0 oy
398 göst.
önce Aile kategorisinde (1,781 puan) tarafından
Tek bir oğlum var 4 buçuk yaşında kizlar anaokulunada. Başlayacak kısmet olursa inşallah çevremde bir ben bir de bir arkadaş biz kaldık tek çocuklu oğlum sürekli onları görünce ağlıyor anne kardeş diye mesela eltimin iki çocuğu var benim oğlan küçüğüne yaklaşınca bebek diye ablası itekliyor benim kardeşim o elleme diye oda üzülüp çekiliyor çocuk ne bilim bir tane de olsa olur mu ki yapabilir miyim ?

21 Cevaplar

+2 oy
önce (808 puan) tarafından
3 yaşında bir kızım ve 3 aylik bir oğlum var..tabii zor ama çok güzel..bir an olsun pişmanlık duymadım..bi buyuselerdi diyerek anı kendime zehir etmiyorum..her anın tadını çıkarmaya çalışıyorum.. bir de büyüğe oyuncak alır gibi çocuk yapılmasına çok karşıyım.. kardeş istedi yaptık değil de bir çocuğum daha olmasını çok istiyorum diyorsanız yapın.. 
önce (9,569 puan) tarafından
Canım sünnet ne oldu sizin yaptırdınız mı?
önce (1,781 puan) tarafından
Bir kızım olsun çok istiyorum :D yalan yok oğlum eşimin kopyası birde bana benzeyen minnacık bisey çok istiyorm :)
Allah gönlüne göre versin..

sünneti yaptırdık şükür bir sıkıntı olmadı 2 hafta oldu bile..ağlaması agrisi falan olmadı ama sarı sarı kuru iltihap gibi seyler var banyo yaptıkça dökülecek dedi doktor..
önce (9,569 puan) tarafından
Iyi bari canım çok geçmiş olsun
Teşekkür ederimm
-Reklam-
0 oy
önce (545 puan) tarafından
Yaparsın ama hazır hissetmen lazım bu çok önemli psikolojik olarak maddı manevı esınde sende hazır olmalısın ve çocuğunu da buna hazırlamalısın dogumdan sonraki sürecı yönetmek çok önemli kıskançlık açısından bunun ıcın bocalamamak ıcın önce senın net olman lazım
Ya yaşımda geçiyor 30um günler geçtikçe eskisi gibi değilim cnm oğlum tek koca binada inanır mısın cocuk da yok aile apartmanı ama bir eltimin oğlu var 10 yaşında oda benimkine yaklasmiyor küçük diye diğeri uzak işte cadde üstünde oturuyorum aşağı insek işlek bir cadde vızır vızır araba kaynıyor anaokulunu bekliyorum kardeş de önemli cnm inan iki ablama iki gün aramasa ***** gibi oluyorum dert ortağım onlar benim bir nevi böyle düşününce evet olmalı diyorum erkek çocuğu bir de bacısı olsa ha erkekte olsa olur en azından sırdaşı dostu olur kardeş nefestir ya
önce (545 puan) tarafından
Benım bır kız bır oğlan çokta güzel anlasıyorlar  canım kardeş iyidir ıkı ideal bence yap gıtsın
0 oy
önce (16,376 puan) tarafından
Bence olmaması daha büyük bir pişmanlık olabilir. Ben hiç pişman değilim dogurduguma ikisini de. Ama zor. O ayrı mesele. Kolay degil. Ama bence gerekli. 

