0 oy
390 göst.
Diğer kategorisinde (288 puan) tarafından
Oğlum 3,5 yaşa yaklaştı. Kelimeler çok azdı. Şuan yeni yeni cümlelere geçiş yapıyor. Yarım yamalak. Heyecanlandığında zıplıyor el sallıyor. Birkaç aydır var bu. 2 doktora götürdüm. Ve çocuk gayet normal çok zeki denildi. Yalnız bu heyecanlandığından yaptığı hareket dışarda herkese tuhaf geliyor. Bugün 6 7 yaşında çocuk oğluma otistik gibi dedi. Şuan oğlum anlamıyor bu sözü anlasa psikolojisi etkilenecek. Otistik olsa dahi söylenecek söz olmamalı. Küçücük çocuklada kavga edilmezki. İçim bir tuhaf insan çocuğu söz konusu olunca herşeyi takıyor 

6 Cevaplar

+2 oy
(2,449 puan) tarafından
Karşısında diyen de bir çocuk yalnız farkındaysanız büyük ihtimal o da otistiğin ne olduğunu bilmiyordur etraftan duymuştur diye düşünüyorum
(386 puan) tarafından
Aynı seylerı yazmısız
(2,449 puan) tarafından
Evettt ama dediğimiz gibi yani 6 yaşında çokta anlam yüklememek lazım
(288 puan) tarafından
Hareketi garip geldiği için dedi. Ve muhtamelen ailesi değişik hareketler yaptığı zaman ona öyle diyor. Zaten küçük olduğu için bişey demedim. Ama öğretilmesi lazım
(386 puan) tarafından
E bebegım herkeste çocuğuna herşey ogretmıyor bak sende buyuttukce anlayacaksın neler neler yasayacaksın dur dedıgınde sana inat yapacagına şeyler olacak hıc öğretmedin bır yerden duyduğu kelımeyı pat dıye insan ıcınde söyleyecek. Öyle kı annemle babam sarıldı veya babam evde gaz çıkarıyor bıle dıyorlar yanı bazı şeyler öğretmekle kontrolle olmuyor onunda düşüncesi ve zekası var takılma o yüzden
(566 puan) tarafından
++++cevabım bu olurdu
-Reklam-
0 oy
(1,714 puan) tarafından
Uyarsaydin canim düzgün konuş kullandığın kelime çok yanlış diye. 
(288 puan) tarafından
Söyledim. Daha küçük heyecanlanınca öyle yapıyor dedim. Arkadaşı onu uyardı çok ayıp dedi. Bana fazla gerek kalmadı. Çocukta küçük ailesi ona öyle söylüyor olabilir.
(1,714 puan) tarafından
Takılma o zaman boşver. Ailesinin terbiyesizliği.
0 oy
tarafından
İyi bari otistik demiş en azindan özürlü mu bu dememis 6 7 yaşındaki çocuk ilköğretimde görevliyken 1.sinif öğrencileri pardon ogretmenim bu çocuklar neden özürlü dediklerinde kan beynime sicriyordu çoğu zaman ben cocuga kabahat bulmam o cocuk bunu onlara anne babaları öğretiyor ne yazık ki demek ki o çocuklara anne babası otistigi bi farkındalık degik bi hastalık igrenclikmis gibi gösteriyor ahlaksizlar 
tarafından
Kesinlikle öğretilmesi gerekiyor çocuklara otizmin zihinsel ve bedensel engelin kötü bisey olmadığını ve bunu hakaret yollu kullanamayacagini maalesef çoğu aile bu konuda hem bilinçsiz hemde hadsiz
(288 puan) tarafından
Ben birazda takıldım. Bu heyecan zıplama el sallama işine.. Oğlum böyle yapma diyorum. 2 doktora götürdüm. Ayrıyetten çocuk doktorumuzda bişeyi yok diyor. Oyun haline getirmiş diyor. Hani bişeyi varsada hemen yapmaya hazırım. Kreşe verecem verecem birtürlü başlamaydık.
tarafından
