0 oy
435 göst.
önce Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Kizlar 5 yaşında oğlum var ilk dogdugunda kaynanamlarla kalıyorduk kızım doğduğunda mecburen kaynanam yanında yatiriyordu kıskandığı için geçen kaynanamı evden kovdum dedim hep sen alistiriyorsun bir süre konuşmadık oğlumda ilgisini kesti ve oğlum gitmemeye başladı çocuk beni seviyor opuyor ama o görünce kıskançlık krizine giriyodu neyse yine konuştuk kaynanamla  evim ayrı ama yan yana evimiz yakın oğlumu sürekli kendine alıştıriyor yine özelikle oğlum gece eve gelmek istemiyor orda kalmak istiyor bitane kızım var 3 yasinda ve eşim inşaatçı 2 ay gelmiyor kaynanam gorumcemi evime gönderiyor yanımda kalması için bende çok huzursuz oluyorum gece olunca eşimle rahat konuşamıyorum sanki beni dinleyecek mis gibi yanımda kalmasıni istemiyorum gelince de kirmiyorum oğlumun bana alışması için ne yapmalıyım onu onlardan nasıl uzaklastirmaliyim evimiz çok yakın ve bu beni yıpratıyor lütfen yardım edin 

11 Cevaplar

+2 oy
önce (2,248 puan) tarafından
Oğlun senin ebeveynin değil canım sen onun ebevynisin.net olacaksın evinde yatıp kalkacak.yumusak durdugun için yüz bulmuş oğlun.bi an önce el at yaşı da gelmiş kreşe falan gitmiyormu kaynana koynunda mi büyüyecek bu cocuk
önce (1 puan) tarafından
Evet bu yıl gonderecektim ama babası izin vermedi daha küçüktür dedi başına bişey gelir tereddüt etti
-Reklam-
0 oy
önce (1,207 puan) tarafından
Niye mecburen kaynanla yatıyordu? Neden tek uyumaya alistirmadiniz doğuma kadar?
önce (1 puan) tarafından
Çok huysuzdu bide ilk olunca kaynanam hep yanına aliyordu ben çok rahatsız oluyordum bu durumdan gebeligimde riskli geçince mecburen onun yanında kalıyordu ben çok üzülüyordum oğlumla kızımın arasında bir buçuk yaş var oğlum küçüktü doğduğunda bile bana vermek istemiyordu bütün evi işi bana yaptırıyordu kendiside çocuğu alıyordu sadece emzirip altını temizliyordum bazen sevmeme bile engel oluyordu elimden alıyordu bir gün demedim kimseye ama şimdi düşününce gerçekten keske tepki verseydin küçük evlendim 17 de anne oldm 5 yıl onun yanında kaldım yeni ayrildim
önce (1,207 puan) tarafından
Çocuğunu kendine alıştıran bundan sonra kaynana kendini de parçalasa birsey yapamaz
önce (1 puan) tarafından
Olmuyor canım ne yapsam olmuyor bazen içeriye kilitliyorum ama ilaki açmak zorunda kalıyorum oraya gidince zaten eve gelmiyor getirmeye gidiyorum gelmiyor ne yapicam anlamadım
0 oy
önce (480 puan) tarafından
Keşke sınırlarınızı baştan net bir şekilde çizebilseydiniz. Hala sınır koyabilirsiniz ama biraz daha zor olur. Hem oğlunuza hem kaynananıza hem de görümcenize sınırlarınızı gösterin özel alanınıza müdahale ettirmeyin. 
önce (1 puan) tarafından
Evet haklısınız zaten onlarla aramız iyi değildir huzursuz olduğumda ondan
0 oy
önce tarafından

Ben kızımı ne kendi yanıma yatırdım nede bir başkası , bazen kaynanam "yanına gideyim mi yatmaya" diye sorar "Hayır tek yatmaya alıştı , alışkanlıklarını bozma çocuğun " derim . Hiç bir zamanda diretmez. Kaynanamlar aşırı düşkünler kızıma ama kızım beni gördüğü zaman asla onlara gitmek istemez uzaktan güler onlara :D

