0 oy
103 göst.
Diğer kategorisinde (5,707 puan) tarafından
Kızim Eylül 2 de 4 olacak önceden hiç konuşamıyordu hep bol bol etkinlik yaptrdim ona kadar sayıyor butun renkleri blyor meslekler eslestrmeler falan çok ustine dustum ve iki yıl dir buraya taşındık full parka çıkarttım arkadslariyla bol bol oynadı açıldı baya kelimler falan mesela baba gelsene saklanmbac oynayalım anne gel karpuz istyorim makarna yiyecem mesela parka gidecem teyzeye gdecem hep byle uzun uzun şeyler syleyemiyor kısa kısa bazı şeyleri hiç anlaşimiyor mesela arabaya abala.dyor arslan haslan dyor blmiyorum parkta çocuklar onunla konusyor gici Vigi biği bisyelr dyor anlamiyorlar uzaklaşyorlqr çok üzülüyorum yemin ederim eşim dyor yok daha ne olsun konusyor bırakmadı hastaneye götürdüm telefon fazla vermiyorum TV de izliyor çok değil sklyor durmuyor bütün gün konuşuyorum ilgelenyorim ama.yok kısa kısa kısa npyon ses duydum geldim gttim üçlü dörtlü cümle yok :( napacam blmiyorum çok üzülüyorum 

2 Cevaplar

0 oy
(825 puan) tarafından
Örneğin şöyle yapıyorum oğluma oğlum bana kirli sepetinin üstünden ıslak mendili getirir misin diyorum sonra arkasından kirli sepeti nerdeydi diye soru sorup cvp vermesini bekliyorum kirli sepeti banyo da diyo kendi oğlum 3 yaşında bunu bugün yaptım aklıma gelen o oldu soru sorarak konuşturun balkona çıksın sallıyorum çocuk gördü bak kızım çocuk gidiyo acaba nereye gidiyo diyip bekleyin kendisi üretsin böyle böyle deneyin
(825 puan) tarafından
Devam edin sürekli kitap okuyorum mesela ayşe annesine seslendi kalemim nerde diye devam ediyor o arada kesip ayşe annesine ne dedi diyorum kalemim nerde dedi diyo bu şekilde devam edin inşallah faydası olur
(5,707 puan) tarafından
Kitap okuyamiyoruz ki kitap hiç almadım elimden alıyor yada kaçıyor bırakmıyor okuyyayom etkinlik için bisiru şeyler hazrliyorim yapmıyor braz çiziyor atyor köşeye beni deli etmis
(825 puan) tarafından
Alsın kitabı siz birşey demeyin geri isteyin vermeyince kafadan uydurarak okuyun o ne yaparsa yapsın dinliyor
(5,707 puan) tarafından
Çok hareketli hep kaçıyor artık öyle ypcm bnde
(825 puan) tarafından
Allah kolaylık versin
-Reklam-
0 oy
(12,000 puan) tarafından
Muhtemelen kritik dönemde fazla uyarana tv tablet maruz kalmış. Şu an o dönemi yaşıyor 1 buk 2 buçuk yaş arası yani. İnşallah ilerleyecektir tv yi çok sınırlı izlesin sen onunla çokça konuş soru sor muhabbet et ve kelimeleri senden öğrenmesini sağla. 
(5,707 puan) tarafından
Kelime hemen hemen hepsini blyor herseyo syluyor valah izliyordu iki üç yaşında azaltik ozman yaramaz ve sınırlıydı eskisi gbi degil akılı olmuş braz ama.cumle.cok uzun konuşamıyor muhabet edyorim kartları var gosteryorum bu buraya gider su syle tekrar et dyorum.edyor ama üst üste hepsini sylemeyor çok üzülüyorum
(12,000 puan) tarafından
İşte normalde onları o dönemde yapmalıydın canım o yüzden gecikmeli geliyor. Açılır inşallah
(5,707 puan) tarafından
Cnm ozman park yokti 7. Kata otryordum ve asansör bile yoktu camlar alcakti hep cikiyrodu çıkıyordu etkinlk ypyorduk duvarları kapıları hep çizdi evi tasidik masayı dolabı cekmeece evde ne varsa herseyi kırdı sehpalari bile kırdı düşün çok hareketli bir çocuktu bu sene söz dnliyor braz akılı olmuş Kasım'da doğumum var dye gonderemiyom okula kışa denk geliyor seneye dedik bakalım ozamana kadar braz açıklsaydi
(12,000 puan) tarafından
Kız suçlamak için ya da kendini kötü hisset diye demiyorum açıklıyorum neden böyle olduğunu
(5,707 puan) tarafından
Blyorim haklisin bende ondan öyle oldu dyorim artık Allah yardım etsin

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 164 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ayselaras (260 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 314 göst.
27 Eylül 2022 Aile kategorisinde Bsmllah (231 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 416 göst.
21 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu