0 oy
559 göst.
Aile kategorisinde (139 puan) tarafından
2017 yılında ilk sezeryanimj oldum oğluma özelde. Bu ikinci kızima hamileyim mecburi sezeryan olcak tuzla devlet hastanesine geliyorum 38 haftadayim ama bebek önden gidiyor 2 hafta hatta gebelik seker test yapmadım felan ama suphelendi doktor kilosu en son 4 kiloydu ve ağrılarım çok oluyor geçen hafta salı tüm testleri verdim çarşamba sonuç çıktı anestezi onay verdi doktorumun yanina geldim nst bakalım dedi ve baktı sanci yok dedi sancı ne alaka dedim sezeryan yani neyse sonra haftaya çarşamba tekrar gel dedi nst bakalım geldim bugün baktı sancı yok dedi cildircam dedim sezeryanda sancı ne alaka siz dedim bana normal doğum mu yaptırcaksiniz ses vermiyor sonra haftaya çarşamba tekrar gel dedi bakalım cuma alırız sezeryan dedi duruma göre ama acil durum olursa acile gidersin dedi zaten 15 gün kalmış komple hamileliğin bitmesine normal doguma bu adam ne yapmaya çalışıyor panik atak hastasiyim çok kötü ağlıyorum o süre zarfında acil durum olsa ben aniden sezeryana alınmak istemiyorum veya normal doğum istemiyorum o an aniden dpguma alinirsam panik hastasiyim özele gitsem diyorum hersey dahil 20 bin tl ne yapcami şaşırdım ağlıyorum hastane ortasinda

24 Cevaplar

+1 oy
(285 puan) tarafından
Tuzla berbat ya  iğrenç bır hastane kartal ordan daha ıyıydı. 
(139 puan) tarafından
Ya saçma değil mi sonuçta hamileliğin bitmesine son 15 gün kalmış sezeruan günüm gelmiş alması lazım yaptığı yalnis özele gidicem mecbur
(285 puan) tarafından
Çok yanlıs o yuzden hamılelıgımu ogrendıgımde her ay bır mıktar para attım kenara gıttıö özelde doğurdum ıkısınıde. Başka şeyler olsa tahlıl falan tamam devlet ama doğumda insan sağlığını çok rıske atıyorlar umursamamıs resmen cevap bıle vermemıs sana o doktoru cımere de şikayet et
-Reklam-
+1 oy
(12,195 puan) tarafından
Başka doktora geçme şansın yok mu canım yani gerçekten bazı doktorlar dayağı hak ediyor 
(12,195 puan) tarafından
Bakar canım neden bakmasın ben devlete gidiyordum doktorum tam bayram arefesi izne çıkmış 2 hafta falan başka doktora görünmek zorunda kaldım gayet de ilgiliydi
(352 puan) tarafından
Ben burda bazı doktorlar dayağı hakediyor deyince linclenmistim. Postum kapanmıştı :)) ama hakediyorlar işte
(405 puan) tarafından
Engin bilgilerinizle bu yaptığından dayağı hakettiği sonucunu çıkardınız demek, peki doktor kadın ise kadından mı dayak yemeyi hakediyor yoksa erkekten mı?
(12,195 puan) tarafından
Hak ediyorlar evet biz insansak insan gibi davranacaksın bazı doktorların ağzından lafı cımbızla alıyoruz ki bu sadece doktor için geçerli değil
(12,195 puan) tarafından
İnsanlarla muhatap olmayı sevmeyen insan ilişkisi iyi olmayan insanlar bi zahmet toplumu bilgilendirmeler gereken sahada iş yapmasınlar gidip dağa davar gudebilirler. İstediğiniz kadar lincleyin her şey kafasının çalışmasına bakmaz senin kafan çalışıyor ama insanlara ko.pek gibi davraniyorsan bi gun biri gelir dayak da atar kavga da çıkartır
+1 oy
(3,350 puan) tarafından
Canindan onemli degil ozele git bence. Bekletmesi manasiz suan.
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Doğumuna az bir süre kalmış onu beklemek yerine ağlamak yerine başka hastane bakman lazım canım yakınlarda başka bir hastane varsa gidip muayene ol bence 
0 oy
(4,909 puan) tarafından
Bişey diyince devlet hastanesini kötülüyor diyorlar ama rezillikten başka bişey değil ben hep özele gittim kız kardeşim devlete gitti neler çekti yavrum bugün git haftaya gel 3 güne gel en son bebekte sende riskli dedi başından attı özelde yaptı mis gibide ilgilenmişler şükür ikiside sağlıklı onların keyfini beklese ne olurdu Allah bilir azcık bile durumun varsa hiç bekleme özelde yap 
0 oy
(11,657 puan) tarafından
Canım normal başlarsa sütün de gelir sancıyı ondan bekliyor olabilir. Benim süreç normal başladı ve süt hemen geldi o akşam
(352 puan) tarafından
Ben normal doğum yaptım 3 gün 1 damla sütü boşver su bile gelmedi. Arkadaşım 38.haftada sancısız sezeryan oldu hemen geldi sütü. Bide doktor bebeği kanala girmeden almalıyız demişti. Ayaklarından tutup ters yöne çekince burnundan ciğerlere su kaçar demişti. O yüzden sezeryana erken alıyoruz demişti. Sezeryan doğum yapanların çoğu da bu yüzden kuvezde kalıyor bence
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Başka hastaneye git alması lazım benım de sezaryendı 37 haftaya girer girmez yatış verdı 
0 oy
(8,355 puan) tarafından
Neyi beklior gelin olmasinimi bekliormus .İmkanları zorla özele git devlet surunduruyor sezeryan dedimi
0 oy
(1,536 puan) tarafından
Hastane değiştir doktor değiştir 
0 oy
(1,264 puan) tarafından
Bence bebeğin normal sürecinde gelme süresini bekliyor , kararı bebek veriyor yani illa 38 de alınmalı diye bir kural yok sonuçta. Zaten kasılmalar başlar başlamaz doğum olmuyor isterseniz başka bir dr a daha gidin ama üzmeyin kendinizi sezeryan olsam ben de