Ha maddiyat çok sıkıntıdır, evliliğin yolunda gitmiyodur sagliksal binpribleminiz vardır o ayrı mesele. Ama d8ger türlü olsa iyi olur diye düşünüyorum 
Maddiyat değilde cnm aile apartmanı ya biraz eşimle o yüzden sorun yaşıyoruz ister istemez etkileniyor evliligimiz maalesef:(
önce (16,376 puan) tarafından
O zaman ona göre degerlendir tabi ki. Sen en doğrusunu bilirsin
0 oy
önce (857 puan) tarafından
Ay niye pişmanlık olsun ya  bence olması güzel birşey bakacak destek olacak olsa e u de yaparım doğumdan da korkmasam akli eriyor bence 
0 oy
önce (1,480 puan) tarafından
Hiç pişman değilim 2 tane oğlum var kendime güvenim var olursa inşallah zamanla bir tane daha düşünüyorum tabi biraz açılsın istiyorum bakalım Allah büyük 
0 oy
önce (6,703 puan) tarafından
Mecbur kalınca her türlü yapıyor insan geliyor üstesinden. Ama bana şimdi sorsan ikinci çocuğu yapar mıydım diye yapmazdım tek çocukla çok rahattım çünkü anneliğin zorluklarını ikinci çocuk olduktan sonra anladım pişmanlık değil Rabbime şükürler olsun iki tane ay parçası yavrum var ama ikincisi olduktan sonra psikolojik olarak çok yıprandım o yüzden sağlıklı kalabilir miyim diye düşün karar ver 
0 oy
önce (56 puan) tarafından
İki çocuğum var ve iyiki diyorum. Önemli olan sizin hazır olup olmamanız ve eşinizin desteği. Maddi açıdan bir sıkıntınız yoksa, evin ve çocuğun tüm yükü sizin omuzlarınızda değilse, çok rahat bakılır. Tek çocuk olmanın iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum. Zorundalalık vardır orası ayrı. Ama bir kardeş, bir yol arkadaşı, ilerde çalabilecek bir kapı olur.

Artı vê eksileri var tabi ki, iyice düşünüp karar verirsiniz. 
0 oy
önce (281 puan) tarafından
Cocugu olan pismanim diyemezki çok tatlı minnacık oluyorlar  oğlum 4 yaşında kızım 1.5 aylik
0 oy
önce (690 puan) tarafından

Bence kardeş güzel bir şey ama bir kadinin elinde mesleği yoksa , eşiyle arasında çözemediği sorunlar falan var ise birden fazla çocuk düşünmemeli. Maddi imkan var deniiyor ama hep bez , mama, kıyafet gibi şeyler düşünülüyor. Bence çocuklar her sene tatile götürülmeli, tiyatroya gitmeli, özel bir ilgi alanı yaratılmalı ( dans, müzik vs gibi kurslar). Okul çağında özel ders imkanı sunabilmeli.. Yine özel bir durum yoksa kişinin kendine ait bir evi arabası olmalı. 

Yani ben öğretmenim, ikinci çocuğa maddi düzeyimin yeteceğini düşünmüyorum çünkü çocuğuma güzel imkanlar sunmak istiyorum.
0 oy
önce (1,451 puan) tarafından
Benim ikisinin arası 2.5 yaş yani benim büyük kızim 2.5 yaşındaydı kardeşi olduğun da önce çok zor geldi bana ikisi ama ozellikle büyük kızımla çok sıkıntı yaşadık küçük kızım Allah var bana hiç yükü olmadı halada öyle kendi başına oynar yer içer yatar bebekken de öyleydi başta yiprandjm ama iyiki de olmuş şimdi biri 4.5 biri iki yaşında çok şükür oynuyorlar beraber uyuyorlar yiyorlar içiyorlar sen kendini hazır hidsedersen yap 
önce (3,187 puan) tarafından
Ayy ikincisi kız mı erkek mi:) benimde iki kızım arasında 2.5 yaş var ikinci kızım daha 36 günlük ve gazlı kolik bebek..  beraber oynayacakları günleri hayal ediyorum :)
önce (1,451 puan) tarafından
Kız Allah'in izniyle o günler de gelir beraber oynarlar oyuncak kavgası yapar:)
0 oy
önce (615 puan) tarafından
Benim en büyük iyikim.ya hiç çoçuk ya da iki çoçuk kafasındaydım.Tekken çok sıkılıyor çoçuklar sürekli ebeveynle oynamak istiyor.Benim ilk kızım maşallah enerjisi yüksek ben yığılıp kalıyorum benim kız 3 adamı devirir.Şimdi kardeşi var onla çok vakit geçiriyor.Benim ilki çok zordu ikincimde tam tersi olduğu için hiç anlamadım nasıl büyüdü 22 aylık oldu bile.Büyüğümde 5 yaş.Genelde ya ilk ya da ikinci biri zor oluyor.Sizin ilki nasıl?
0 oy
önce (250 puan) tarafından
Benimde yok oğlum 2,5 yaşında tup bebek annesiyim ikinci etup bebek olacak ama ben çok istiyorum 
Ay inş okur cnm benim Allah gönlüne göre versin
önce (250 puan) tarafından
Amin kuzum inşallah
0 oy
önce (4,763 puan) tarafından
hahah aklindan gecirmek bile pismanlik. bide yapip dogurdugunu dusun ev timarhane gibi oluyor. ben kader mahkumuyum. ben yandim baskasi yanmasin benim

