0 oy
538 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (273 puan) tarafından
Kızlar kızım bugün 18. Ay aşısı oldu üç adet biri ağızdan ikisi koldan ve ilk defa ateşi çok fazla var calpol vermeme rağmen düşmedi ılık duş aldırdım yok düşmedi sonra acile götürdüm hemen yolda iki kere durduk yere kustu balgamlı bir şekilde acildeki doktor da aşının yan etkisidir devam ederse getirirsin dedi. Öksürük de çok cigerden geliyor. Geldim eve tekrar yıkadım ne yediyse hepsini geri çıkardı balgamlı bir şekilde yine. Sonra dolven verdim. Uyuyor ama hâlâ ateşi var. Ne yapmam lazım neden böyle oldu başına gelen var mı ?

20 Cevaplar

+3 oy
(1,430 puan) tarafından
Bu durumda çocugu nasıl eve geri gönderiyorlar başka çözümü yok mu yani anlattıklarınız ağır bişey çocuk için aşıdan dolayı bile olsa demekki yan etki yapmış çocuga hemen eve göndermek nedir yani
(273 puan) tarafından
Bende anlamış değilim saçma sapan ilgi yok alaka yok doktorlarda
(2,705 puan) tarafından
Acil doktorları anlamaz. Çocuk farklı bir şey. Bazı hastanelerde çocuk acil ayrı oluyor o çok daha iyi
(273 puan) tarafından
Burda o yoktu maalesef şimdi yatış yaptılar
-Reklam-
+1 oy
(309 puan) tarafından
Aşı karşıtiyim  gerek yok tertemiz vücutlarına bişiler enjekte etmeye rabbim şifa versin 
(7,439 puan) tarafından
+++++
tarafından
Bende vurdurmak istemiyorum ya
(13,732 puan) tarafından
Kesinlikle
Tertemiz vücuda doğdukları günden itibaren ilaç salıyorlar
(652 puan) tarafından
Canım ilerde hastalığı önlüyor o aşılar benim eşim sarılık aşısı yapmamış mesela azcık üzülsün gözleri hemen iltihap kapıyor sararıyo etrafı hep keşke annesi önceden aşılarını tam vursaymista öyle rahatsızlığı olmasaymış
(2,281 puan) tarafından
Evet tertemiz vucutlari ama onrunun sonuna kadar temiz kalmayacak illaki hastalarla viruslerle temas edecekler ilerisi icin ailar simdi icin degil ki
+1 oy
(515 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun aşıdan değil de galiba salgına yakalanmış çocuğunuz bizde yaşadık 2 hafta önce kusma ateş 1 hafta ne yaptıysak geçmedi kaç kez doktora götürdük ayağının altına limonla masaj yapın ateş düşmesine yardımcı olur biraz 
0 oy
(28,275 puan) tarafından

Ateş dışında salgın da tutmuş olabilir yine götürün Rabbim şifa versin su ver bol 