Böyle bi süreç düşünürdüm 
(139 puan) tarafından
Ama canım bebek iri bebek bide 4 kilo geçiyordu en son
(1,264 puan) tarafından
Sezeryan için kilosu sıkıntı olmaz sanırım , üzmeyin kendinizi
0 oy
(1,365 puan) tarafından
Canım beni 40+0 a kadar bekletti 

Nst veriyorum kan veriyorum ama gün vermiyordu 

Anne karninda ne kadar kalırsa o kadar iyi dedi 

Sancılar naşlarsa acilden giriş yap hemen sezeryana alırız dedi 

Şükür gerek kalmadı 

Benim kuzenimde 2. Sezeryan doğumunu 39.3 ye yaptı 

Seni anlıyorum artık taşimaktan yoruldun bir an önce doğum olsun istiyorsun bende öyleydim 

Doktora güvendim ve memnunum sorun olmadı şükür 

İnşallah sizde de olmaz
0 oy
(799 puan) tarafından
2. Gebeliğimde devlete gittim banada hiç oralı olmadılar 36. Haftada rutin kontrolden gittim sancı çıktı ve inan ben gram hissetmiyordum acil sezeryana aldılar ilki sezeryan dı çünkü doğum kanalına girmeden almamız lazım dediler senin haftan gelmiş ama malesef devlette  olsa 39. Haftaya gün veriyor ama 39. Haftaya gün vermişlerdi
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Öyle saçma şey mi olur size şuan sezeryan haftası vermiş olması lzmdi başka hastaneye gidin bence
0 oy
(1,551 puan) tarafından
Başka doktora giderim ben olsam. 
0 oy
(1,176 puan) tarafından
Özelde iyi bir Dr bul git
0 oy
(16,962 puan) tarafından
Özele gitmek zorunda değilsin ki. Başka bir devlet Hastanesi'nde başka bir doktora git. Neden kabul etmesinler. Ben sezeryan hakkında bilgi sahibi değilim pek. Bebek ne kadar içerde kalirsa o kadar iyi diye düşündüğü için olabilir belki diye düşünüyorum 
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Ben 2021 de ilk kızımı doğdum seseryan özelde 2.kizimi da 10temmuzdw doğdum ne alakaysa alttan muayene ettiler nst ye 3 günde bir gün girdim ama korkumdan gidemiyordum alttan muayene ediyorlardı diye doktorlara da o kadar dedim ben sezeryan niye alttan bakıyorsunuz dediler bakalım açılma var mı diye aci Sezeryana alacaz en son suyum geldide aldılar doğuma oda ultrasona o kadar girdim çıktım ki farklı doktorlar girdi 37.5de dogdum
0 oy
(1,041 puan) tarafından
Anne karninda ne kadar kalırsa bebek için o kadar iyi kilo tek başına bir gelişim basamağı değil suyu normal gelişimin de sıkıntısı yoksa haftasını bekler çoğu devlet hastanesi bunu yapıyor ayrica sezeryan bebegi çok strese sokan bir dogum şekli sancılarina o yuzden bakıyordur 
0 oy
(506 puan) tarafından
Canım bana da doktor 37 de verdi gün 39+3 te aldı hatta 3 cm açıklık ve sancım çıktı iki gün geç verse normal dogardi heralde sen başka doktordan randevu alamiyorsun aynı doktora gidiyorsun 
0 oy
(3,398 puan) tarafından
Devlet hastanesi olarak bilmiyorum Ama bende özel de doğum yaptım sezaryan ile.Benim Dr de sancin başlasın öyle doğuma alayim demisti benim nisanim geldi  gece sancim başladı hafif hafif sabaha doğru biraz artti Dr ile konuştuk sezaryana alındım.Bazi Dr sezaryanda olsa vaktinde olmasını öneriyor. 39 haftalik dogurdum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 243 göst.
5 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (508 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 258 göst.
21 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Saadett (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 340 göst.
12 Nisan 2023 Aile kategorisinde Yarali (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 284 göst.
14 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,866 puan) tarafından soruldu

393,762 soru

11,775,414 cevap

35,794 kullanıcı

...