0 oy
656 göst.
Diğer kategorisinde (845 puan) tarafından

Günaydın bebekler. 

Benim arkadaşım istanbul dışında yaşıyor bir sabah aradı beni kahvaltıyı hazırla kardeşimle sana geliyoruz bende tamam dedim. Uzak yol sonuçta. 
Neyse elimden geleni yapıyorum ofluyor pufluyor ama benm bir kızım var bir eşim var ben sürekli gezemem sürekli para harcayan taraf olamam elimde olsa yaparım o ayrı ama yok.. kendi de elini cebine koymuyor 
Arkadaşımın kardeşi istanbul avrupa yakasında iş teklifi almış karşıya geçti.  Annesi babası da yok burda yakın akraba da pek yok. Amcasının evi var ama oda anahtar vermek istemedi.
Annemde çocuk kapıda kalmasın diye gel oğlum bizde kal dedi. 
Arkadaşım tutturdu kardeşim teyzemde çekinir bizde gidelim. Iki gün kalalım hatta pazara kadar kalıp sonra sana geçelim ordan da diğer arkadaşıma kahvaltıya gidelim.  Diğer arkadaşı da bana 2 vesait. Ben karşıda otuyorum anneme gelene kadar 4 araba değiştiriyorum birde arkadaşına gitcm.  Uzak yanı 
Diyorum ki eşim izim vermez o kadar sen varsın diye sıkılma etme diye birşey demiyor ama istersen uzatma dedim yani. Of ya ben oturmaya mi geldim gezmeyeceksek niye geldim ki 
Elinde telefon sürekli birilerine birşeyler yazıyor somurtuyor 
Simdi de diyorki ben erkek kardeşimi  burda tek bırakamam o alışana kadar kalcm 1 hafta sende 1 hafta diğer arkadaşımda sonra yine sende öyle  1 Ay i doldurur giderim diyor.  
Ama şimdi beni yanlış anlamayin tabiki gelsin kalsın ama bekar kız in evli kızın evinde o kadar uzun kalmasına sıcak bakmıyorlar bende arada kalıyorum. 
Eşim.mesela sürekli dışarı çıkmak zorunda kalıyor rahat etsin diye. 
Ama yok daha bana diyorki sen eskiden böyle değildin yav eskiden sorumluluk aldığım bir ev mi vardı başımda. 
Yanlış miyim ya sonrs ben çok üzülüyorum rahat ettiremiyorum diye