(273 puan) tarafından
Sabaha kadar gözlemlicem sabah tekrar götüreceğim ama içim hiç rahat değil amin cümlemize
0 oy
(2,031 puan) tarafından
Canim asidan olduğuna eminmisin acba rahatsızmiydi ustumuste obilir asidan once asi nu kdr etki yapmaz diye düşünüyorum çok geçmis olsun RABBİM sifa versin inşaallah 
(273 puan) tarafından
Aşıdan önce hiç bir şeyi yoktu canım ben hiç bekleyemem hemen götürürüm yoksa
(2,031 puan) tarafından
Anladım cnm inşallah duzelir ateşten bnde cok korkarım RABBİM sifa versin inşaallah cnm
0 oy
tarafından
Bu kkk aşıları malesef böyle yan etkileri var ya Rabbim şifa versin 
(273 puan) tarafından
Sizde mi yaşadınız amin inşallah
0 oy
(562 puan) tarafından
Benim kızımda oldu ama hiç ateşi bile olmadı nıe öyle oldu acaba.balğamlı kustuysa başka rahatsızlığıda vardır muhtemelen.ateş çok yüksekse pamukla soğuk uygulama yapın dikkat edin düşene kadar uyumayın çoook geçmiş olsun canım 
(273 puan) tarafından
Teşekkür ederim ama soğuk kompres yapmaya çalıştığımda kriz geçirecek kadar ağlıyor o yüzden ılık duş aldırıyorum
(562 puan) tarafından
Evet ağlar ateşte oldukları zaman dokundurtmzlar kendilerine ama sen yap. Benim çocuklar da hep duş aldırınca bir yandan çıkar Ateşi
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Calpol ve dolven 1 ay oldu açıksa hiç düşürmüyor aklında olsun yeni vermek lazım. Bir kere benim oğlumunda düşmedi sonradan öğrendim ben tabi doktor yeni yazmıştı. Allah şifa versin hemen iyileşir inşallah. Ateşi varken vücut dinlensin yemesi için zorlamamak lazım. Açlık zarar vermez. Emiyorsa bol bol emzir. Neyi seviyorsa onu yedir çorba tarzı, birde su.
(2,705 puan) tarafından
Yarına randevu bulursan çocuk dr götür kulak boğaz hepsine bakar en azından. Oğlumunda ateşi vardı dişten sanıyorduk gittik kulağında da iltihap çıktı Damla vermişti. Göstermekte fayda var acilin verdiği ilaçları bile değiştirmişti
(273 puan) tarafından
Öyle yaptım yatış verdiler çocuklar hasta olmasın Allah'ım
(2,705 puan) tarafından
Allah şifa versin canım geçmiş olsun. Evet çocuk olunca insan daha çok üzülüyor
0 oy
(19 puan) tarafından
Soğuk kompres yap bez ıslatıp anlına koy biraz da olsa düşürür ateşini fitil varsa evde onu da uygulayabilirsin iyi gelebilir biz de yakın zaman da üç gün süren ateşle mücadele ettik bunlar bi nebze de olsa işe yaradı geçmiş olsun 
0 oy
(1,620 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun salgın var ya benim iki oğlum da geçirdi maalesef sizinki aşıya denk gelmiş olabilir 
0 oy
(579 puan) tarafından
Çocuğun sırtına ve göğsüne sirkeli suya batırdığın bi bez koy. Eskiler çocukların ateşini hep öyle düşürürmüş. Allah acil şifa versin bacım evladına 
(273 puan) tarafından
Amin canım benim cümlemizin
0 oy
(7,389 puan) tarafından
Çocuk hastanesi aciline götür canım Allah korusun uyuyor diye bekleme 
(273 puan) tarafından
Yatıyoruz hastanede çok sağolun
(7,389 puan) tarafından
Ne dediler canım
0 oy
(172 puan) tarafından
Geçmiş olsun öncelikle. Fitil olarak verilen ağrı kesiciler şuruplara nazaran daha iyi, daha hızlı düşürğyor ateşi bana göre. En azından çocuklarımdan bildiğim kadarıyla. 
0 oy
(1,880 puan) tarafından
Belki aşıdanda olmuş olabilir ama salgına tutulmuş da olabilir çünkü 5 gün önce benim kızımın da biseysi yoktu gece birden kusmayla uyandı ve devamı geldi ateşte yaptı bizde. Bugün anca yeni yeni toparlıyor.

Allah şifalar versin inşallah.
0 oy
(1,269 puan) tarafından
Canım benim kızımda diğer asırlarda bişey olmamıştı 1 yaş aşısı olduk 5 gün ateşi 39 40 dı hep çocuk gözünü açamıyodu acile götürdüm boğaz enfeksiyonu asi bu karar ateş yapmaz dedi gönderdi antibiyotik verdi bu sefer de heryeri kabardı kızardı hayatımın en zor 5 günüydü aşıdan korktum ondan sonra
0 oy
(8,043 puan) tarafından
Aşıdan önce de üstünde kırgınlık var mıydı? Mesela benim hemşirem hep sorar böyle durumlarda. Eğer iyiyse aşı yapalım der
0 oy
(1,940 puan) tarafından
Aşı bu kadar yan etki yapmaz aslında. Kusma falan şuanda çok var bulaşıcı. Belki hastalanmak üzereyken aşı olunca kötü olmuştur. 
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Evinizdeki ateş düşürücüler ne kadar süredir açık uzun süre yani en fazla bir ay olduysa yenisini alın çünkü en az 15 gün içinde etkisi kayboluyor benim kızımda aşıdan değil de sağından hastalanmış ti küçükken ne yaptıysam düşünemedim ateşini aldım gittim doktora ve ben ilacı alalı bir buçuk ay falan olmuştu doktor sordu ne zman açıldı diye dedim bir buçuk iki aya yakın dedim o söylemişti etkisi kayboluyor diye orda ilaç vedimer calpol sonra reçete yazdı gittim onu aldım ve ateşini o sayede kontrol altına almıştım şükür sen calpol dopven yeni al derim sana 
0 oy
(2,528 puan) tarafından
Öksürük falan var diyorsun canim cigerden gelen.yani yan etki olsa bile öksürük bilemedim.asiya mı denk geldi acaba hastalığı.ates normal ama balgamlı öksürük kusma aşıdan olacagini sanmıyorum hiç duymadım.rabbim safi ismiyle şifa versin.yukselince götürün yine yatış verirler büyük ihtimalle.gozlem altında tutmaları lazım ihmale gelmez bu işler ya nasıl bir doktormus o .
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Asidan oldugunu sanmiyorum acikcasi, yan etki olarak balgam tuhaf olur cunku. Bence salgin kapmis, asi da olujca ortaya cikarmis gibi, gecmis olsun

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 306 göst.
16 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Arzumm (1,297 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 602 göst.
5 Temmuz 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bir sen bir ben (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 358 göst.
27 Ocak 2024 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (346 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 350 göst.
18 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elif21 (2,603 puan) tarafından soruldu

393,733 soru

11,774,673 cevap

35,791 kullanıcı

...