0 oy
112 göst.
önce Kültür-Sanat kategorisinde (89 puan) tarafından
Kızlar ben yoğurdu kaynattıgım bir tencere var onun içinde mayalarım  ama hep kayanıtırken dibine tutuyor ya bıde dolapta çok kaba yer kaplıyor  sızın fıkrınız var mı sız nerde mayalarsınız  

14 Cevaplar

+1 oy
önce (7,748 puan) tarafından
kavanozlarda canım. 
önce (316 puan) tarafından
Temcerede kaynatıp mayayı döktükten sonramı kavanozlara dokuyorsun ,öyle tutuyomu ,yani maya içinde karışıyor mu ki ,bende kavanozda yapmak istiyorum da denemedim hic
önce (7,748 puan) tarafından
önce sütü kavanozlara koyuyorum sonra içine yoğurdu koyup karıştırıyorum ama kavanoz kapağını kapatmıyorum, tülbent örtüyorum. tülbentleri kavanozların boyuna göre kestim, paket lastiği ile tutturuyorum sonra sarıyorum sofra bezine işte. mayalanınca tülbenti alıp normal kavanoz kapağını kapatıp dolaba koyuyorum
senin dediğim gibi yoğurtla karıştırma işini tencerede yapıp kavanozlara aktaranlar da var ama ben ısı kaybını belki hesaplayamam diye hiç yapmadım öyle
-Reklam-
0 oy
önce (2,794 puan) tarafından
Tek tek kavanozlarada oluyor hemde güzel tutuyor cam olduğu için 
0 oy
önce (2,350 puan) tarafından
Bende sürekli yaptığım tencerede mayalarım
0 oy
önce (121 puan) tarafından
Plastik kovalarda mayalarim
0 oy
önce (3,972 puan) tarafından
Kavanozda mayaliyordum çok uğraştırıcı geldi bende yoğurt kovasına döküyorum onda mayaliyorum :)
0 oy
önce (178 puan) tarafından
Kavonozda yaparim genelde zaten ev yogurdunu sadece ben yerim bide bebegim icin yaparim o yuzden iki kavonoz tutarim hep
0 oy
önce (236 puan) tarafından
Tencere çok yer kaplıyor. Yoğurt kapları da bana hijyenik gelmiyor hem plastik kap sonuçta zararlı. Kavanozlara mayalarım. Tencerede süt ılıyınca mayalar karıştırır kavanozlara dökerim 
0 oy
önce (9,234 puan) tarafından
Bende kaynattigim tencere de mayaliyorum
0 oy
önce (194 puan) tarafından
Kovada.  Ama cam kavanozda çok güzel tutuyor.  Tencere sağlıksız 
0 oy
önce (1,275 puan) tarafından
Yoğurt için özel emaye tencerem var ona mayalarim 
önce (89 puan) tarafından
Memnun musun  peki güzel tutuyır mu
önce (1,275 puan) tarafından
Ben seviyorum canım
0 oy
önce (935 puan) tarafından
Sütü kaynatip ılıttıktan sonra emaye tarzı bir kabım var ona alıyor onun içinde mayalıyorum. bende de dibi tutuyor bazen ama başka kaba aktardığım için sorun olmuyor. Bir ara porselen tencerede yapıyordum temizliği sıkıcı olunca bıraktım. Hani şu yemek setleri icinde çorba servis etmek için çıkan tencereler varya işte ona alıyordum ilıdiktan sonra. 
0 oy
önce (3,993 puan) tarafından
Ben yoğurt makinasında yapıyorum oğlum için küçük cam kavanozların içinde inanılmaz güzel oluyor. Annemde tencere de mayalar bizim için ama dibi falan tutmaz yaptığın da tabi dolapta yer kaplıyor
0 oy
önce (806 puan) tarafından
Hem kavanozda mayalarım hemde marketteki yoğurt plastik kabında mayalarım tencereye sütü dökmeden önce suyla güzel bir yıka ben öyle yaparım asla dıbi tutmaz altınada porselen bır tas koyarım öyle sütü döker kaynatırım süt hemen taşmasınıw engelliyor
0 oy
önce (1,019 puan) tarafından
1lt lik cam kavanozlara mayalarım pişen tencere de soğuyunca mayasını ekler karıştır cezve ile kavanoza doldururum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 82 göst.
16 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde MinnieMouse (773 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 299 göst.
18 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 368 göst.
30 Ağustos 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ajangadget (1,321 puan) tarafından soruldu

389,230 soru

11,637,039 cevap

35,428 kullanıcı

...