yerime de insanca yasa yasayabildigi. kadar
Çok mu kötü ya :(
önce (4,763 puan) tarafından
ben bir gram
olsun istemiyordum esim istiyordu . suan kacip da kurtulayim diyor evde bir kaossuz gun yok. karmasa kaos bagris cigris kavga dovuş. keske bende kacabilsem deyip şarliyorum adama busefer sinirim ondan cikio.8 yas kiz ve 2 yaş erkek
0 oy
önce (2,107 puan) tarafından

Çok çocuk anneye zor olsada çocuklarıda düşünmek lazım evde tek başına saatlerce sıkılır yani nereye kadar anneyle babayla oynayacak. Hadi küçükkrn oyuncak park kreş olur. İlerde dertleşecek oturup iki film izleyecek dışarı çıktımı birbirini kollayacak abisi kardeşi olmasınmı.

Veee ben bunları düşünerek 4 tane çocuğum oldu :D evimiz çok neşeli dir yani kaos olay kavga kahkahalar saklambaçlar hiç eksik kalmaz.pikniğe gideriz ve 4 ü yeter birbirine arkadaş bile aramazlar. Tatile gittik 4 ü havuzdaa okadar güzel oynadı eğlendi ki çocuk olasım geldi

0 oy
önce (156 puan) tarafından
Çok güzel birşey kardeş bence yap:) benim büyüğü 4 yaşında küçüğü 1 şimdiden birlikte oynuyorlar çok güzel bir Duygu gözümün önünde oynamaları ilerde de destek olucaklar birbirlerine zorluğu var ama Allah yardım ediyor emin ol bide eltinin çocuğu öyle yapınca kim bilir ne kadar üzülüyordur bu durumda nasıl sabredip yapmasam mi diyorsun çoktan yapmaliydin doğana kadar bebeğin 5 yaşını geçecek zamanı çoktan gelmiş geçiyor 
Maşallah onlara cnm benim :)
önce (156 puan) tarafından
Allah razi olsun canım benim Rabbim sana da nasip etsin hayırlısı ile :)
0 oy
önce (265 puan) tarafından

Çocuğuma kardeş değilde ben bir tane daha istiyorum diyebilirsin bence istekliysen getir bir taneyle olmuyo kızım iki yaşına girmesine 18 gün kaldı oğlumda iki aylık yani 2 yaş var aralarında diyelim hiç pişman değilim isteyerek getirdim ama bu son olsun istiyorum 

Okadar çok korkuyorum ki tekrar hamile kalicam diye spirale güvenmiyorum prezervatif e asla güvenmiyorum doğum kontrol hapı kalmış bende napicagimi bilmem 
Kısmet cnm hakkın hayırlısı inşallah
0 oy
önce (194 puan) tarafından
Millet üçüncüyü dorduncuyu yapiyo 

İkinci niye pişmanlık olsun bnmde var 2 çocuğum gayet mutluyuz 
Maşallah size :))
önce (194 puan) tarafından
Arada 7 yas fark var :D pespese olsa kafam kaldirmaz
0 oy
önce (1,805 puan) tarafından
Ben hiç zorlanmadim canisi iyiki dogurmusum diyorum gerçek den araların da 5bucuk yaş var tam. Ama sana tavsiyem 1. Sınıf geçince yap 1. Sınıf da kucağında bebek olmasın zor oluyor 
0 oy
önce (18,591 puan) tarafından
Pişmanlık olurmu hiç canım evlat bu candan öte
0 oy
önce (2,639 puan) tarafından
Niye pişmanlık olsun canım eskiden analarımız nasıl yapıyordu düşün ☺☺

İlgili sorular

+1 oy
36 cevap 1,077 göst.
7 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bulut01 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 260 göst.
15 Nisan 2023 Aile kategorisinde Casperiye (4,763 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 506 göst.
12 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Beauty Alya & Mom (1,358 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 972 göst.
8 Kasım 2018 Aile kategorisinde Hazen neşe (158 puan) tarafından soruldu

389,229 soru

11,637,051 cevap

35,428 kullanıcı

...