28 Cevaplar

+2 oy
(2,121 puan) tarafından
Hadi canım topla eşyalarını defol evimden derim bir ay ne bu gereksiz yere kalmam hastalık değil gereklilik değil bana kabul edersin bile dememiş ne işi var benim evimde bir ay kendi annem bile gereksiz keyfi kalamaz öyle eşimin kendi evi ve rahat edemez haliyle ve kendi evinde rahat edemeyecekse başkasının keyfi için evimde tutmam ve arkadaşın evli yada bekar dogru degil bu zamanda herkesin düzeni kendine göre geçim zaten zor 
(845 puan) tarafından
Öyle deyince bana diyor of ya siz de çok abartıyorsunuz herşeyi kocalarıniza danışıyorsunuz aktiviteniz yok. Baba evinde daha iyiyim fln filan
(660 puan) tarafından
Ay iç sesim
(2,121 puan) tarafından
Evlen öyle konuş şuan büyük konuşuyorsun ben danışıyorum kocam ya yoldan geçene danışamayacağım için haliyle ama sen boyle üstten konuşurken dikkatli ol dilinin gazabına uğrama derim
(660 puan) tarafından
Banada geldi bir arkadaşım memur atandı iki gün yer ayarlamasi için kaldı ailesi biraz benden yüz bulsa birkaç hafta belki daha fazla kalsın diyeckti hiç taviz verrmedim
(1,673 puan) tarafından
Aaa bu konuşma tarzı benim arkadaşım resmen ama şimdi evlendi nisanliyken her şeyi yapardı şimdi nah yapıyor diyor hakliymissin beni kinardi hep noldu anamm nasılmış dedim gerçekten bekar evlinin halinden anlamiyor aslaa
(2,121 puan) tarafından
Böyle büyük konuşanların başına felaketi geliyor Allah büyük
-Reklam-
+2 oy
(810 puan) tarafından
Rahatsız olduğun bir arkadaş  zaten. Kaybetmekten korkmuyorsan basacaksın s*ktiri ne uğraşıyorsun. Ben arkadaşımda 2 gün kaldım. Kızın yalvar yakarışından dolayı o da. En son çıkarken yastığın altına para koydum sonra kızı aradim yastığın altına bisey koydum bakarsın diye. İnsanın acaba parası oluyor mu hemen. Gezmeye gidiyorsan elini cebine koymayı bileceksin. 
+1 oy
(836 puan) tarafından
Ay gereksiz fedakarlığa gerek yok gercekten sonra kazık yiyorsunuz agliyorsunuz bebeğin var neden başkalarının keyfi için kendinden ödün veriyorsun anlamadım gerçek dost olsa bu kadar bencil olmazdı hep verici olma canim yerler seni
+1 oy
(712 puan) tarafından
Oldu canim ketcap mayonezde istermiymis isterse bide bolonez sos dokelim ya bacim kusura bakma da sen safmisinnnnn s.al.a.kmisin dış  kapinin mandali icin ne kendi keyfini kaciriyon annen kardesine kapisini acacak bacisi gelecek 1 ay sizde huzur koymayacak yok yaaaa bence hata senin canim kusura bakma esim rahatsiz oluyor zaten yaz ayi ben de kalman dogru degil ben artik evliyim sorumlulum var bekar degilim cocugumlada gezmek kolay olmuyor sen kendine gezebilecegin arkadas edin der sittiri basarim banane ya babamin kizimi baksin isine el icin evimin duzenini huzurunu bozamam
+1 oy
tarafından
Ben yatıya kabul etmem
tarafından
Kesinlikle
+1 oy
(7,121 puan) tarafından
Ne rahat insanlar var ya ben teyzemin evine gidince kocası işten gelir adam banyo yakar uzanmak ister evinde rahat giyinmek ister diye akşama bile kalmıyorum hem yatılı kalıyor hemde emri vaki yapıyor bu ne yüzsüzlük herkesin bir düzeni var 
0 oy
(2,449 puan) tarafından
Ay en sinir olduğum tiplerden biri sürekli her dediğini yaptıracak oldu canim valla o somurtuyorsa bende somurturum gerekirse evimden yollarim öyle şey mi olurmuş 
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Her şeyinizle haklısınız. Maalesef bekarlar evlilik hayatını bilmiyor. Eskisi gibi gezip tozmak kolay sanıyorlar ama evlenince sorumluluklar artıyor ve bekar hayatı bence evli insanı yoruyor. Bana bekarların hayatı çok saçma ve boş geliyor. Ayrıca dediğiniz gibi bekar birinin evli birinin yanında o kadar kalması uygun değil ama arkadaşınız da bu durumları anlayacak kafada değil anlaşılan 
0 oy
(5,302 puan) tarafından
Ben o kadar skintiya gelemem ya 
0 oy
(630 puan) tarafından
Ben asla kabul etmezdim ailemden biri olur kardeşim ablam falan ama oda kalmaz rahatınızı bozmayın diye heleki arkadaş kalacak benim evimde asla kabul etmem 
0 oy
(566 puan) tarafından
Eşin çok iyi birisiymiş helal olsun öncelikle ama ben buna izin vermezdim öyle arkadaşmı olur ya çok bencil geldi bana.kardeşi az gibi ana baba sülalesiiyle ğelseymiş.bırak kuzum bırak gitsin o seni düşüneceğine kendını düşünmekten başka bir halt etmemiş.eşin yerinde daha farklı biri olabilirdi anlaşmazlık çıkardı aranızda boşanmaya kadarda giderdi o zmn ne yapardınız 
0 oy
(161 puan) tarafından
Birincisi sabahtan kahvaltı hazırla geliyoruz denmez bir gün önceden haber edilir yada akşamdan ikincisi orda burda kalma seni 4 vesai sürükleme mecburiyeti yok kendi akrabalarında dahi kalamayan insan ne münasebet senin tanıdıklarında kalacak birde söylenecek yok rahat edilmez gibisinden bariz kullanıyor seni bitir bence bu muhabbeti 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Ohh ne ala kendi kendine ne guzel plan yapmis. Diceksin kusura bakma bu olmaz. Kabul edemem ve esimde rahatsiz oluyo dersin. Kuserse kussun. Ne yuzsuz biseymis.
0 oy
(1,730 puan) tarafından
O ne biçim arkadaş ya. Hem senin adına hem eşin adına hem de annen adına kararları veriyor ne güzel. Bütün ilişki mi bitirir bir daha da görüşmem. 
tarafından
Ne hayırlı arkadaş değil mi? Herkesın yerıne herseyı düşünmüş maşallah :D ben olsam cıdden sktır gıt derdim o anda
0 oy
(969 puan) tarafından
Benim bekar arkadaşımın benim evimde ne işi var 1 gece de değil zoraki bi durum olursa belki çok çok nadir 1 gece kabul ederim onun dışında eşim evdeyken hiç bir bekar arkadaşım bende kalamaz net
0 oy
(119 puan) tarafından
Bilmiyorum belki geri kafalı dersiniz önemli değil

