 soru

11,774,678 cevap

35,791 kullanıcı