Hiç takılma cnm bransimi biliyorsundur belki özel egitimciyim ben bu hareketi sadece özel çocuklarımız yapma o yaşta bi çok cocuk heyecanlaninca ziplayip el cirpabilir kendi etrafında dönerek koşabilir otizm tanısı konulmamış zaten hiç takılma oğlunu uyarma yapma diye ama şunu öğretebilirsin sevinip heyecanlandigindq alkış yapmasını biraz uzun Bi yol olabilir ama oyunla ödülle bunu ogretebilirsin
(288 puan) tarafından
İçime su serptiniz valla diyorum acaba doktorlarmı yanılıyor. Başka doktorada mı götürsem. Değerlerinede baktırdım herşeyi gayet iyi birazda konuşma olayına tam geçemedik yeni yeni bişeyler söylüyor. Çok anlaşılmasada.
tarafından
Konuşmaya çok takılma akranlariyla sık sık vakit geçirince yada evde sürekli hiç susmadan onunla konuşan birileri olunca konusmasi ilerleyecek... hayir cnm doktorlar hele ki cocugunun yaşı baz alınınca yanılma payları olmaz otizm sadece el cirpma kendi etrafında dönme hareketleriyle degerlendirilemez bunu normal cocuklarda yapıyor kuş gibi çırpınarak seviniyorlar hiç kafana takma alkış hareketini öğreterek sevincini degistirebilirsin
0 oy
(19,813 puan) tarafından
Canım anlamını bile bilmiyodur oda küçük yani sıkma canını bence
0 oy
(148 puan) tarafından
Canım çocuk yeni yeni açılmaya başlamış kısa zamanda herşey daha bi yerine oturur konuşması VS. Hassassın bu konuda seni anlıyorum karşıda çocukta olsa insan kendi evladı için üzülüyo valla 
(288 puan) tarafından
Aynen daha çok acaba anlasa nasıl üzülür diye üzülüyorum. Biliyorum daha neler neler yaşayacak. İnşallah karşısına hep iyi insanlar çıkar onarılmayacak kırgınlıkları olmaz.
(148 puan) tarafından
Offf hiç sorma bende öyleyim neler düşünüyorum kendimi çok hırpalıyorum hatta bu konuda şuan elimizin altındalar ama yarın nasıl olacak diye delirecek bende çok hassasım o yüzden seni çok iyi anlıyorum üzülme canım sende anlamıyor şuan o anlayana kadar da zaten öyle bi sıkıntı kalmaz
0 oy
(3,657 puan) tarafından
O yaş çocuklar hiç düşünmeden konuşuyor. Ciddiye alma. Neyin ne olduğunu bilmiyorlar. Büyük biri dese ağzının payını veresin. 
(288 puan) tarafından
Çocuk o da ailesi bu konularda nasıl bilemem. Ama insan yanında çocuğuna böyle söylenince üzülüyor.  Zaten taktığım konuydu.
(3,657 puan) tarafından
Aynı şey değil ama benim yeğenim 11-12 aylıktı. Yolda çat pat yürümeye başlamıştı arada destek oluyorduk. Yoldan 5-6 yaşlarında bikaç çocuk geçti. Daha yürüyemiyor hahaha çocuğa bakın falan diye konuşmuştu bi tanesi
Haklısın şimdi ailede de iş var, o sağdan soldan duyuyor öğreniyor ama ailesinin göz yummaması lazım. Bu söyleyen çocuk ergenliğe doğru daha zorba bi çocuk oldu çünkü.

İlgili sorular

+1 oy
17 cevap 324 göst.
16 Ağustos 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minikmeleklerim (7,793 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 204 göst.
19 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Prensannesi26 (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 85 göst.
20 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 164 göst.
14 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Senbnmherseyimsin (194 puan) tarafından soruldu

397,618 soru

11,892,460 cevap

36,013 kullanıcı

...