0 oy
126 göst.
önce Diğer kategorisinde (4 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar 

35 aylık tek yumurta ikizi kızlarım var ve tuvalet eğitimine başladık çiş yapma sorunumuz yok ama dışarı çıkınca kakalarinj altlarina yapıyorlar evde böyle bir sorunumuz yok 

Tecrübeli annelerden yardım istiyorum herşeyi denedim geri beze döneyim dedim çiş deyip bezi çıkartıyorlar 

İkiz çocuklar birde oğlum var 8 yaşında eşim geç saatlere kadar çalışıyor çok yoruldum ne yapacağımı bilemiyorum 

Yardım edenlere şimdiden çok teşekkürler...

5 Cevaplar

0 oy
önce (952 puan) tarafından
Öncelikle beze geri donmen çok büyük hata. Zaten yeterince buyumusler öbür türlü bu süreçte annen veya kardeşin yok mu yardım edecek? 
önce (4 puan) tarafından
Cevabın için çok teşekkürler
Yani şöyle denedim döndüm diyemem de bahçeye inerken bez taktım ama gene de gelip söylediler cisim var diye bende istemiyorum öğrensinler istiyorum ama gerçekten çok zorlanıyorum artık ne yapacağımı şaşırdım
Malesef yardım edecek kimse yok bu durum beni çok yıpratıyor zaten çocuklara da yansıtmak istemiyorum
önce (952 puan) tarafından
Yaaa , aslında bezden rahatsız olmaları çok çok güzel bir durum. Az daha sabretsen aslında olacak canım. Allah yardımcın olsun ne diyeyim .
önce (4 puan) tarafından
Çok teşekkürler gerçekten
-Reklam-
0 oy
önce (4 puan) tarafından
Kızlar lütfen yardımci olucak kimse yok mu 
0 oy
önce (4 puan) tarafından
Kızlar lütfen oturdum ağliyorum ne yapsam bilemiyorum 
0 oy
önce (61 puan) tarafından
Bende yeni bezden kestim zor bir süreç sabır istiyor onların kaka yapma zamanları belli değil mi mesela b nim.oglan günde iki kez yapar tahmini zamanları ayarlıyorum öyle dışarı cikiyorum ama bnm oğlan ilk kakayi yapmayı öğrendi bez hiç bir zaman takma alıştırma kilodu alsaydın dışarda o altında kalsaydı arada sorsaydin ve büyükler yani hani küçük değiller söyleyebilirler dışarda da sormayı unutma bir kaç gün öyle alisirlar artık rahatlarsin
önce (4 puan) tarafından
Canım aldım onlardan da hepsi telef oldu inan çok sabırlı bı insanimdir gerçekten ikizleri tek büyüttüm düşün beni bide oğlum var onlardan başka
Evet bezliyken sadece sabah yaparlardı bir kere ama bezi bıraktıktan sonra bütün düzenimiz değişti hep soruyorum yok diyorlar sonra altlarına yapıp özür anne diyorlar evde de tuvalete yapıyorlar kakalarini yani bende şaşırdım resmen bilerek yapiyorlar
Yok bilerek yapmıyorlar alışkanlıkları değiştirmen lazım bende çok sinir oluyordum ama çok şükür düzeldi evde uzun süre cikmayacaksin bez hiç bir şekilde takmayacaksin alıştırma kilodu ile evde tamamen alışana kadar zorlayacaksin sürekli onlarla beraber lavaboya gideceksin
önce (4 puan) tarafından
Sağol canım ilk zamanlar çok kaldım tam çözdük deyip anneme gittim ve bozuldu bütün düzen yeniden sıfırdan baslamis gibi yapmak en iyisi galiba
Evet bende öyle uyumsuzluk oldu öğrettim görümcem rahmet etti taziye falan derken dengemiz bozuldu sonradan gerçekten daha zor oldu zar zir yeni toparladik yani öyle diyim
önce (4 puan) tarafından
İnşallah darısı başımıza inşallah
0 oy
önce (1,622 puan) tarafından
Kizima tuvalet egitimi verdigimde canm cisini gayet iyi yapiyordu soyluyor tutuyordu ama gel gelelimki kakasjni heo alyina yapiyordu bu nerdeyse 1ay surdu ama pes etmedim kizmadimsq bagirmadmki hep konustum ve odullendircegimj soyledim her tuvalete yaptigndada odulkendirdm ve sukur.alistirdm.bazi cocuklarda buyuk tuvaletni tutma gibi sorun oluyor ve dayanamayip saliyor buyuk ihtimal seninkilerde oyle cunku benm kizim oyle yapiyordu ve suan oyasinda hala ayni tutmayi cok seviyor zor yetisiyor tuvalete
önce (4 puan) tarafından
Çok teşekkürler canım malesef bizde de bir ay oldu inşallah alisir

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 132 göst.
19 Temmuz 2024 Aile kategorisinde Onlygirl (234 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 110 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,487 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 379 göst.
3 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu