0 oy
634 göst.
Diğer kategorisinde (2,530 puan) tarafından
Ablamlar gelmişti hep birlikte oyuncaklarla oynarlarken cebine biseyler koydu.minik kediler vardı minyatür falan sanırım onlar kızımın oyuncakları.yegenlerim ortaokula gidecekler bu sene.sorun bişey alması değil istese hepsini veririm ama gizli gizli alıp çaktırmadan Aldi koydu kalabalıkta.ablama söylemedim acaba önlem alması için nasıl söyleyebilirim .ablamla aram açılsın asla istemem.ama yeğenimin böyle şeyler yapmasını asla istemem ileriye gitmesinden korkuyorum sorum şu ki ablama nasıl söylemeliyim:((

19 Cevaplar

0 oy
(2,530 puan) tarafından
Öneri veren yok mu tatlı dilli hanımlar nerdesiniz?
-Reklam-
0 oy
(597 puan) tarafından
Ablanla konuşabilirsin abla beni yanliş anlama ileriye daha büyük şeyler yapabilir ama yiğenim böyle böyle yaptı alması önemli değil ama başkasının evinde de yapar diye nazik bi şekilde konuşabilirsin 
(2,530 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım .çok sağol emin olayim konuşacak mutlaka .onlarda benim canlarim
0 oy
(653 puan) tarafından
Canim sesli yada yuzyuze desen belki o an anlatamazsin ablana ablacim bak bisi var ben diyemedim seni uzmekten korktum tabiki o benim canim cigerim cok seviyorum boyle bir durum var benim evimi komple alsin alsin sorun degil ama baska yerde yaparsa insanlar hirsiz damgasi vurur diye korkuyorum bwni sakim yanlis anlama nolursun seni uzmek yada yegenimi kotulemek icin dwmiyorum aliskanlik olmasindan korkuyorum insanlar yarin birgun ters bisey der vs diye guzel bi mesaj atabilirsin
(2,530 puan) tarafından
Zaten yüzyüze gorusemicez artık aşka sehirde yaşıyorlar canim mecbur arayıp soylicem mesaj atamam çocuklar ellerine alıyorlar telefonu bide düşman olmasınlar bana
0 oy
(522 puan) tarafından
Güzel bir dille anlat canım kırmadan. Şimdiden önünü kessin rabbım korusun ilerde pişman olma
(2,530 puan) tarafından
Cok korktuğum şey hırsızlık.yegenlerim adını koyamaz psikolojik olarak yaptı büyük ihtimal.herseyleri var ablam herseylerini alır niye böyle yaptı bilmiyorum ama soylicem emin olunca belki aldıktan sonra koymuştur bı köşeye iyice bı bakim
0 oy
(1,516 puan) tarafından
Ablamı en iyi sen bilirsin konusama tarzı falan konuşurken abla birşey decem yanlış anlama yigenlerim cebine birşey mi aldı kontrol et ben onların kötülüğünü istemem benm evim ne alırsa alsın ama ilerde başkasının evinde birşey alsa laf ederler uzulmenizi istemem dikkat et olur mu diye tatlı şekilde uyarsan anlar 
(2,530 puan) tarafından
Aynen böyle soylicem canım ama aldigina eminim tekrar koymuş olabilir giderken annem görür evde diye ama iyice emin olayim kızımın her oyuncağını bilirim eksik olanı bilirim
(1,516 puan) tarafından
Sen almış mi diye sor direk aldı dersen belki yanlış anlar ama aranız iyiyse senin iyi niyetin söylediğini anlar tabi bazı ablalar tersini anliyor
(2,530 puan) tarafından
Almismi diye soramam ozaman alınır canım ablam.emin olunca diyecem abla bak yeğenim cebine koydu bunları eminim belki bırakmıştır diye o an söylemedim sana ama evi talan ettim bulamadım .ben onun kötülüğünü istemem sorun oyuncak değil zaten dicem.ileride alışkanlık yapar belki diye senin bilgin olsun diyecem
0 oy
(562 puan) tarafından
Aynen bu şekilde söyleyebilirsin canım
(2,530 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim konuşacağım
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Aslında yanlış anlaşılacak birşey yok. Hatta söylemen iyi bile. O yüzden kesinlikle ablana söylemelisin. Hem bir de aklıma takıldı, zaten ablan görmüyor mü fark etmiyor mu. Sonuçta hepimiz bir yerlere gidiyoruz ama eve giderken çocuğumuzun cebinde birşey olsa fark ederiz. O an fark etmesek eve gelince o oyuncakların onun olmadığını görmüyor mu. Oğlumun bir ton oyuncağı var ama her biri nereden alınmış hepsini hâlâ bilirim.
(2,530 puan) tarafından
Ablamlar başka şehirde yaşıyorlar canim.simdi köye gittiler babamgile bidaha gorusemicez bir sene kadar.evde görürse tabiki çok kızar ona görecektir illaki ama önden ben bı uyaracam bı emin olmam lazım evden çıktığına.cebine koydu eminim ama tekrar biyere koyduysa çok mahcup olurum ablama yalancı konumuna duserim
(2,047 puan) tarafından
Evet doğru emin olmadan söyleme canım iftira atmış konumuna düşersin
(2,530 puan) tarafından
Evet bu durum aramızı açar bidaha benimle konuşmaz .
0 oy
(633 puan) tarafından
Abla , x oyuncak en son senin çocuğun elindeydi. Evi aradim bulamadım kızım istiyor. Acaba senin çocuğun nereye koymuş olabilir, bir sorsan da baksam de. Sanki senin evinde bir yere koymusta sen bulamıyormuşsun gibi bir hava ver ve sor. 
