0 oy
222 göst.
önce Yemek-Tarifler kategorisinde (500 puan) tarafından
iki kisiyiz 4 tane biber dolmasi yapacam tencereye 4 tane biberi koyunca bosluklar kaliyor ya piserken sorun olur mu? yoksa tencerenin dibi dolana kadar biber doldurmali miyim? anlatabilmisimdir umarim

14 Cevaplar

0 oy
önce (567 puan) tarafından
Patates varsa boşluklara patates koy canım sonra onu değerlendirirsşn
-Reklam-
0 oy
önce (18,594 puan) tarafından
Bişey olmaz pişer canım
0 oy
önce (656 puan) tarafından
Tencereyi küçültebilirsin yoksa dağılabiliyor yada tencereyi doldurabilirsin 4 tanecik dolma ne kız yapmışken doldur acıkınca yada ertesi günde yersin 
0 oy
önce (7,903 puan) tarafından
Bişey olmuyo canım dün bende yaptım 
0 oy
önce (3,690 puan) tarafından
Valla büyük tencerede devriliyor, içi boşalıyor. O yüzden ya küçük tencere kullan ya da boşluklara patates vs bişey yok da dik dursunlar. 
0 oy
önce (198 puan) tarafından
Devrilir pişerken ağzı açılıp dökülür dolmanin
0 oy
önce (412 puan) tarafından
Pişerken dagilabilir biraz daha doldur tencereyi dün yaptım bende tencerenin dibini dolana kadar hepsi bitti eşim yemez biber dolması ama kızımla ben çok severiz dört dolma bana anca yeter nasıl yetiyor iki dolma kız 
0 oy
önce (478 puan) tarafından
Dağılabilir küçük tencere yok mu
0 oy
önce (351 puan) tarafından
Yanına sogan dolması,  kabak veya patlıcan oyup koyabilirsin. Su kaynadikca devrilebilirler. Ya da devrilme ihtimaline karşı ağzına domates koy , devrildiginde içi boşalmasın. 
0 oy
önce (184 puan) tarafından
Orta boyutta patates yerlestirebilirsin cokta lezzetli oluyo ben vazen uzerine sarimlaksi yogurt döküyorum  patatesin cok guzel oluyor tadi
0 oy
önce (1,380 puan) tarafından
bizde iki kişiyiz canım küçük tencereye 6 7 tane tam oluyorben öyle yapıyorum, başka türlü biberler devrilip içi boşalıyor maalesef 
0 oy
önce (1,353 puan) tarafından
Su koyunca dolmalar kendini bırakır içindekiler çıkar etrafını doldurmaya. Çalış 
0 oy
önce (11,277 puan) tarafından
Bir iki tane daha koy üzerine tabak kapat oynamasın 
önce (500 puan) tarafından
annem tabak gibi bir sey kapatirdi o bu ise mi yariyo
önce (11,277 puan) tarafından
Evet canım dağılmaz böylece
0 oy
önce (8,499 puan) tarafından
Kusura bakma aşırı merak ettim 4 biberle 2 kişi nasıl doyuyursunuz. Biz mi tuhafiz ben bir tencere yaparım tamam koca vir tencere değil ama küçük bir tencere dolu yaparım 
önce (500 puan) tarafından
biz cok az yiyoruz cnm sizde sorun yok

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 2,159 göst.
23 Ağustos 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Feyzaa (361 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 303 göst.
15 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 140 göst.
12 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Yildizsumeyye (674 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 179 göst.
19 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya9519 (343 puan) tarafından soruldu

389,248 soru

11,637,753 cevap

35,429 kullanıcı

...