0 oy
831 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (271 puan) tarafından
Kızlar şimdi ev aldik biz evin sahibi normal de kendisi oturacakmış eve herseyini yaptırmış kombi petek fırın flan (fırın ve ocağa bayıldım bu arada siyah cam olandan )hep istediklerimi yaptırmış ama asıl soru şu adam evi kendim oturacağım diye temizlemiş kaba inşaat pisliğini almış yani sadece işte bi üstünden geçilecek saatlerce çamur harç temizliği yok yani eşimde diyor ki bi süpür paspas at içine girince temizle malum bebek var havalar soğuk sizce nasıl yapsam içine girince de yapsam acaba eşyalarım pjslenir mi ki bilemedim vallahi 

26 Cevaplar

+1 oy
(557 puan) tarafından
Gündelik bir kadın tutsan sana 3 saate temizler girersin içine  bebeğinde yıpranmaz ozaman ben öyle yapdım daha rahat oldu zaten temiz diyosunnn cnm
(271 puan) tarafından
Eşim tutmaz ki odundur birazcik
(557 puan) tarafından
Ozaman şöyle yap içine gir odada temizle cnm kış çünkü zor olur
-Reklam-
0 oy
(616 puan) tarafından
Valla icine girince oyle olmuyor hem her yerde esya bosken yapmak daha mantikli bende bu evime tasindigimda oyle yaptim daha dogrusu annem yapti cok zorlandi
(271 puan) tarafından
Bebiş hasta olur mu diye düşüncedeyim ama yapacağım ya en azından temiz olur
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Ben olsam önce bı silip süpürür dolapları temizler öyle giderdim..

Eşyalarla zor oluyor bende taşındım esyalri koyduk ama 1 ay evde olmadık iş bitmemişti diye eşya olunca Ör oluyor temizleme

Zaten her odayla işin bitincd yine silip süpüruyorsun bir daha 
(271 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama çocuk hasta olur mu diye de korkuyorum
(3,446 puan) tarafından
Neden hasta olsun ki sütünü sağ bırak evde biri baksin
(271 puan) tarafından
Bakacak kimse yok işte bi eşim var oda ben bakmam diyor bilemedim
(3,446 puan) tarafından
Şam babası mi bakmam nedir bu soğukta çocuğu götürme demesi gereken o..
(271 puan) tarafından
Katrani kaynarsan olur mi şeker cinsini... cinsine çeker sen çocuğa bak dediğim zaman tamam sen bırak ben temizlerim diyor  temizleyecegide vileda yapmak
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Ev bosken yapmak daha iyi
(271 puan) tarafından
Bencede ya yapacağım galiba
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Heryer boşken bence süpür çamaşır sulu sil güzelce kapıları pimapenleri mutfak dolaplarını sonra yerleş zaten rutin temizlikte yaparsın her zaman
(271 puan) tarafından
Tamam canım bende öyle düşünmüştüm zaten ama kararsızdım
0 oy
tarafından

Icine girince zor olur canim bebekle esyalarini mi yerlestiricen temizlik mi yapican cok ugrastirir bence icine sindigi gibi temizle pakla öyle tasin hemen eline geceni yerlestirirsin hayirli olsun bu arada güle güle oturun insallah Allah bizede nasip etsin kiradan biktim:D

(271 puan) tarafından
Aynen canım
Saol kuzum kira çok zor ya rabbim herkezi kurtarsın kiradan elin evi ev olmuyor ama mecbur olunca da ne yaparsın iste
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Bacım Aralık'ta geçen sene bende evimi yaptırdım rezillik bak benden söylemesi yeni gelindim herseyim mahvoldu harç çimento boya onları temizleyene kadar öldüm.varsa gideceğin kalacağın bi yer evini Temizle öyle gir. Benden sana tavsiye. İçine girince rezillik boş ev daha kolay temizlenir esyali 10, günde temizlersin boş evi 1 haftada
(271 puan) tarafından
Ya ama işte evin eski sahibi kendim oturacağım diye temizlemiş evde inşaat pisliği yok yani o yüzden kararsızdım ama temizleyeceğim insallah
(2,575 puan) tarafından
Olsun yinede içine sindigi gibi temizle mis gibi. Öyle gir evine 2 gün de temizlersin bi girissen
0 oy
tarafından
Aynen bide esyalar gelince donecek yer bile kalmiyor zaten o zorken dahada zorlastirma acele etme bir gün gec olsun temiz olsun
(271 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum teşekkürler temizleyeceğim
tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Ev bosken daha iyi temizlenir bi odaya bebeginin esyalarini koy orda dursun usumesin sende o uyudukca durdukca camini dolabini sil sil yerlestir
(271 puan) tarafından
Tamam kuzum saolasinn
0 oy
tarafından
Çocuğu bırakacak biri varsa eşinle birlikte 2-3 saatte temizleyin. Zaten temizse uzun sürmez. Eşyalar gelince içine sinmez.
(271 puan) tarafından
Kimsem yok ama ben temizleyeceğim mecbur
0 oy
tarafından
Taşınınca öyle olmuyor en iyisi ev boşken temizlemek 
(271 puan) tarafından
Bencede kuzum eniyisi temizlemek
0 oy
(497 puan) tarafından
Eşyalar yokken dip köşe temizlik daha mantıklı. Banyo, WC mutfak dolapları vs. Ama yeri silip supursen yeterli. Çünkü eşya taşınırken zaten herkes ayagi ile gireceği için zaten pislenecek.

