0 oy
223 göst.
Diğer kategorisinde (240 puan) tarafından
Kızlar spiral taktırmak istiyorum ama nasıl olacak hiçbir bilgim yok ben şimdi emziriyorum. Adetliyken gidin diyen de var normal zamanda gidin diyen de var . Biraz anlatın yaa kontrolleri nasıl oluyor hormonlu hormonsuz olanı varmış bide. Bilgiyle ihtiyacım var. 2 çocuğum var 

8 Cevaplar

0 oy
(626 puan) tarafından
hormonlunun yan etkileri var ben hormonsuz taktirdim. eltimde hicbir yan etki olmamasina ragmen benim adet kanamam 2 haftaya cikti onun haricinde memnunumsorun yasamadik ama cogu zaman geri cekilme ile de korunuyoruz ne olur ne olmaz diye
(240 puan) tarafından
Aynen hormonsuz daha mantıklı geliyor
-Reklam-
0 oy
(236 puan) tarafından
Valla bilmiyorum bana yaramadı benimde 3kizim 1oglum oldu spral taktırdım dedim artık yeter gittim hastaneye taktırdım 2yil geçti baktım çok kanamam var çıkartayim dedim 8haftalik hamile olduğumu öğrendim çok da rahatsızlıgim var aldirayim dedim Allah'tan korktum yapamadım şuan 11haftalik hamileyim
(240 puan) tarafından
Yapma yaaa
(236 puan) tarafından
Evet canım yaşım daha 28herkes kızıyor ailem akrabalar yazık ediyon kendine diyorlar çocuklar hep küçük zorlanıyorm
(240 puan) tarafından
Yaa Allah'ın vardır bi bildiği sen kimseye kulak asma boş ver Rabbim sana hayırlı evlat eylesin inşallah
(294 puan) tarafından
Ayy 28nyas 4 cocuk Allah yardımcın olsun varmı yardım edenin annen bacın feln
(36 puan) tarafından
Sipirallemi hamile kaldım eğer öyleyse kızmaya hakları yok ALLAH tan gelmiş
(236 puan) tarafından
Evet spiral le hamile kaldım.cocuklar hepsi küçük Kimsem yok yanımda eşimde sabah gidiyor akşam geç geliyor
(236 puan) tarafından
Ben Adıyamanda yaşıyorum ailem İstanbul da yaşıyorlar eşimin akrabasi kaynanam gil uzaklar bize geldiklerinde ise faydalarından çok zararları dokunmuş bana
(236 puan) tarafından
Aslında öyle yorgunumki artık dayanacak hiç gücüm kalmadı dua etmekten başka bir şey elimden gelmiyor
0 oy
(527 puan) tarafından
Valla canım o insandan insan değişiyor. Ben taktırmıştım aşırı kanamam oluyordu ve ağrı yapıyordu. Sonra dayanamadım çıkarttım. Ama Bi arkadaşım daha taktırdı onda öyle olmamış mesela. 
(240 puan) tarafından
Anladım vallq benimde kafam çok karışık yaa önemli olan vücudun kabul edip etmemesi
0 oy
(1,207 puan) tarafından
1 ay kadar oluyor takdirdim dün kontrolde kaydığını gördü doktor cikartti yeniden takdircam.
(240 puan) tarafından
Aaaa aaaa . Valla şimdi kafam daha çok karıştı güvenmiyor insan yaa
(1,207 puan) tarafından
Canım kontrole  gidince  bir sıkıntı yaşamazsın.
(240 puan) tarafından
Ne kadar sürede bi gidilecek kontrole peki
(1,207 puan) tarafından
Takikdiktan 1 hafta sonra . 1 ay sonra , düzenli 6 ayda bir
0 oy
(36 puan) tarafından
7 ay oldu taktirali normal spiral taktırdım ilişki sonrası (eğer zorlarsan fazla )lekelenmem oluyor normal adet günün 4 gün falandı 

7 ye çıkıyor en fazla 

Taktiriken hiç bir sorun yaşamadım kan testi verdim gebelik olmayınca normal günde gittim taktırdım

Ben problem yaşamıyorum şükür 3 aya falan bir gidip baktiriyorum kayma falan olursa diye gunuz az gecincede hem. Kan veriyorum hani eğer ona rağmen gebelik olursa erkenden mudahele edebilelim ki sipiral çıkarılıp bebe zarar gelmesin diye böyle 
0 oy
(191 puan) tarafından
Canm çok dikkat et bende hormonsuz olanı taktırdım 2 yıldır hem adet günü 10 günü geçiyor hem de son bir kaç aydır afedersin aşırı akıntı ve regl değilken bile sancım oluyordu muayene oldum spiral yerinde ama tüplerden birine zarar vermiş iltihap olmuş ilaç verdi geçmezse alinabilirmis yakında yine muayeneye gidicem spirali de cikarttiricam bana zarar verdi yani takarsan da aklında bulunsun hep kontrole git 
0 oy
(569 puan) tarafından
Devlet hormonsuz takiyor bakir spiral ,10 yil koruyor hormonlular 5 yil diye biliyorum catala cikiyorsun rahimine yerlesiriyor T seklince ufak bir alet varligini hic hissetmiyorsun bazilarinda cok adet kanamasi bazilarinda az adet kanamasi olarak teoki verir bide baslarda kasik agrisi cok yasayabilirsin zamanla gecer 
0 oy
(329 puan) tarafından
Ben de doğumdan 1 yıl sonra korkarak taktirmiştim ama korktuğum kadar kötü değildi ama benim vücuduma gelmedi 1 haftalık adetimi 15 20 güne çıkardı aralarda da sürekli lekelenme falan oluyordu 6 ay falan bekledim duzelirmi aceba diye duzelmeyince cikarttirdim ben adetimde normale döndü şuan yinede kişiye göre değişiyor etrafımda memnun olan kişiler de var olmayan da 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 141 göst.
8 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hclkylmz (110 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 88 göst.
12 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Meryemm (838 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 45 göst.
0 oy
7 cevap 162 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,998 puan) tarafından soruldu

398,124 soru

11,906,179 cevap

36,033 kullanıcı

...