Bu ev ikimizin ortak alanı nasıl ki eşim arkadaşıni yatıya günlerce kalmaya cagirmiyorsa bende kendi arkadaşımı çağırmam yatiya kaldirmam 

İki can dostum var onlar bekarken de geliş saatlerini eşime göre ayarlarlardi kendileri düşünürdü bunu şimdi de aynı şekilde biri şu an başka şehire gitti mesela gitsem gündüz geçiririm akşama otel pansiyon ayarlarım 

Zaten herkes kendini zar zor gecindiriyor ve bana boyle şeyler ters geliyor bilemem o kadar geniş değilim 

Ha arkadaşıma da eşime de ayrı güvenirim ama olmaz yani 
(141 puan) tarafından
++++++++
0 oy
(2,716 puan) tarafından
Valla canım diyeceksin kapı orda canım ben kimseyi ağırlamak zorunda değilim benim eşim var sorumluluklarim var yani ne rahat ya birde kalacam yani kalabilirimde yok deki kapı orda kardeim ben kabul etmiyorum istemiyorum 
0 oy
(192 puan) tarafından

İlk geldiği gün elbette ağırlarım çok da iyi davranırım. Ama eşim rahatsız olmaya başlamıs evde düzenim bozulmussa acık acık konusurum. Canım geldin onca yıl sonra seni görmüş olmak beni çok mıtlu etti sohbetini çok özlemişim her şey için teşekkür ederim. Ama bizde bir aileyiz ailemiz dısında sürekli evde olan birileri ev içindeki rahatımızı bozuyor. O yüzden bundan sonraki sürecte seni ağırlayamacağım derdim. 

Hoşlukla güzellikle gönderir sonra da çok muhatap olmazdım. 
0 oy
(15,394 puan) tarafından
Bu kadar bencil insandan arkadaş olmaz. Rahatına o kadar düşkünse otele gitsin 
0 oy
(1,844 puan) tarafından
Arkadaşınız da bayağı abartmış cnm misafirliğede bir usulü var o kdr çok kalmak bence hiçte adaba uygun değil...

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 565 göst.
25 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (7,025 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 383 göst.
31 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,796 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 422 göst.
17 Nisan 2019 Alışveriş-Hediye kategorisinde ♥️İkRa'M♥️ (1,064 puan) tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 1,227 göst.
9 Ocak 2024 Aile kategorisinde Eso2121 (254 puan) tarafından soruldu

398,138 soru

11,906,643 cevap

36,034 kullanıcı

...