0 oy
422 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,266 puan) tarafından
1.5 yasina kadar asla kabizlik yok . Tuvalet egtminden 1 hafta sonra kabizlik basliyo ve suan 4 yasinda haftada bir kere kakasini yapiyo oda feryat figan kaniyo . Şükür bağsur yok ama cok buyuk yapiyor diskisini.  Gelince de kendini kasıyor ,agliyor, yapmiyo ,tutuyo haftada bir yapiyor (iki oldugu cok cok nadir)Doktora goturmusler ,sindirim icin ilac vermisler fayda etmemis. Kayisi suyu meyve herseyi denemisler yine yok. Başına gelen varsa yardimci olabilir misiniz?

8 Cevaplar

0 oy
(1,235 puan) tarafından
Çocuk psikologuna terapiste falan gidilsin tuvalet eğitimi anlasilan çok sancılı geçmiş yıllar geçtiği halde duzelmediyse ya psikolojik ya da kronikleşmiştir 
(2,266 puan) tarafından
Egitim sirasinda hic bir zorluk yaşamadı , cok başarılıydı. Kendi gidip yapıyordu hatta , ne olduysa 1-2 hafta sonra başladı bu sorunu . Soyleyeyim arkadasima bir terapist yardimi alsin . Cok tesekkur ederim canim .
-Reklam-
0 oy
(445 puan) tarafından
Yani hep yapıp sonradan yapmıyorsa beslenmede sorun yok makatta çatlak basur yoksa psikolojiktir. Benim kızda bi ara korkuyordu çünkü makatı çatlamıştı kabızlıktan sonra bağırsağı düzelttik çatlağı düzelttik ona rağmen acıyacak sanıp korkarak yapıyordu
(2,266 puan) tarafından
Peki sonra duzeldimi kızınız.  Destek aldiniz mi uzmandan . Cok gec ciktigi icin tuvalete kanamasi oluyor malesef . Cesitli doktorlarada goturduler oysaki
(445 puan) tarafından
Düzeldi. Kanıyorsa çatlak acıyo demek ki. Ilık suya oturtun orası düzelmeden korkuyu yenemez. Bide kaka yaptıkça ödül verdim. Yanına bende girdim elini tuttum benden güç al dedim. Poposu nun ilaçlarını düzenli kullandık. Bağırsagıda düzelmesi lazım kaka yumuşaması lazım. Her karadan sonra ki kuvete oturttum
0 oy
(935 puan) tarafından
Wc eğitiminde bizim de oldu maalesef kolay kakasını tutuyorsa kabız gbı olur bzm düzeldi ama yıl geçti üstünden desem yeriniz altına yap dedim temizlerim dedim düzene girene kadar wc oturmuyordu çünkü ağlıyordu 9 ay sürdü ikna etmek tutmuyor şükür tutuyordr sürekli krem sursub uyustran bir krem vermişti doktor bana onu kullanıyordum acımayacak diye düşünmesi lazm artık kabız oldukça korkup tutar
(2,266 puan) tarafından
Anladim kuzum . Egitimi cok iyi gecti ama sonra basladi ve bak 4 yasinda iki senedir bu sikintisi asla gecmedi . Cok uzuluyor arkadasim .
0 oy
(447 puan) tarafından
Canım geçmiş olsun tramva kalmış olabilir piskolojik destekmi alsa tuvalet eğitiminde yapmaya korkup kendini kasıp dahada piskolojikman oluo olabilir
(2,266 puan) tarafından
Soyledim kuzum bir pedagogla görüş diye . Buraya da sirf fikir almak icin actim postu , çünkü artik caresiz kaldi . Tesekkur ederim canim .
(447 puan) tarafından
Rica ederim canım işallah bı çare bulur rabbim yardım etsin
0 oy
(2,733 puan) tarafından
Yeğenim yeni doğduğu zaman zorlanarak ve çok uzun günler sonra yapıyordu. Götürdükleri doktor bir ilaç vericem sürekli kullanın,( 1 2 ay gibiydi yanlış hatırlamıyorsam) o düzene girecek demişti. Gerçekten de öyle oldu. Öyle bir imkanı olsa keşke onun yaşında da. Bağırsağı alıştırmış yani bir nevi. Allah şifa versin inşallah düzelir 
(2,266 puan) tarafından
Amin cok teşekkür ederim canim . Pedagog destegi alacak baska alternatif kalmadi malesef :/
(2,733 puan) tarafından
Allah yardımcıları olsun
0 oy
(1,195 puan) tarafından
Bir arkadaşımın kızı vardı sütü çok içerde o böyle olmuştu Bir de böyle bağırsak yumuşatıcı şeyler denesin  mesela birinde duymuştum bir araştırsın tahin yağı veriyordu 
(2,266 puan) tarafından
Soyleyeyim canim tesekkur ederim
0 oy
(521 puan) tarafından
Arkadaşımın kızı da sürekli kabizdi. Meğerse bağırsaklarında candida mantarı varmış. Alerji ve kullandığı antibiyotiklerden olmus. Çok fazla antibiyotik kullanmış. Tüm bağırsakları sarmış diyordu annesi
(2,266 puan) tarafından
Son bir senedir cok yogun antibiyotik kullaniyor ama oncesinde yoktu . Bunuda soyleyeyim canim tesekkur ederim
(521 puan) tarafından
aynen candida mantarı testi yaptırsınlar mutlaka o zaman
0 oy
(1,826 puan) tarafından
Ay yavrum icim gitti, agrili oldugu icin onda tramva olarak kaldi belkide ayninaciyi yasamamak icin yapmak istemiyordur. 1 hafta dile kolay... duphalac diye bir surup var bebeklikten itibaren verilebiliyor. O diskiyi yumusatiyor en azindan agriso azalir
(2,266 puan) tarafından
Hemde cok cani yaniyor yapmamak icin surekli tutuyor kendini kuzum :/ duphalac surubunu soyleyecegim kuzum cok sagol

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 805 göst.
7 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,038 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 206 göst.
26 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,348 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 289 göst.
24 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 320 göst.