0 oy
185 göst.
önce Diğer kategorisinde (31 puan) tarafından
21 günlük olduk evden dışarı çıkmak istiyorum ama çıkılmaz diyorlar siz çıktınız mı ??

17 Cevaplar

0 oy
önce (432 puan) tarafından
Eskiden nazar olur diyip cikarmazlardi, sen ve bebeğin iyiyse çıkabilirsin ne olacakki. Sonuçta hastane işi olsa sanki çıkmıyormusun dışarı.
önce (31 puan) tarafından
Çıkıyoruz evet eşim ailemin yanına oturmaya gidelim dedi de bnde çıkılmıyormuş dedim öyle baskı yapıolar özellikle akşam çıkılmaz diye
-Reklam-
0 oy
önce (2,643 puan) tarafından
Sabah akşam hiç durmadık gezdik vallahi sorun olmadı çok şükür bol bol oku kendine bebeğine 
Teşekkürler cevap için
0 oy
önce (476 puan) tarafından
Ben 3 günlükken çıktım 10 günlükken çıktım 15 günlükken çıktım 30 günlükken çıktım kızımı da aldım hatta bir sorun yaşamadık çok şükür 
Hastaneye gidiyoruz ama gezmek amaçlı olunca bide akşam oturması tereddüt de kaldım
0 oy
önce (1,207 puan) tarafından

Hastaneden akşam taburcu oldum , bisey olmaz:D

Yani hastane işi olunca skntı yok da
0 oy
önce (3,273 puan) tarafından
Bir haftalıkken çıkmaya başlamıştım ben batıl inanç onlar inanmam pek
0 oy
önce (218 puan) tarafından
Bebeğinin yüzüne 3 kere la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim duasını okuyup üfle, evden çıkarken bismillah, tevekkeltü alallah la havle vela kuvvete illa billah duasını oku, ama bunları arapça okunuşlarıyla oku anlamı değişmesin, bi de bismillahillezi la yedurru measmihi şey'un fil ardi vela fissemai ve hüvessemiul alim duasını 3 kere oku, Allah'ın korumasında olursunuz ikiniz de hiçbişey olmaz. Ama dediğim gibi bunların arapça okunuşlarına bak internetten, olduğu gibi ezberleyip oku şayet ezberinde yoksa
Teşekkür ederim
0 oy
önce (198 puan) tarafından
Doktora gittik çoğu kez . Çıkılıyor 
Gün içinde çıktım ama akşam özellikle çıkmayın diyorlar
önce (198 puan) tarafından
Çıktık.  Gaz sancısı tuttu bi akşam saat 9du taaa şehir hastanesine gittik .gece 1 de geldik
0 oy
önce (1,559 puan) tarafından
Benim 25 günlük, pazar günü pikniğe gittik canım. Iyiyseniz cikin 
Gündüz çıktım bende dün avm gittim doktor dönüşünde ama akşam keyfi maç izlemeye gitcektil gitmedim şimdi ne biliyim az kaldı ztn
0 oy
önce (296 puan) tarafından
Çıkılır niye çıkılmasın. Sadece daha çok küçük olduğu için kapalı ya da kalabalık ortama sokmak istemezdim ben. Bağışıklığı henüz yok gibi diye. Ama kimse öpmezse havalandırması iyiyse ve hasta kimse yoksa kalabalığa da sokarım. 
0 oy
önce (35 puan) tarafından
4 gunluktu cikitigimda ilk bence anne kendini ne zaman hazir hissederse o zaman cikmali kirkla falan alakasi yok eskidenmis onlar 
0 oy
önce (150 puan) tarafından
18 günlükken dayimlarda gezmeye gittim 20 günlükken Konya'dan evime uçakla yolculuk yaptım Ankara falan 21 günlükken çarşıya falan çıktım heryere gittim batıl inanç bence ben hep geziyordum 
0 oy
önce (209 puan) tarafından

18 gunlukken piknige gittim aksamlari da parka çıktık annemlere falan gittik 40 çıktı o kadar gezmiyoruz 40 çıkmadan tatil geliyordu :)

0 oy
önce (943 puan) tarafından
Ben çıkıyordum valla ama çıkılmıyorsa çocuk akşamları rahatsızlanınca ne yapcaz sabahı mı bekliycez o yüzden saçma gelmişti bana 
0 oy
önce (314 puan) tarafından
Şöyle canim eskiler lohusa mezari 40 gun acik olur derlermis bunun suanki tibben aciklamasi şöyle enfeksiyona bebegininde senin de açık olman eskiler bunu cinlere bağlarmis iste ölünce veya bisey olunca al basti vs yaftalarmis gunumuzde gercegi ise enfeksiyon olmasi durumunda bagisikligin düştüğü icin vitamin vs bebeginle paylastigin icin cabuk hasta olursun ve eger atesli hastalik gecirirsen bu sana korkularla doner yani yuksek ates de korkulu ruyalar vs gorursun lohusa oldugun icinde ayri duygusalsin cevre faktorlerde eklenince depresyon tetiklenir... Gündüz çık ama topluluga degil sakin yerlere acik havaya çık bebeginde alissin havaya ki sık hastalanmasin sende kendini rahatlamis hissedersin ama gece cikmani tavsiye etmem karanlik vs tabi bizim gibi ruhani varliklar da var illa bisey olur degil ama korku iyi degil 
0 oy
önce (487 puan) tarafından
Ben iki evladımda da çıktım her giriş çıkışta vs ayetel kürsi vs okutuyordum eşime çıkıyorduk   allahın  izni ile bir şey olmadı 
0 oy
önce (394 puan) tarafından
AA asıl lohusayken cik eve tikilma.Ben öyle hurafelere inanmıyorum.Hastane disinda 1 haftalıkken gezmelere gittim.
0 oy
Bence çıkma başıma öyle olumsuz bir olay geldi ikinci doğumumda eşim ısrar etti dışarı çıkalım diye bende 40 çıkmadan gezmeye gittim hatta annem dışarı çıkma iyi gelmez demişti bende çıktım o gece aşırı derecede kabus mu desem başka şeyler mi desem degisik seyler yaşadım sakin çıkma sakin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 165 göst.
28 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,530 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 229 göst.
28 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Syma (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 601 göst.
12 Nisan 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 162 göst.
19 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Minaasel (95 puan) tarafından soruldu

389,248 soru

11,637,752 cevap

35,429 kullanıcı