0 oy
400 göst.
Diğer kategorisinde (1,535 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yarın tatile gidicez kizlar. Dolapta salça ve buzlukta  donmuş 1 kg tereyağı var. Salça sanırım dışarıda bozulmaz. Geriye tereyağı kalıyor. Onun için buzdolabı çalıştırmaya  gerek var mı ? ( parasından değil önlem amaçlı dolabın fişini çeksek mi diye düşündük. İstanbuldayım burda bu aralar elektirip problemi var)

19 Cevaplar

+1 oy
(2,530 puan) tarafından
Valla alır yanım da götürurdum orda buzluğa koyardım.yada ihtiyaç sahibi biri varsa ona ver canim çöp olmasın.elektrik sikintiysa orda bence şalteri indir de git.pire için yorgan yakma 
(1,535 puan) tarafından
Öyle yapıcam cnm. Vericem afiyetle yesinler.  En mantıklısı bu
-Reklam-
0 oy
(4,904 puan) tarafından
buzdolabi tan takir kuru bakirmi kiz buzluk falan. illaki vardir bisey . okadar sofirladiysan herseyi bi komsuna falan ver . uzun zaman gelmiceksin eve heralde. bir haftalik tatil icin okadar bosaltilmaz dolap
(1,535 puan) tarafından
Vallahi herseyi bitirdik cnm. :))) 27 gün cnm.
0 oy
(4,795 puan) tarafından
Ben calistiridim. 

Benim yaglarim cok kiymetli hakiki yayik tereyagi :D kilosu olmus 500 lira. Buzdolabi 1 ay nekadar elektirik yakar ki.
(1,535 puan) tarafından
İşte komşuya mi versem dedim de. Cidden tereyağı da çok pahali
(4,795 puan) tarafından
Bilmiyorum canim ben hic fiisni cekip gitmedim. Zaten dolabim da genelde dolu oluyo. Oyle guvenecek komsumda yok.
0 oy
tarafından
Ay evde olsan zaten yakacak yanı tatile keyfe gıderken dolabın bır ayda yakacagı Max 50 lırayı düşünmem
(1,535 puan) tarafından
Yok paradan değil aslında önlem amaçlı fişi çeksek mi dedim. İstanbuldayım elektrik problemi var cnm
tarafından
Bilemiyorum onu anahtar bırak bır yakınına arada baksın ben öyle yaparım
0 oy
(180 puan) tarafından
Bence bi komşuna ver şartelide indir uzun bir sure evde olmayacaksınız nolur nolmaz ben iki gun biyere gitsem gazı mazı ne varsa kapatirim :))
(1,535 puan) tarafından
Aynen dediğini yapıcam cnm
(625 puan) tarafından
Dolapların kapısını açık bırak yoksa koku yapar
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Ben olsam komşuya yada akrabama verırdım gelene kadar yazık tereyağın kılosu 350 yenı Erzurum'dan getırttım ☺☺
(1,535 puan) tarafından
Komşuya verip gidicem cnm
0 oy
(410 puan) tarafından
Komşuya emanet et bence 
0 oy
(321 puan) tarafından
Evin anahtarını verdiğiniz biri varsa kontrol etsin biz uzun süreli gittiğimiz zmn eltimlere sötlyleriz 3 4 günde kontrole gelirler bizde  onlara yaparız aynıni
0 oy
(5,257 puan) tarafından
Ben calistirip gidiyorum 3ay evde olmadigim zaman da bile calisiyor.s
0 oy
tarafından
Kış hazırlığı hiç mi yapmadın veya kurbanda hiç mi etin olmadı dolapta nasıl tereyağ var  buzluğa hiç mi birşey koymuyon veya kahvaltılık falan ne bilim tuhaf geldi bana 
(1,535 puan) tarafından
Tatile gidicez diye uzun süredir buzluktaki etleri tükettik. Kış hazırlığı hiç yapmam zaten
tarafından
Peki gelince napıcan? Kış hazırlığı olmayan bir tek sizle karşılaşıyorum
0 oy
(3,398 puan) tarafından

Tereyağında dolabında kalsın.

Bir küçük plastik kapla su dondur. ,Su donduktan sonra üzerine 1 tl koy.

Eğer siz gittiğinizde elektirik kesilir ve süre uzarsa 1 tl erir ve suyun içinde donar. Sende bir sorun olup olmadığını anlarsın.

Ayrıca hava sıcak salca ev sıcağında ekşir haberin olsun.Marketler her ne olursa olsun 25 derece standart isida tutuyorlar. 

Yada ikisinide ver birine.
0 oy
(986 puan) tarafından
Hiç gerek yok gerçekten. Salça dışarıda bozulur. Eğer komşunuz varsa emanet bırakın yoksa verin birisine gitsin. 
0 oy
(7,439 puan) tarafından
Tereyağını tencereye koy bir güzel erit kaynat sonra cam kavanoza koy kapağını kapat serin bir yere koy :) gelince kullan
(1,535 puan) tarafından
Ohooooo açık bıraktık cmm dolabı.  Evde soğuk su da olsun dedi eşim. :))
0 oy
(43 puan) tarafından
Tereyağını çıkart erit tortusunu al sade yağ yap dışarda da dursa sorun olmaz yada ugramam dersen ver annene kayinvalidene 
0 oy
(8,680 puan) tarafından
sade yağa çevir dolaba koymadan kalır bozulmaz
0 oy
(1,536 puan) tarafından
Annene kayanana ver onlarda dursun
0 oy
(1,551 puan) tarafından
Komsunuz falan yokmu ona emanet etseniz
0 oy
(479 puan) tarafından
Birine verebilirsin zayi olur. Salcada sıcakta bozulur hemen kufleniyor
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Cnm ben olsam tereyağından ziyade asla fişi takılı bırakıp 1 ay gitmem ya birden bişey olur patlarsa evim tamamen yanar diye Allah korusun 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 114 göst.
24 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,538 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 248 göst.
12 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Orkideee (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 117 göst.
7 Mart 2024 Diğer kategorisinde Asabii (365 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 126 göst.
26 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde MinnosunAnnesii (1,106 puan) tarafından soruldu

393,751 soru

11,775,221 cevap

35,793 kullanıcı

...