0 oy
200 göst.
önce Diğer kategorisinde (169 puan) tarafından
23 aylık kızım emerek uyuyordu memeyi 4 gün önce bıraktık ve öğlen uykusu hiçbir şekilde uyumuyor gece zor da olsa yanına uzanıp kitap okuyarak vs uyuyor ama öğlen mümkün değil uyutamiyorum bu yüzden sersem dolanıyor geceye kadar ne olacak böyle 

12 Cevaplar

0 oy
önce (2,421 puan) tarafından
:/ benimki öğlen zorlandı ilk 3 gün ama sonra düzene girdi. 
önce (169 puan) tarafından
Zorlanmaya razıyım hiç uyumuyor
önce (2,421 puan) tarafından
Ayakta sallama gibi destek verme sakın. Ondan kurtulmak çok zor. Desteksiz uyusun. Memede uyuyan cocuktu benimki desteksize geçti.
Bende desteksiz alistirmaya çalışıyorum olmuşken tam olsun , 1 defa zorlanayim yeter ki desteksiz uyumaya alışsın
-Reklam-
0 oy
önce (4,763 puan) tarafından
salincakta  uyuttum ben. ama kizimda salincak yoktu onuda kucagimda emzirir piziston yatirip pispislayarak uyutmustum. emzirmeden tabiki.  ama meme gdince uyku cok guzel geliyor inan daha duzene giriyor 
Umarım o şekilde düzene girer zamanla .Çünkü şuan emmek için uyanmaya alışık olunca hala uyanıyor ve geri uykuya zor geçiriyorum
0 oy
önce (1,114 puan) tarafından
Benim kızımda keşke anne sutu emseydi
Üzülmeyin , önemli olan sağlıkla buyumeleri
önce (198 puan) tarafından
Arkadaşım mama verdi sadece emmedi bebegi . Diğer arkadaşım emzirdi mama vermedi . Mama veren arkadaşımın ki hasta olmadı emziren arkadasiminki hep hastaydı.  Takılmayın bazı seylere
0 oy
önce (198 puan) tarafından
Ayağında sallayarak uyut gerekirse video ac yada tvden çizgi film ac 
önce (35 puan) tarafından
harika 2 cozum onerisi gercekten bravo
önce (605 puan) tarafından
Ayağında sallarsan mahfolursun sonrada onu bıraktırma ya calisirsin alisirsa TV ye bakan çocuk uyumaz benim kızım sabaha karşı uyuyordu 4 de mahfoluyordumsonra TV yi kapattım açmadım yatağa götürdüm  biraz inatlasti 1 hafta sonra uyuyordu yatakta benimle
TV açsam daha da uyumaz ayrıca arkadaslarin dediği gibi bir de ayakta sallamaya alıştırmak istemiyorum .Amacım desteksiz uyumaya başlaması. Yine de hepinize önerileriniz için teşekkürler
0 oy
önce (605 puan) tarafından
Işığı kapat sarıl de uyucaz uyku vakti öyle öyle bir kaç gün seni zorlar sonra uyur öğlen uykusu bence kendi kendine uykuya dalmaya başladığında uyumayada başlar 
Umarım öyle olur teşekkürler
0 oy
önce (16,376 puan) tarafından
Ben salliyordum memeden kestigimde. Öncesinde de salladifim.kcin o boşluğu sallayarak doldurmaya çalışmıştım. Sütten kesince uykular 1 ay kadar tam düzene oturmuyor. Zamanla düzene giriyor. Bizimki çok erken kalkiyordu sütten kestigim zaman 5 gibi ayaktaydi
Anladım canım teşekkür ediyorum
0 oy
önce (150 puan) tarafından
Memeyi bıraktıktan sonra ben ilk gün zorlandım odasında yatağına yatırdım yanına yattım ve tüm oyuncakları kaldırdım yanımdan kalktı oturdu ağladı hiç tepki vermedim ve uyudu kaldı 

Memede uyumaya alıştığı için kendi kendine uyumak zor geliyor malesef ama alışacak tabi sabır lazım
Bende aynı şekil denedim fakat normal ağlamıyor katılıp gidiyor üzülüyorum psikolojisi bozulacak diye korkumdan daha da üsteleyemiyorum
0 oy
önce (380 puan) tarafından
Bı süreçte doktora danışarak uyku damlası kullanabilirsiniz düzene girene kadar ama doktora sorun
Zaten doktoruma sorarak 6 ay önce bay bay night damlaya başlamıştım arada yine kullanıyorum ama her gün vermek istemiyorum , vermeyince de iyice direniyor uykuya onun için şaştım ne yapacağımı
önce (380 puan) tarafından
Haklısın valla bende başka şehire gidince veriyorum arada
0 oy
önce (511 puan) tarafından
Kucagina alıp gezdire gezdire uyumaz mi .benim bebeğim kolik olduğu için başını omzuma koyuyorum evin içinde gezdirip uyutuyrum
Canım 2 yaşından sonra da kucakta uyumaya alıştırmayım ya :)
Desteksiz uyumasını istiyorum .yine de teşekkürler
0 oy
önce (3,193 puan) tarafından

Memeyi birakmasanizda tam olarak 2 yaş ve civarında öğlen uykusuna direnc oluyor sadece denk gelmiş haberiniz olsun.Biraz fiziksel aktiviteyi açık alanı artırırip yoracaksiniz yada bizim gibi gibi bırakacaksınız .Benim kızımda 26 aylik bıraktı.

açıkçası  akşam erken uyku saati bozulmasındansa birakmasi isimede geldi.Ben dirençle devam ettim ama bu sefer uyku uyanıklık süresi arttığı için gece geç yatmaya ve sabah daha erken kalkmaya başlamıştı.Ogleni biraktik deliksiz gece uykusu ve erken yatma ile devam ettik.
Belki de dediğiniz gibi denk gelmiştir bilemiyorum fakat zaten memeyle bile zor uykuya geçebilen bir çocuktu bırakınca daha fena oldu .Teşekkürler yorumunuz için
0 oy
önce (3,896 puan) tarafından
Ninni acıp.sallasan uyumaz mi canım benimkj hem sallanarak hem emerek uyurdu memeyi kesince sallama devam 
Teşekkür ederim canım yorumun için fakat desteksiz uyutmak istiyorum sallasam bu sefer gece uyanınca yine sallanmak isteyecek
0 oy
önce (55 puan) tarafından
1 aya anca düzene girer
Anladım teşekkürler

İlgili sorular

+1 oy
9 cevap 158 göst.
26 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Htccktnn (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 529 göst.
13 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,045 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 315 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 580 göst.
24 Şubat 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (11,019 puan) tarafından soruldu

389,248 soru

11,637,757 cevap

35,429 kullanıcı

...