(2,530 puan) tarafından
Yok canım böyle söylesem çok alınır ve ters teper.
0 oy
(729 puan) tarafından
Ablan eve giti görmedmi şimdi bunalr neyin nesi nerde geldi yiyen kaç yaşında bu arda
(2,530 puan) tarafından
Yegenlerim ortaokula baslicak bu kış.ablam şimdi görmez yoldalar eve gidince illaki farkeder.baska şehirde yaşıyorlar bizi ziyarete geldiler.bir sene gorusemicez.simdi benim evi iyice bı bakmam emin olmam lazım.biraktiysa çok mahcup olurum ablam çok alınır bana
(729 puan) tarafından
Tabi önce bak neyin var neyin yok ona göre mahcup olma bende öyle ıvır zıvır kay bolsa inan fark etmem çok untkanim lazm olunca yada o yeri eleyince ancak fark ederim AA nerde arda zaman geçince bilmemde kim geldi o gün kim aldı başta fark etmem lazm
0 oy
(8,677 puan) tarafından
direkt söylemen lazım. çocuk bunun hırsızlık olduğunu bilmiyor demek ki ailesinin öğretmesi lazım. aç telefonu abla böyle böyle oldu rencide olmasın diye o an diyemedim, oyuncak mühim değil ama sen önlemini al de
0 oy
(1,904 puan) tarafından
Başka birisiymiş gibi anlat ve ne yapmalıyım diye sor. O derse ki annesine söyle nasıl söyliyim diye sor. Sana verdiği aklı onda kullan.
0 oy
(19,272 puan) tarafından
Yeğeninin iyiliği için söylemelisin. Ablan olgun bi insanssa zaten buna küsmez aksine çocuğunu uyarır sen onun teyzesisin kötülüğünü isteyecek halin yok usulüne uygun anlat bence
(2,530 puan) tarafından
Cebine attığını gördüm inşallah bırakmıştır onlar benim canım zaten birbirimize düşkünüz ablamda kizimi canindan öte sever heesey alır bende alırım hiç ihtiyaçları yok .bı huy edindi belkiide sadece bıraktığına emin olmam lazım.ileri seviyeye gelmeden çözeriz inşallah öyle birşey varsada.
(19,272 puan) tarafından
İnşallah çözersiniz bian önce
(2,530 puan) tarafından
Teşekkür ederim inşallah
0 oy
(496 puan) tarafından
Ablana soyle direk oste beni yanlis anlama iki uc parca oyuncagin derdinde de degilim onun lafini asla yaptigimi algilama sadece simdi oyuncak aldi belki yapa yapa alıskanlik olur yada baska bir yerde ayni haraketi yapsa sen mahcup olursun vs gibi konus 
(2,530 puan) tarafından
Öyle yapacağım canım çok teşekkür ederim yorumun icin
(496 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(2,435 puan) tarafından
Öncelikle  çocuğun cebine ne koyduguna bakman lazımdı. Bilemezsin çünkü ne alıp koyduğunu görmediğin için. Peçete olabilir kendi oyuncağı olabilir her şey olabilir. Varsayımla hareket etmek yerine emin olup öyle harekete geçmen lazımdı. Diyelim gercekten oyuncakları aldı o zaman ablana kibarca söylerdin ya da yeğenim oyuncakları cebinde unuttun herhalde geri ver de kaybolmasın falan derdin.
(2,530 puan) tarafından
Derdin derdin.kolay olmuyor o işler yeğenim mülayim bı çocuk hemen alınır küser .bana da çok düşkünler .ben koyduğunu gördüm zaten bıraktımi onu bilmiyorum evi toplayamadim daha emin olduktan sonra zaten ablama soyleyecegim .çocuk almis olsa bile ablam gördüğünde çok kızar zaten benim soylememede gerek kalmaz inşallah
0 oy
(694 puan) tarafından
Bence ablana güzel dille anlatabilirsin Allah korusun ileri de çalma hastaligina yakalanabilir
0 oy
(3,350 puan) tarafından
Direk soyleyeceksin. Cunku bugun sende yapan yarin baska bi evde yapar basi belaya girer. Ablan trip biseyse tabi alinabilir onu bilemem.
0 oy
(805 puan) tarafından
İnsanin ablası da yanlış anlamasın artık kardeşlik bağı kadar güçlü bir bağ yok yanlış anlıyorsa onun bilecegi iş ben olsam anlama asla cekinmem tabiki güzel bir üslup ile söylerim o da yeğenim için tabiki
0 oy
(1,269 puan) tarafından
Benim yeğenim de yapıyor ablama diyemiyorum yanlış anlıycak diye 
0 oy
(2,033 puan) tarafından
Ben direk söylerdim çocuk bu olabilir bunu ailesi önlemini alacak çözüm bulacak çokta kötü bir durum değil bana göre çünkü belli dönemde olabiliyor bunlar ablamda bu konuyu uzatmazdi çünkü devamı gelmesin ele güne karşı olsa daha kötüya ablani sen bilirsin egerki alınır diyorsan sessizce git cebinden geri al ve yeğenine deki bunları çok mu beyendin istersen senin olabilir de ver 

İlgili sorular

0 oy
60 cevap 1,037 göst.
5 Ekim 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 539 göst.
21 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Birsel.. (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 202 göst.
18 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Pampers (238 puan) tarafından soruldu
0 oy
77 cevap 943 göst.