önce (1 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsınız gorumcemde öyle kızımı yanında yatirmak istedi akşam izin vermedim dedim korkuyorum odamda tek yatmaya mecburen öyle dedim alismasin diye
önce tarafından
Ya ne bileyim bence yalan söylemek yerine gerçekleri söylemeniz çok daha iyi olur diye düşünüyorum  .
önce (1 puan) tarafından
Yalan değilde daha çok kalp kırmamak isteyisimden gerçekten okadar yıprandım ki hassas oldugumdan kimseyi kiramiyorum bişey söylesem hep kötü hisediyorum
0 oy
önce (203 puan) tarafından
Görümceni kaynanana yolla oğlunu yanına al. Bu kadar basit. Ağlasın zırlasın oğlun nasıl başlarsa öyle gider. Yavaş yavaş alışır. Kızma etme bişey deme oğluna ileri gitmedikçe. Düzelir zamanla 
önce (1 puan) tarafından
Bundan böyle öyle yapacam isterse patlasın alismak zorunda onu baskasinin terbiyesini vererek alıştırmak istemiyorum yarın bir gün diyecekler bak ane baba terbiyesine
önce (203 puan) tarafından
Aynen öyle canım. 1.  2 ay ağlar durur sonra alışır
0 oy
önce (7,317 puan) tarafından
Hazır yaşı küçükken engel ol sen olamıyorsan babası olsun gerekirse kızsin babası sen al kucağına sev burası bizim evimiz herkes kendi evinde uyumali de . Duygu sömürüsü yap sen evimizde uyuyunca ben kendimi daha mutlu güvende hissediyorum de kendini bir şey zannetsin çocuklar bazen gazla çalışıyor 
önce (1 puan) tarafından
Babası arıyor anesini gitsin kalmasın diye oda küsüp dariliyor ben geçende dedim sen kendine alistiriyorsun çocuk üzülüyor gelmek istemiyor diye dedim bu çocuğun dişi fırçalaniyor her gece dış çürüğü var dedim  ilacı var devamlı kullandığı ve ben onların yüzünden bazen vermedigim oluyor dedim sen yapamazsın yaşlıdır 65 70 arası
0 oy
önce (3 puan) tarafından
Benim oglanda aynı durumdaydi deli gibi ağlardı gorumcelere gitmek için 4 yaşında 1 senedir bende senin gibi çekiyorum seni çok iyi anlıyorum öyle birkac gün izin verdim artık hatta yanında kalsın bıktırsin onlari ama içim içimi yiyordu  şu 4 aydir bu defa gorumcelere ders çalışmasına izin vermeyince kendileri dedi gelip nasıl alırsın yenge diye dondurma bahanesiyle yiyecek bahanesiyle yanıma getirttim ve onunla birlikte oyun oynamaya etkinlikler yapmaya başladım onu parka götürmeye başladım hep konuşarak hatta dün akşam bile ağladı yine onlarda kalmak için dedim artık herkes evinde uyur uyusun halan yarın yine gidersin dedim  yani böyle şimdilik devam ediyorum inşallah düzelir kardeşi doğunca  Allah ikimizinde yardimcisi olsun
önce (1 puan) tarafından
Amin canım valla yaşayan bilir
0 oy
önce (905 puan) tarafından
Yuzde yuz sen bence kiskaniyorsun ne olmus babaannesi bakiyorsa belli ki iyi bakiyir millet bakici tutup on saat goremiyor cocugunu korkma anne sevgisini hicbir sevgi gecemez istersen dunyanin en kotusu ol cocugun yine doner dolasir seni sever
önce (1 puan) tarafından
Beni anlamamissiniz anlamanız için yaşamanız lazım ben çocuğum onların terbiyesini değil ane babasının terbiyesini alsın istiyorum kıskançlık yapanda benim kaynanm canım sen istediğini anla
0 oy
önce (16,376 puan) tarafından
Gitmesine izin vermeyeceksin. Babannesini görmek istediği zaman birlikte gidip birlikte geleceksiniz. Kötü niyet olmasa arada gitsin kalsın ne güzel derdim. Ama kötü niyetli oldukları için tek göndermem bensiz de bı yerde kalmasına müsaade etmem 
önce (1 puan) tarafından
Ben pek mesafeliyim gidip gelmiyorum bundan sonra okula göndermeyi düşünüyorum bir süre çırpınır durur
0 oy
önce (449 puan) tarafından
cocuk 5 yasinda e devlette adi ciktiysa okula yollayin bence,hicte kucuk degil o ortamdan uzaklassin biraz.yollamam derseniz etkinlikle , oyunla, kitapla onu evde tutacaksiniz,Cift basli cocugun derdi ilerde yine sana kalir uyanik ol,tepkini koy ve net ol asla yumusama.Evler yakinsa istemiyorum gorumcem gelmesin de. inatla net ol ki 1 2 3 sonra susacaklar.Gunde 1 2 saat yollarsin ama gece anne baba kardesle uyunur de aklina sok o anlamda cocuk kucuk.Goz goze iletisim kur sadece konusmak icin konusma .Cocugunla iletisimi arttir huysuz vs diyip kolaya lutfen kacma biz dogurduysak biz bakacagiz.Net ol.....
önce (1 puan) tarafından
Evet doğru okula kaydedicm ozaman biraz düzelir yoksa böyle olmayacak gibi görünüyor onlarda fark ediyor zaten istemediğimi ama inatla kalmaya geliyorlar tabi dediğiniz gibi tepki gosterebilsem öyle olmaz teşekkürler yorumunuz için sağolun
0 oy
önce (1,138 puan) tarafından
Senin yaşadigini benim kaynanam yaşamis eşimj nenesi büyütmüş kaynanam hep oğluna hasret kalmış.

Çok pişman bu kadar izin verdigi için 

Kızdım nasıl izin verdin diye nenesi ağlıyor oğlum ağliyor dayanamayıp veriyordum diyor 

1 ay,2 ay eve gelmezmiş eşim 

Annesiyle hiç samimi deil derim sarıl öp anneni çok uzak davranıyor

Oğlunu bir an önce kendine alıştır evde aktivite yapın oyun oynayın gitmek istemez 
önce (1 puan) tarafından
Evet öyle yapmaya çalışıyorum torunudur sevsin ama okadar da kendine bağlaması bana normal gelmiyor
önce (1 puan) tarafından
Seni yeni anladım canım işte ane çocuk arasına girilmez soğukluk giriyor araya ama. Ben farkındayım bazen diyorki ben senin anenim ben seni karnından çıkardım onu sevmesi zoruma gitmiyor inana bana ama onun yapmak istediği çocuğumun ona alışması onda kalması bir ara diyordu kendine bir erkek çocuk getir bunu bana ver ben dedim yerdemi bulmuşum sana verim ya çok kıskanç gerçekten bak asla bu cümleyi kurmak istemezdim ama maalesef öyle ve eşimde farkinda

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 361 göst.
0 oy
1 cevap 116 göst.
+1 oy
35 cevap 645 göst.
10 Şubat 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 508 göst.
19 Aralık 2023 Aile kategorisinde Perihan.. (30 puan) tarafından soruldu

389,212 soru