Birde bende siyah cam ocak kullanıyorum. Üzerinde çok fazla şerbet kaynatmayin, biber patlıcan için közmatik kullanmayın ocağı patlatıyor. Güvec de aynı şekilde. 
(271 puan) tarafından
Bu komu aklıma takılıyordu zaten biraz acarmışım kuzum temizliği kullanımı flan
(497 puan) tarafından
Temizliği çok zor canım malesef. Görüntü olarak çok güzel ama kullanım açısından çok kötü. Her yemekten ya da ocakta her kullanımdan sonra silmekten bıktım inan ki. Sarı bezle falan silinmiyor iz bırakıyor. Özel bezlerden al onlarla sil.
(271 puan) tarafından
Ama benimki tamamen cam değil cam da üstünde teli ocağı var ama alt tarafı cam ama tabi cam ne kadar olsa zor olur
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Yarım gün birini alsanız 100 lira yapar ne çocuk ne siz yorulursunuz. 
(271 puan) tarafından
Eşim tutmaz canım öyle düşünceli biri değil malesef
(3,187 puan) tarafından
Senin kenarda köşede yokmu kendi harçligindan hallet..
(271 puan) tarafından
Var ama sonuçta o görecek temizlikçi geldiğini ona da kızar yaram kanayacak şimdi konuştukça birazdan bi post açıp eşimden yakınacağım yani o derece :)
(3,187 puan) tarafından
Hahaha komşunuz falan yok mu yardım ediyor gibi olsa :)
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Bebeğin ne kadarlık çok küçükse acayip zor oluyor benim kardeşim geldi bakmaya onda bile zorlandım.. esin bi gün baksın boşken daha kolay olur 
(271 puan) tarafından
6 aylik kuzum ya küçük yani geme de
0 oy
(571 puan) tarafından
Canim esyayla zor bos evi temizlemek kolay temizligini yap gir
0 oy
(964 puan) tarafından
Ayyyyyyy gittim 5 yıl öncesine. Bende sıfır eve oturdum. Kiraciyim ama ben. İnşaat pisligini temizledim bide normal supur sil yaptım eşyayı taşıdım. Yine böyle kış günüydü. İçine girince yavaş yavaş yaparsın dediler. Ama bitmedi gitti o temizlik işi. Cook uzun süre uğraştım esyalarim falan mahvoldu. Bence tam anlamıyla temizlemeden eşyanı koyma eve. Valla yasadigimi söylüyorum sen yaşama diye canım  
(271 puan) tarafından
Doğrudur kuzum işte ne kadar bilsen bi bileme sor demişler bende fikir almak istedim yapıp gireceğim mecbur
(964 puan) tarafından
Valla canım komple temizlenmeden isin bitmeden girme derim
0 oy
(168 puan) tarafından
Canım kızım beş aylık falandı taşındık biz. İçine girdiğinde temizlesin çok zor olur inan. Bi temizlikçi tutsan ne sen, nede bebegin harap olmaz bence nacizane fikrim
(271 puan) tarafından
Bende isterim de eşim izin vermez temizlikçiye öyle düşünceli biri degil
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Bence girmeden temizligini yap
(271 puan) tarafından
Bencede herkez o yönde zaten bende girmeden yapayım bari
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Bende ayni oturfum eve canim ama detayli temizligi kalmisti kaba temizligi yapmislar 40 gunlukte bebegim oldugu icin tasindik evin icinde yerlestirdim oyle toz pislik yoktu  yerlestik bi haftada bebekle zor hasta olur sende bu sekil yap derim 
0 oy
tarafından
Bi kadin tut 150 tl ver sbaajtan akşama kadar temizledin

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 202 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde Havin06 (2,041 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 218 göst.
4 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 241 göst.