0 oy
487 göst.
Diğer kategorisinde (73 puan) tarafından
Kızım üç aylık.emmiyor biberon tutmuyor.her yolu deniyoruz içmiyor zaril zaril ağlıyor.sadece uyku arasında içiyordu o da 60 CC onu da almaz oldu.buhun sadece iki kere 60 CC den 120 CC içti.kafayi yemek üzereyim.artik biktimm.bebek resmen açlık hissetmiyor.herseyin en iyisini alıyorum.tertipli düzenli davranıyorum.uyku araladı bile almaz oldu.siringayla verdim bugün onu da geri tukuruyor.meme sagiyordum artık sütüm de yok kalmadı.bu strese dayanamıyorum.iki aydır kilo almıyor kiloyu attım kenara artık umrumda değil.ama bu kız nasıl olurda beslenmez acikmaz.vicdan azabı çekiyorum aç biliyorum.her yolu deniyorum olmuyor ben arrik tukendimm.tum postlarim kızımla alakalı.herseyi yapmama rağmen değişmiyor.dua ediyorum yok zikir çekiyorum yok.herkese çocuğu okutuyorum yok.doktor da besleyeceksin deyip duruyor.halden anlayan yok.aglayan bebekten daha zor bsey varsa yemeyen bebektir.daha önce hiç böle bişey görmedim.101 ihlas okudum nazar ayetleri okudum.basinda dualar ettim az önce ama yokkkkk.stresten artık heryerimden irinli iltihap akıyor.lutfen bana dua edin.bir hal çare soyleyin.her türlü şeye açığım kızım doysun istiyorum.bir ay emdi .emzirmek bile nasip olmadi.onu emzirmeyi özledim.bebegimle temas kurmak istiyorum.anne olduğumu artık hisssetmek istiyorum.tum gün elimde biberon .belki yer diye geziyorum.butun bineronlari denedim.elimle sütümü de sagdim en güzel mamalari da aldimm yok yaaaaa .bsey fayda etmiyor.mental olarak çöktüm ce hayata  küsmüş durumdayım.23 yaşımda gencecik anneyim.kahroluyorum çocuğuma.acta bıraktım alır diye.bir gün boyunca yemedi.ben artık napacam Allah rızası için bseyler söyleyin çıldırmak üzereyim ben artikkk.bir günlük iki günlük bsey değil iki aydır bu sıkıntı. kızım beslenmedogi için aç olduğu için hicbirseyden zevk alamıyorum.en son 6 da yemiş 2 ölçek mama bu saat oldu almıyor .zorluyorum baş bas bağırıyor.suan balkonda agliyorum.ben napacam anneler bana bsey söyleyin nolurr

16 Cevaplar

0 oy
(150 puan) tarafından
Canım başka bir sorunu olmasın çocuğun burnu falan tıkalı olabilir mi 
(73 puan) tarafından
Hayır.uyanir uyanamz temizlerim.gun içinde kontrol ederim .gece yatmadan temizlerim öyle yatiririm.o olmadığına eminim
(150 puan) tarafından
Diline bak pamukçuk olmuş olabilir ya da herhangi Bi enfeksiyon doktora götürdü mü hiç canım. Bide şırıngayla dene istersen öyle alır belki ya da kaşıkla
(73 puan) tarafından
Denedim canım siringayla verdim.agzinda biriktiriyor yutmuyor tukuruyor.kafasini yan çevirip akıtıyor.ama şırınga en azından onun keyfine bırakmıyorum bı şekilde yutmssini sağlıyorum .zar zor verdim iste geri kustu hepsini
(150 puan) tarafından
O zaman sen o çocuğu bi doktora götür belki altında başka bi sebep vardır böyle söylüyorum kötü düşünme hemen enfeksiyon falan olabilir ne bilim en kötü için rahat eder
-Reklam-
0 oy
(2,284 puan) tarafından
Öncelikle sakin ol sen böyle stres yaparsan bebeğinde huzursuz olur. Emzirme destek sistemi onu araştır dene istersen. Benim kizda ne emiyordu ne biberon tutuyordu kilo almıyordu doktorda bana bir şekilde besle diyip duruyordu. Senin gibi kaç tane mama denedim biberon denedim. En sonunda eds yönetimini denedim beni emdi ama mama tadını aldi göğsümden. Sonra biberonla tekrar mama verince kabul etti. 
(73 puan) tarafından
Benimki memeye asla gelmiyor ki . pozisyon alınca bile çıldırıyor.mosmor olana kadar agliyor
(2,284 puan) tarafından
Ayakta falan emzirmeye çalış meme reddi büyük ihtimalle. Ortamda önemli. Aşırı uyaran olmasin. Loş ışık sessiz bir ortamda dene.
0 oy
(4,286 puan) tarafından
Ek gıda dönemi olur falan anlarım yememesini falan ama 3 aylık bebek neden mama içmez hiç bilmiyorum ben de hiç emzirmedim ama hiç öyle biberonla falan gezmedim uyanınca hemen mama içerdi uuimadan önce mama içerdi sürekli versem sirekli içerdi çok severdi mamayi düşün ki 25 aylıktı mamayı bıraktığı 3 aylık bebeğe iştahszilik neden olur hiç bilmiyorum inşallah bir çare bulursun 
(73 puan) tarafından
Yok bu hiç almıyor.meme reddi ,mama reddi ,beslenme reddi var.aclik hissetmiyor.tum gün geceden şimdiye sadece 120 CC içmiş toplam ya kafayı yiyecem.sakin kalmaya calsiiyorim ama olmuyorr.bebek aç beslenme sorunu var ben nasıl cozecem bunu.doktorlar besin alerjsi olabilri diyor belirtileri var.alerjiye git diyor.ona sıra bulamiyorum.gidene kadar mama önerin diyorim kafama göre mi icireyim bu çocuğa bununla biz ilgilenmiyoruz diyor
0 oy
(619 puan) tarafından
Gazı varsa içmez. Kontrol ediyor musun gazı var mı yok mu. İllaki bir derdi vardır
(73 puan) tarafından
Coksukur gaz sikintimjz geçti gibi.hem kendisi çıkartıyor hem ben destekliyorum çıkartıyorum.gaz damlası da kullanmaya devam ediyoruz.kolik bebek gaz sancısı oldummu bilirdim çok zordu o dönemler .ama coksukur gaz sorunumuz hafifledi eskisi gibi kalmadı.tabi illa bir derdi vardır.her türlü ihtimali düşünüp harekatt ediyorum ama bulamıyorum neden icmedigini
0 oy
(1,450 puan) tarafından

image

canim yukarda adeyyo isimli arkadaş bahsetmiş bunu dene istersen 
(73 puan) tarafından
Bunu da deniycemm artık bişey sonuç versin Allah için ya
(1,450 puan) tarafından
Mutlaka dene canım eczaneye sor yoksa Trendyol da var
Yazık yavruna içim acıdı senin içinde üzüldüm inşallah çaresi bulunur
0 oy
(1,095 puan) tarafından
Canım sakin ol sen güçlü bı annesin vicdan abmzabi da duyma elinden gelenin fazlasını yapmışsın emin ol bazı dönemler bazı bebeklerde böyle memme reddi biberon reddi oluyor ama senin soyeksinkn iki ay uzun bı sure benim bebeğimde yaklaik bı ay falan meme tutmuyordu mama icmiyordu inan caresilikten meme ucuna tatlı sürüyordum emsin diye çok şükür geçti seninde geçecek .canım acaba emmesinde falan sıkıntımı var emmeyle ilgili yutkunmayla ilgili
(73 puan) tarafından
Onu da düşündüm.emzigi tüm gün emiyor.emme refleksi yok desem emzik agzjndan düştüğü gibi ağlıyor.yani biberon verince almıyor emziği verdihin gibi emiyor
(3,286 puan) tarafından
Emzigi keseceksin canım. Bütün gün emzigi emdiği için emme ihtiyacını karşılıyor. Emzigi kes er ya da geç beslenmeyi kabul edecektir. Olmadı silikon göğüs ucu al ucu emzige benzediği için memeni tekrar tutar belki
(3,286 puan) tarafından
Emzik zaten meme reddine sebep olabiliyor
(73 puan) tarafından
Denedim csnim almıyor maalesef
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Doktorunuz bunlara bakmistir elbet ama dil baği vs olan cocuklar da duzgun beslenemez.Ya da dilinde pamukcuk varsa kisacasi agzi ile ya da yitkunmasi ile ilgili sorunlari varsa yemek reddi olabilir.bunlara bakildi mi
(73 puan) tarafından
Evet canım .dil bağı yok coşkukur.meme emerken dilinde beyaz olurdu günde bir defa muslin bez ıslatıp temzilerdim.emme bıraktı şuan dili temiz hicbisey yok.yutkunma sıkıntısı olup olmadigini nasıl anlayabilirim.***** doktor ilgilenmiyorr.kucuk şehirde yaşıyoruz.doktor tercihimiz de yok maalesef.ozel hastanede yok buralarda.hastanenin emzirme danışmanıyla görüştüm.anlattim ettim.mumkun değil diyor.diyorum böyle .kimse inanmıyor.geliyorlsr evimde kalıyorlar görüyorlar.anlattigim zaman yol canım sende diyorlar
(1,450 puan) tarafından
Aynen benim oğlumda dil bağı vardı göğsümu ememiyorfu biberon tutuyordu ama
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Gaz varsa ve çıkmıyorsa bebekte tokluk hissi olur ve yediği hersey ona samci yapar kabul etmez, o yüzden çay kaşığı ile zeytin yağı ver sabah akşam , sütünü say çay kaşığı ile damlam damlam ağzına akit ve hemen pispisla pispislahinca yutkunma refleksi devreye giriyor.  Sakin ol elini yüzünü yıka ve yeniden dene surekli sabır çek ve yeniden dene benimde 3 aylık kızım var benzer şeyleri yaşadım 1 hafta önce Allah sabrını veriyor. Ne zaman istersen yazabilirsin. Yardımcı olmaya çalışırım.
(73 puan) tarafından
Beslenme sonrası gazını hiç cikarmiyorum.onceleri cikarirdim da hemen ksuuyor kaldırır kaldırmaz.zaten zar zor icirdim diye ellemiyorum.ust gazını çıkarmaya devam edeyimmi
(1,207 puan) tarafından
Tabiki et ama mutlaka sirti dümdüz dursun kucağında , sen dik tutunca zaten başını dik tutuyor bu aylarda. Ağızdan gazı dışında alttan çıkışı da takkıp et , bide ben şu vermeye başladım.cunki çok sıcaklar vardi , gaz çıkışı kolaylaşıyor gibi 1er çay kaşığı sabah akşam verebilirsin
0 oy
(1,696 puan) tarafından
Sakin ol, şehrindeki en iyi çocuk doktorunu bul ve ona götür.alerji bölümü özelde varsa oraya götür.bulundugun şehir sıcak bir yerse sıcaktan etkilenmiş olabilir başka bir bilgim yok bu konuda.o zamanlar benimki kaç CC mama içiyordu hatırlamıyorum ama sanki bir iciste 40 CC filan gidiyordu midesine geri çıkardığı da çok oluyordu ilk 6 ay hep kustu.senin de 3 ayın kalmis bak gör ek gıda dönemine geçsin bir toparlansin problemi de varsa ortaya çıksın feraha erersiniz insallah
(73 puan) tarafından
Hiç özel yok alerjiye bakan.yakin şehirleri araştıracağım.lutfen dua edin artık çok yıprandım.cocukta benimle beraber tükendi.ona bişey olacak diye korkuyorum artık
(1,696 puan) tarafından
Allah seni de bebeğini de güzel aydınlık günlere çıkarsın inşallah seni çok iyi anlıyorum elini yüzünü yıka bir kahve soğuk bir şey yap iç.icini ferah tut Allah'ın izniyle bir şey olmaz.iki aydır böyle aç idare ediyorsa bünyesi sağlam demek ki maşallah Allah size bağışlasın ve bir an once derdi neyse ortaya çıksın insallah
(73 puan) tarafından
İnşallah Allah razı olsun
0 oy
(46 puan) tarafından
Öncelikle sakin ol sen bu dediklerinin hepsini yaşadım aynı senin gibi resmen kafayı yiyecektim zar zor 4 aylığa attım kendimi mecburen başka çarem yoktu ek gıdaya geçtim diyorum yine çok mecburdum kavanoz mama danone falan verdim hep 6 aya kadar ondan sonra herşeyi verdim 
(73 puan) tarafından
Ben de dördüncü aya geçince vermeye baslaycam
0 oy
(2,449 puan) tarafından
Öncelikle sakin olmalısın. bebeklere, anne gergin stresli olduğu zamnlarda onlara da yansıyor. benim kızım da 5.5 aylık, 4 aylıktan beri mamaya başladım sütüm azaldığı için ve bir ayda sadece 100gr aldığı için biberonu asla tutmuyor kusacak gibi yapıyordu verdiğim zamanlarda bende internetten araştırdım kaşık biberonlar varmış ebebekten gittim aldım şimdi çok şükür onunla iciriyorum onu sevdi yani belki sanada bir fikir olur 
0 oy
(126 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun midesi gaz dolu olabilir bebekler gazlı olunca hiç bişey istemez emmek istese bile ememez istemez benim minik kız bir yaşına girdi yeni 4 cu bebem :) ilk çocuk gibi zor geçti bu. Birsene gerçekten ilk doğduğu gece kendi tükürüğü ile boğulan bir bebekdi ebe hanım Sabaha kadar yanında beklrdi sağolsun sonrası daha zor geçti doktor reflüsu var dedi yapacak bişey yok dedi gönderdi emmek istiyor midesi almıyor biraz emse 2 katı kusuyordu düz hiç yatiramadim kusar boğulur diye uyumadım gecelri ki kaç kere tıkandı gazını mutlaka cikartirdim emdikten sonra karninsn felan sabahlari masaj yaptım kendim her akşam kimyon çayı ictim bir bardak bu çok rahatlattı bebeğimi gazı kalmadı 5 aylıkken bı doktor buldum sayesinde refludrn kurtulduk ek gıdaya geçtik anne sütünden değil bu seferde ek gidada kusmaya başladı midesi almadı her şeyi öğürdu ama ben pes etmedim tam bir yaşında çok şükür midesi artık daha iyi alıyor besinleri bazi bebeklerin midesi hassas oluyor malesef biberon hiccc sevemz almadı emzik almadı o kadar sagdigim sütler çöp oldu gaz problemi gidince emmeye devam ettim şükür ne kadar kussada emiyordu çocuk gastroenteroloji ye götürdüm şimdi tahlil yaptı bakalım sonuçlar ne gidecez kilo çok yavaş alıyor 8 kilo şuan hala bı tane bile disimiz yok :))
0 oy
(1,284 puan) tarafından
7 aylik al bendende o kadar bu kadar beslenmeyle nasil yasiyo diye dusunuyom yani belki gunluk emdigi 150 cc olmuyodur aglamak istiyom dr goturdum bugun volyak testi verdik bakalim
(73 puan) tarafından
Volvak testini ne için istedi
(1,284 puan) tarafından
Kilosu az diye istedi colyakta gelisim geriligi yapabiliyomus
0 oy
(34 puan) tarafından
Mama olarak Bebelac denedinmi hiç o tatlı belki içerse çok değişik bı durum doktorların el atması gerekli ya durumun varsa özele götür ordaki doktorlar ilgili oluyor biraz belki bı şurup gibi bişe verirler 
0 oy
(34 puan) tarafından
Göğsüne Bağdat hurmasindan sursen tatlı gibi gelse ağzına almazmi acaba yada şekeri şerbet yapıp sursen ağzına değse belki o tarla alabilir 
0 oy
(900 puan) tarafından
Ahhh anılarımı hatırlattın şuan 5.5 yaşında kızım aynen senin kız gibi ilk doğduğundan 8 aylık olana kadar ne biberon ne mama ne de meme emdi yemin ederim kendi saçlarımı yolar kafama vura vura aglardm sürekli ağlardı kaç defa doktora giderdik biseyi yoktu sadece bir kaç damla su içerdi onu da ben verirdim artık organları yapışır diye korkuyordum valla ben çaresini bulamadım canm 8 aylık olduktan sonra düzeldi meme emmeye başladı mama falan yine etmedi ona da 1yasindan sonra başladı. Rabbim yardımcın olsun. İnsan evladının açlıktan ağladığını biliyor ama elinden bisey gelmiyor çok zor.
(73 puan) tarafından
Aynılarını yaşıyorum şuan.sacladimi yoluyorum sinirden kafama vuruyorum strsten.gecer inşallah.herturlu yolu deniyorum bakalim
(900 puan) tarafından
Rabbim yardmcn olsun inşallah

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 1,069 göst.
0 oy
18 cevap 1,090 göst.
9 Mart 2019 Aile kategorisinde mucizelrm❤ikizannesi (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 145 göst.
5 Mart 2023 Diğer kategorisinde Es25 (3,800 puan) tarafından soruldu
0 oy